1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Menderes’i Astınız, Özal’ı Zehirlediniz, Erdoğan’ı Yedirmeyiz...
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Menderes’i Astınız, Özal’ı Zehirlediniz, Erdoğan’ı Yedirmeyiz...

A+A-

2011 yılında yaşlı halamın (rahmetli) bayram ziyaretine gittiğimde evin duvarında asılı olan kartpostal çok dikkatimi çekmişti; "Menderes’i Astınız, Özal’ı Zehirlediniz, Erdoğan’ı Yedirmeyiz" yazısı beni çok duygulandırmış ve etkilemişti. Bu gün o kartpostalda yazılanların ne manaya geldiğini daha iyi anlıyoruz.

Bu kartpostal, Anadolu insanın geçmişte sevdiği ve değer verdiği liderlerinin akıbetinin kötü sonuçlandığını gördüğü için olsa gerek, Sayın Erdoğan’nın da akıbetinin de böyle kötü sonuçlanmaması için koruma ve sahip çıkma duygusunu haykırıyordu sanki. Evet zalim sistemler dış desteğiyle darbe yaparak, ayakta durmak için milletin başına türlü belalar açarak, korkular ve baskılar üzerinden kendilerine tabi olmalarını sağlamaya çalıştılar. Oysa zulüm üzerine inşa edilmiş sistemler geçmiş tarihe baktığımız zamanda bir bir yıkılarak yok olmuşlardır.

Rahmetli Menderes’i asan acımasız zihniyet, bugün yerle bir olduğu gibi tarihe kara bir leke olarak düşmüştür. Ha keza Rahmetli Özal’a yapılanlar, atılan o iğrenç ve iftira dolu manşetler, daha dün gibi aklımızda. "Özal gitsin bu ülke daha iyi olur" diyen çeteler, Özal’ın belli belirsiz (zehirlenmesinden) ölümünden sonra bu ülkeyi leş kargaları gibi pay mal ettiler. Ya Rahmetli Erbakan Hoca’ya yapılanları unuttuk mu zannettiniz! Hocayı devirmek için başörtüsü, imam hatipler, irtica bahane edilerek bir ülkeyi ve insanını nasıl feda ettiğinizi çok iyi biliriz biz!..  

Bu millet ne zamanki  kendisine yakın bir lideri bağrına basarak ona sıkı sıkı sarılarak destek verdiyse, bu ülkenin vesayet sistemi iğrenç ittifaklarla halkın liderlerini alçakça alaşağı etmişlerdir. Milletin değerleriyle kavgalı olan bu despot zihniyet, Erdoğan ve dava arkadaşlarını devirmek için bin bir türlü iftira atmalarına rağmen, 15 yıldır bu ülkeye yaptıkları olağan üstü işlerle, Cumhuriyet tarihinde yapılamayan gelişmeler 15 yıla sığdırılarak milletin ufkunu açan hizmetler, Anadolu insanın Erdoğan etrafında birlik yumağı oluşmasına sebep oldu.

Bu devlet ne zaman yükselişe geçmişse, bu ülkenin derin rantçıları ve çete mantığıyla devlet yönetmeye çalışanlar, uluslararası emperyalist devletlerle ihanet ortaklığı oluşturarak, yıllarca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı her açıdan itibarsızlaştırma ve kötürüm gösterme çabalarınızın yanında, yalan bahanelerle yıpratmaya ve gözden düşürmeye çalıştınız. Oysa bu ülkenin sessiz çoğunluğun sesi olan bu asil millet, Erdoğan’a ve arkadaşlarına her daim dualarıyla ve destekleriyle bu devletin geleceğine yeniden sahip çıkarak kirli oyunları bozmuştur.

Kendilerini ülkenin ve devletin merkezinde gören sahte vatan severler, Erdoğan karşıtlığı üzerinden ülkeyi iç savaşa sürüklemek için ellerinden geleni yaptılar, olmadı terör örgütleri ve terör devletleri ile iş tutarak Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleri tezgahlayarak sonuç alamadılar, son olarak bölgemizde bazı ilçeleri savaş alanlarına çevirerek Suriyeleştirmeye çalıştınız. Sizler bu ülkeyi menfaatiniz kadar seversiniz, yıllarca bizim samimiyetimizi, masumiyetimizi, sevgimizi kullandınız; yetmedi bizi dövdünüz, hapse attınız, başımızı açtınız, okullarımızı kapatınız, dizilerinizde dinimizle dalga geçtiniz, milletin değerlerini hep hor gördünüz, geçmişte seçtiğimiz liderleri türlü bahanelerle katlettiniz, bu millet sizin kirli yüzünüzü gördü artık.

Bugüne kadar Erdoğan ve arkadaşlarının gitmesi için yapmış olduğunuz, fitnelerinizin hiçbiri halkta karşılık bulmadı. Çünkü Bu ülkenin sevdalısı olanlar, Erdoğan’ı "yedirmeyiz" diyerek yeniden diriliş muştusuyla yola çıkmanın aşkıyla kimseyi ötekileştirmeden, bu ülkenin asil evlatları liderine sahip çıkmanın gururuyla 78 milyon hep biriz beraberiz diyerek yeni bir vahdet anlayışıyla tarih yazmak için ayağa kalkmıştır.

Bu millet; Başbakan asanları, Cumhurbaşkanı zehirleyenleri ve bu vatana ihanet edenleri, hiçbir zaman affetmeyecektir.

Sevgiyle Kalın… 

Not: Bu yazı 16 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Bu yazı toplam 5422 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.