1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Ya Var olacağız, Ya da Var Olacağız
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ya Var olacağız, Ya da Var Olacağız

A+A-

Emperyalist devletler yüz yıla yakındır zulmü meşrulaştırarak dünya mazlumlarının özelliklede İslam coğrafyasını kan ve gözyaşına boğdular. Medeniyet anlayışlarını zulüm ve katliam üzerine inşa eden küresel şer güçler, İslam beldelerinde kurdukları sistemlerin başına sözde Müslüman kimlikli kişileri getirilerek, Müslüman halklar bilerek ve proje dahilin de geri bırakılarak sömürüldü.

Avrupa ve Amerika, süslü püslü imajları ile yıllarca medeniyetin beşiği olarak bizlere yutturuldu. İnsanlıktan nasibini almamış bu sözde medeniyet anlayışı, gittikleri ülkelerin maddi değerlerine sahip olmak için her türlü sömürüyü yaptılar, yetmedi toplu katliamlar gerçekleştirdiler. (Yakın tarihimizde Bosna Hersek, Irak, Suriye)

Irak’ı özellikle Suriye’yi yok etme aşamasına getiren Büyük şeytan Amerika ve onun yaveri Avrupa devletleri, son yıllarda sistem değiştirdiler. Bu emperyalist devletler kendi askerlerini feda etmemek için bölgede kandırılmış insanlardan paralı küresel terör örgütleri oluşturdu. (DEAŞ, PYD, YPG) Bu terör yapılarına binlerce tır dolusu silah vererek milyonlarca Suriye halkı zorla yerinden yurdundan edilerek muhacir konumuna getirildi.

Katil Amerika, ülkemizi 17-25 Aralık, Gezi, Kobani, Hendek provokasyonlarıyla karıştıramayınca, son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi, Reyisin talimatı ve milletin direnişiyle hainler bertaraf edildi. ABD, Ülkemizi bölüp parçalamak için her türlü şeytani oyunları oynamaya devam ediyor. Devletimiz bu oyunu geçen yıl Suriye’nin El Bab’a girerek Amerika’nın Akdeniz’e açılma hayallerini altüst etti.

Bugün devletimizin Afrin’e girme sebebi, ABD nin destek verdiği terör örgütlerine karşı ülkemiz sınırlarında oluşan tehlikeyi bertaraf etmek için ayrıca muhacir edilmiş milyonlarca Kürt, Arap, Türkmen’in yerine yurduna geri dönmesi için mücadele ediyor. Bundan dolayıdır ki ümmetin son kalesi olan ülkemiz, Afrin’de emperyalist devletlerden oluşan yedi düvele karşı mücadele etmektedir.

Amerika on bin kilometre öteden gelerek bölgeyi dizayn etme gayreti ve nihai hedefi ülkemizi Suriyeleştirmek olduğu aşikardır. Devletimizin gelişmesini ve bölgesel güç olmasını istemeyen küresel şer güçler, Her türlü oyunu oynamaya devam ediyorlar.  Bugün bölgemizde hak batıl mücadelesi veriliyor.

Devlet ve Millet olarak büyük bir sınavdan geçiyoruz. Kadim medeniyetin beşiği ülkemiz. Adaletiyle, cesaretiyle, kardeşlik biliciyle geçmişte olduğu gibi bugünde mazlum halkların sesi olarak bölgeyi yeniden inşa ediyor. Rabbim gönül coğrafyamıza zeval getiren, kardeşi kardeşe düşüren, başta Amerika, İsrail ve tüm fitne yuvalarını kahrı perişan etsin. Afrin’de mücadele eden tüm kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. "Ya var olacağız, Ya da var olacağız."  

Bu yazı toplam 2805 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
4 Yorum