1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Tarihi Bu Millet ve Uzun Adam Yazacak
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Tarihi Bu Millet ve Uzun Adam Yazacak

A+A-

Kadim Kültürün sahibi olan bu millet; İslamla şereflendikten sonra, çadırdan saraya geçerek Nizam-ı aleme getirdiği adaletiyle, kültürüyle, mimarisiyle gittiği çoğrafyaya i'lay-ı kelimetullah davasını götürerek  büyük devlet olmanın verdiği özgüvenle uzun yıllar İslam davasına hizmet etmiş, "çağ açmış, çağ kapatmış" bir  medeniyet olmanın onurunu yaşattı bizlere…

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla altı yüzyıl boyunca dünyaya yön vermiş Osmanlı Devletinin İslam kardeşliği üzerine oturtmuş olduğu kadim medeniyet anlayışı onlarca ırka mensup, farklı mezhep ve din anlayışını içinde barındırarak büyük devlet ve medeniyet oluşturarak tarih yazmıştır.  

Her devlet, insan gibi büyür gelişir ve yok olur gider. Osmanlı da gelmiş geçmiş devletler gibi ebedi olamamıştır, fakat Osmanlının oluşturduğu medeniyet anlayışı Anadolu halkının geleceğinin ve yeniden dirilişinin inşasında çok önemli bir model olmuştur, zaten tarihi olmayan milletler gelecekte de tarih yazamazlar. İslam ülkelerinde model olmuş bir imparatorluğun devamı olan Türkiye devletinin son yıllardaki atılımları sömürgeci devletleri rahatsız etmiştir.

Yıllarca ders kitaplarımızda tarihimiz, değerlerimiz bize kötü gösterilerek inkar/red politikalarıyla bu millet uyutularak, türlü asimilasyon ve İslami değerlere olan düşmanlıklarla bir daha ayağa kalkamayacak şekilde öldürücü darbeler indiriliyordu. Fakat bu millet tarihinden aldığı feyizle, birçok kez düşe kalka on altı devlet kurmuş bir medeniyet olarak yeniden şaha kalkan ülkemiz son yıllarda milletin desteğini arkasına almış Uzun Adamın öncülüğünde sessiz devrim gerçekleştirmiştir. Kısa bir süre öncesine kadar ekonomik krizlerle yaşayan, İMF’ye olan borcunu ödeyemeyen, sefil ve perişan bir durumda olan devlet yapısından, bugün ülke olarak evini barkını terk etmiş milyonlarca mazluma sahip çıkarak büyük devlet olmanın haklı gururunu yaşayarak tarih yazmaktadır.

Bu millet 2002 yılından bu yana Uzun Adam’a verdiği destekle ne kadar doğru bir karar verdiğinin sevincini yaşamaktadır. Yaşlıların deyimiyle çağımızın Fatihi olan Uzun Adam ve yol arkadaşları milletten aldıkları emanete sahip çıkarak son on beş yılda yaptıkları olağanüstü işlerle milletin yaşam standartlarını yükselterek devletimizi dünyada söz sahibi yaparak önemli bir başarı sağlamışlardır.

ABD, Rusya, İsrail ve bütün şer güçler, ülkemize ve Uzun Adam’a diz çökertme planlarını devreye sokarak şantajlarla ve içimizdeki şer ittifaklara verdikleri desteklerle, ülkemizi Suriyeleştirme çabaları sonuçsuz kaldığı gibi, yeni girişimler de karşılık bulmayacaktır.

Bin yıllık İslami kardeşlik bilincine sahip olan Anadolu insanı, geçmişinde dünyayı yöneterek tarih yazdığı gibi, bugün de milletin gönlünde taht kurmuş olan güçlü lider Uzun Adam ve dava arkadaşları bu milletin verdiği emaneti layıkıyla yöneterek, yeniden bir milletin dirilişini tüm dünyaya göstererek mazlumların ve ümmetin sığınağı olmayı başarmıştır.

Sevgiyle Kalın…

Bu yazı toplam 3207 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.