1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Türkmen Dağı Yanıyor
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkmen Dağı Yanıyor

A+A-
Günlerdir Bayırbucak Müslüman Türkmenleri katil Esed güçleri ve Rusya tarafından Türkmen Dağ'ındaki mücahitler havadan ve karadan acımasızca saldırıya uğramaktadırlar. Yıllardır iç savaşın sürdüğü, yüzbinlerce insanın katledildiği Suriye’de maalesef insanlık bu acımasızca katliamlara seyirci kalırken batılı güçler başta Rusya olmak üzere zalim Esed’e  destek vererek katliamlarına arka çıkılıyor.
 
Geçtiğimiz yıllar Humus, Halep, İdlip, Kobani’de yaşanan katliamlar neyse, bugün Bayırbucak'ta yaşanan dram da aynısıdır. Maalesef akan kan Müslüman kanıdır. Batlıların yazmış olduğu seneryoda figüran olarak Müslümanları oynatarak birbirilerinin canına kıymasına vesile olarak, her gün gözyaşlarımızın akmasına sebep olanların karşısında birlik beraberlik bilincimizin gelişmesi için kendisini Müslüman gibi gösteren katil ve zalim anlayışlara karşı daha uyanık ve bilinçli olmamız gerekmektedir, aksi takdirde Müslüman insanın kanı akmaya devam edecektir. 
 
Suriye’de yıllardır süren iç savaşta bu güne kadar ülkemizin de desteğiyle ayakta kalan Bayırbucak Türkmenleri, son günlerde Rusya’nın da desteğini arkasına alan Katil Esed’in Türkmenleri hedef alması tesadüf olmasa gerek. 
 
Millet, son bir yıldır ülkemiz üzerinde oynanan oyunu bozarak, iç savaş senaryolarını bertaraf etti. Bundan dolayıdır ki Ankara katliamından sonuç alamayanlar, 1 Kasım seçimlerinden de milletin istikrardan yana tavır koyması, Batılı güçlerin ülkemiz içinde yaşatmak istediği kaos ve iç savaş senaryoları tutmayınca bu defa da Suriye'deki soydaşlarımız ağır katliama tabi tutularak, ülkemiz savaşa çekilerek, uluslararası arenada haksız duruma düşürülmeye çalışılıyor. Allah'ın izniyle kafirlerin oyunu varsa mazlumların da bedduası, mücahitlerin mücadelesi onların kirli oyunlarını başlarına patlatacak inşallah.  
 
Geçtiğimiz yıllarda Bayırbucak Müslüman Türklerine devletimiz her türlü desteği verdi. 17-25 Aralık darbe girişimlerinden sonra Adana’da Mit tırlarına alçakça yapılan operasyonu ülkemizde şaşkınlıkla izlenirken, aslında operasyonu yaptıranların Türkiye Cumhuriyeti Devleti İŞİD Terör örgütüne silah veriyor yaygarasını kopararak ülkemiz uluslararası kamuoyunda teröre destek veriyor algısı uyandırarak, Hükümetin eli zayıflatılarak, köşeye sıkıştırılmaya çalışıldı. Oysa bir devletin en "Mahrem" yerlerinden biride Milli İstihbaratın yaptığı işlerdir. Maalesef paralel ihanet çeteleri Bayırbucak Müslümanlarına giden silahları ifşa ederek İŞİD’e gidiyor diyerek Devlete ihanet ettiler. Her defasında Bayırbucak Türkmenleri önce Allah'tan daha sonra Türk Devletinden her türlü yardımı görüyoruz demeleri, aslında ülkemizin oradaki kardeşlerimize nasıl yardım ettiğinin göstergesidir.
 
Türkmen Dağı'nda Mücahitler zor şartlara  rağmen ümmet bilinciyle şehit olmak için canlarının pahasına "Burası İkinci Çanakkale Direnişidir" diyerek çok büyük öneme sahip Türkmen Dağı'ndaki mücadeleleri tüm Müslümanlar tarafından hayranlıkla izlenmektedir. Kardeşlerimiz Allah yardımcınız olsun, kazanız mübarek, şehadetleriniz kutlu olsun. Bütün dualarımız sizinle.. Oysa Kafirler hoşlanmasa da Allah nurunu tamamlamaktan asla vazgeçmeyecektir. (Tevbe 32)  Sevgiyle Kalın
Bu yazı toplam 2519 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
2 Yorum