1. YAZARLAR

  2. Veysel KOŞAR

  3. Bir İmaj Maker Aranıyor
Veysel KOŞAR

Veysel KOŞAR

EĞİTİMCİ
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir İmaj Maker Aranıyor

A+A-

Bu yazının başlığı farklı anlaşılabilir, okuyucularımdan öncelikle esnaf ve üretici hemşerilerimin bu yazıma dikkat kesilmelerini rica ediyorum. Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Ümit Aldağ Beyin göz ucuyla da olsa okumasını isterim.

Kişisel imaj danışmanına kişinin sahip olduğu fiziksel özelliklere göre analizini yapıp ona uygun bir imaj oluşturan kişiye imaj maker (image maker) deniyor. Bu tanımı İstanbul imaj makeri diye ünlenmiş Hakan Galaini‘den okudum. Fiziksel özellik ve potansiyele göre yani boyu boyuna huyu huyuna uygun kıyafet, kılığı bulup, buluşturana imaj maker deniyor. Nasrettin Hoca misali bir mükellef bir sofrada buyur edilmek giyilecek kürke bakar.

Sözü uzatmayayım, hemen Zeki TAN Hocama geleyim. Hep müftümüz olarak bizde yer edinen Zeki Tan Hocam, tam bir Adilcevaz hayranı; hem adamına, hem havasına, suyuna hem toprağına... Bunu da kat be kat ispat etmiştir. Kitabını bile yazmıştır Hocam. İstiyor ki Adilcevaz, her alanda en ileride kendisini geliştirerek göstersin. Adilcevaz’da üretimi yapılanlara katma değer kazandıracak adımlar atılsın. Her vesile ile de bunu dile getirir. Bir önceki  "Bu Aralar Bizim Elcevaz’ın Halleri" yazımda Zeki Hocam, yorum kısmında yine devreye girmiş gerçekten çok kıymetli Adilcevaz cevizinin pazarlaması ve sunumu ile ilgili haklı eleştirisini yapmıştı. Adilcevaz cevizine bir imaj oluşturun diyor. İnce kabuğuna,  parlak sarısına, enfes aromasına uygun bir elbise ile buluşturulsun istiyor. Un, şeker torbası ile ceviz pazarlamak, cevize hakarettir vurgusunu yapıyor.