1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Ve Ölümüne Sevda
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ve Ölümüne Sevda

A+A-

"Ölüm bir yürek işidir sözünü ilk kez aklıma sen koymuştun, ey benim sıla yorgunu Annem. Bilirim yinede bir evlat kokusudur burnunda tüter. Bana da Rabbim bir gün şahadet nasip eder. Bu yolda, oğlun hep duanı bekler canım annem."

Gençlik yıllarımda dinlediğim bu şiir, aklıma geldiğinde genç yaşta kaybettiğim anneme olan özlemi, bazen de ölümü ve şahadeti hatırlattığı için çok hoşuma gider ve arada bir mırıldanırım. Rabbim bizleri günahlarından arınan iyi kullarından eyleyesin inşallah.

Yüz yıldan fazladır ölümün kol gezdiği bu coğrafyada, insanlık göz göre göre can çekişmektedir maalesef... Emperyalist katil devletler, İslam beldelerinde mazlum kanı akıtmaktan bıkmadıkları gibi İslam coğrafyasının Müslüman kimlikli satılmış bazı sözde liderleri, dünyevi hırsları uğruna halklarına ihanet ederek darbelerle, hilelerle, kendi milletinin kanını akıtmaktan ve zindanlara atmaktan geri durmadılar. Bunun son örneğini Mısır’da ve dolaylı olarak ta 15 Temmuzda kendi ülkemizde buna şahit olduk. Bu satılmış alçaklar bertaraf olmadıkları müddetçe kan ve sömürü duracağa benzemiyor.

Ülkemizi Mısır’a benzetmeye çalışan darbeci hainler, vatanımızı Suriye’den daha kötü bir hale sokarak, milyonlarca mazlum insanın canına kıyarak, emperyalist devletlere peşkeş çekilecekti. Pensilvanyada ve Avrupa’da oturan terörist başları bu günler için beslendi ve yetiştirildi. Allah’a şükür yaptıkları oyunlar önce Allahın yardımıyla daha sonrada Anadolu’nun yiğit evladı, Sayın Erdoğan’ın televizyona ilk çıktığında "Bizimki ölümüne ölümüne" cümleleri bir liderin delikanlıca, hainlerin tankına, uçağına, ülkeyi işgaline, yaptığı o tarihi konuşması, milyonlarca vatan sever vatandaş, lideri ile birlikte sokaklara inerek canlarını "ölümüne sevda" diyerek ülkemizi işgalden kurtararak tarih yazdı.

Ortadoğu’yu kan çanağına çeviren küresel şer güçler, Erdoğan’ı devirerek amaçlarına ulaşacaklarını hesabını yaparken, Şairin dediği gibi "Müslüman yürekler bilirim sevdi mi cennet kesilir kızdı mı cehennem" Bu hainler Erdoğan’ın ve bu milletin Müslüman yüreğini hesaba katamadılar. Bu millete diz çökerterek Ortadoğu’ya hakim olacaklarını düşünen alçaklar bu asil milletin direncine tosladılar.

İslam coğrafyasının tek dayanağı kalan ve bertaraf edilmek için uluslararası şer güçlerin hedef tahtasına oturan devletimize, küresel terör örgütleri üzerinden üstü örtülü savaş yapılmaktadır. Üstat Sezai Karakoç’un dediği gibi "Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır, yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır."

Evet bu millet tarihinde nice badireler atlatmış, yenile yenile yılmadan zaferler kazanmış, üç kıtaya hüküm sürmüş, mayası İslam kardeşlik ruhuyla yoğrulmuş, çağ açıp kapamış, dünyaya yüzyıllar boyunca yön vermiş, asımın nesli olan bu Anadolu insanı, Allahın izni ile bundan böyle yeni dünya düzenine yön verecek basirette ve güçtedir. Emperyalist şer odaklarının da korkusu budur.

Ümmetin son sığınağı olan ülkemiz, Bundan böyle Dünya mazlumlarının da umudu olmayı başaracaktır inşallah.

Sevgi ile Kalın…

Bu yazı toplam 2806 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
3 Yorum