1. YAZARLAR

  2. Ethem BABRAK

  3. Güroymak Kaymakamı
Ethem BABRAK

Ethem BABRAK

Radyo Televizyon Öğretmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

Güroymak Kaymakamı

A+A-

Esasen bizim memlekette gelen gideni aratır. Ancak hamd olsun, bu kez böyle olmadı.

Güroymak’a geldiğinden bu yana, bu adam gibi adam, ciddi manada Güroymak’a güzel hizmetler yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Güroymak’ta şu an kime sorsanız, ki ben soranlardan biriyim; bir sürü hizmet sayar; şunu yaptı, bunu yaptı diye…

Şu paylaşımı yapma sebebime gelince şu aşağıdaki görselleri görünce hakikaten sevindim, hoşnut oldum ve yazma gereği duydum.

Öyle zannediyorum ki bu fotoğrafları gören ehli insaf olan herkes, bundan hoşnut olacaktır.

Kaymakam veya devlet adamı dediğin işte böyle halkın içinde, fakir fukaranın yanında olmalı. Övmek için söylemiyorum, olması gerekeni söylüyorum. (Gerekirse överim de bundan çekinmem.)

Burnu havalarda, kendini bir başka yaratık zanneden insan tipini kim sever ki! Hamd olsun Güroymak Kaymakamı Alibeyoğlu öyle burnu havada olan tiplerden değil… Aslında şimdikiler (Şimdikilerden kastım yetkili kaymakam, müdür vs…) nedense bana eskiye nazaran çok daha olumlu, yapıcı gibi geliyor. İnsanımızın da böyle düşündüğü kanaatindeyim.

Ya hu hoca, bu adam ne yaptı da böyle diyorsun! Ya hu kardeşim, vallahi bu memlekette bu adam gibi hizmet edecek insanlara, bu memleketin ve hatta bu ülkenin o kadar çok ihtiyacı var ki…

Ne mi yaptı? Bak sadece kendi bildiklerimi sayayım:

-Fakir fukaraya elini öyle güzel uzatıyor ki, bundan ben son derece memnunum ve halkın memnun olduğunu görünce de ayrı bir memnuniyet duyuyorum. Bizim bir komşu vardı; babamla, kardeşimle bayramına gittik. Gördük ki Kaymakam Bey, talimatı vermiş, küçük de olsa bir ev yaptırmış… Bundan daha güzeli nedir, söyler misiniz bana?

-Güroymak’a büyük katkısı olacak olan Meslek Yükekokulu inşaatına başladı ve şu an devam ediyor. (400 kadar öğrenci ilçeye geldiğinde ciddi manada ilçenin ekonomisinin canlanacağı kanaatindeyim.)

-Güroymak için Otobüs Terminali inşaatı devam ediyor. 8 peronu olacak…

-Bu kurban bayramı öncesinde, 275 aileye 275 adet canlı kurban yardımı yaptı.

-Ücretsiz otopark yaptı.

-Güroymak şehiriçi 50 Kuruş…

-6 ayda 280 bin metre kare parke yol yapmak hedefinde kararlı ve çalışmalar devam ediyor.

-Okulmuş, okul çatısı imiş, bunları saymıyorum bile…

Bunlar sadece sağda solda gördüklerim, duyduklarım… Eminim ki bilmediğim veya duymadığım daha bir sürü hizmet vardır…

Güroymak’ın hatta ülkenin, bana göre en büyük sıkıntısı, genç nüfusun işsizliği… Şayet Kaymakam Bey, ilçede bu konuda da bir adım atarsa, bu memleket tadından yenmez. Duyduğum kadarıyla ‘Obsidyen taşı’ atölyesi (Önceden vardı, ne oldu, nasıl oldu, kim ne yaptı, yapılan masraf boşa mı gitti? Bilmiyorum..) yeniden devreye girecek ve sanırım 15 kadar kişi burada istihdam olacak.

Ayrıca Güroymak’ta bir tekstil atölyesi daha kurulacağı yönünde duyum var. Fakat meselenin aslı astarı nedir bilmiyorum. İstihdam bizim için çok önemli.

"BABASININ CEBİNDEN Mİ YAPIYOR?"

Şimdi bazıları diyebilir ki, ya hu "babasının cebinden mi yapıyor?" İyi de yapmayanlar babasından cebinden gittiği için mi yapmıyordu yahut yapınca babasının cebinden mi gidiyordu? El insaf…

Diyeceksiniz ki adam, kayyım. Bir taraftan Belediye’nin imkanları, diğer taraftan Kaymakam…. Kardeşim, beni veya hemşerimi kayyımmış, kaymakammış ilgilendirmiyor. Beni yaptığı hizmetler ilgilendiriyor, memlekete olan menfaati ilgilendiriyor. Bir yaşlı amcanın veya teyzenin yanında oturduğunda; edebiyle oturması, büyüklerime saygılı davranması, hor görmemesi, insanlarıma değer vermesi ve değer katması ilgilendiriyor.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Ben dikkat ettim bir teyzemizin elini öpüyor, sanki o teyzenin bir evladıymış gibi. Siz bundan gurur duymadınız mı? Ben duydum. Allah razı olsun ve aynı usulden, aynı yoldan devam…

Allah her ile, ilçeye böyle güzel hizmetler yapacak, böyle güzel adamlar nasip etsin.

İnsan hayatı çok uzun değil. Zaman çok çabuk akıp geçiyor. Bugün yaptığımız iyi işler, yarın biz inanan Müslümanlar için inşaAllah ahirette bizim imdadımıza yetişecek. Dolayısıyla iyi işler yapan herkesten ve elbette Güroymak Kaymakamından da Allah razı olsun.

Bu yazı toplam 2775 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
2 Yorum