1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Selam Olsun Gazzeli Kardeşlerimize
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Selam Olsun Gazzeli Kardeşlerimize

A+A-
Günlerdir terörist devlet İsrail’in ağır bombardımanına tutulan Gazzeli sivil halka adeta soykırım gerçekleştirircesine yaşlı, kadın, çocuk, demeden siyonist rejim tarafından katliam yapılmaktadır. Yıllardır ölüme gülerek giden, şehadet şerbetini seve seve içen Müslüman yürekli Gazzeli kardeşlerimiz dünyadaki Müslümanların gaflet uykusundan uyanmasına sebep oluyor. İsrail, dökülen her şehit kanının İslam coğrafyasının dirilişine vesile olduğunun farkında bile değil. Şairin dediği gibi: "Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır."

Bizi bağışlayın Gazzeli kardeşlerim. Bizler buradan sizlere acırken sizler ise Allah’a kavuşmak için, dininiz ve vatanınız için kendinizi bir bir feda ediyorsunuz. Yokluk, sabır, bombardıman, zulümler sizlerin mücadelesine anlam katarken bizler ise burada kardeşlik duygularından uzak, selamsız, sevgisiz, muhabbetten yoksun kibrine mağlup olmuş bir şekilde dünya derdine kapılmış gidiyoruz.

Bizler sizin onurlu direnişiniz karşısında şaşkın bir şekilde olayları izleyerek dünyanın gafletine dalmış gidiyoruz. Ne dersin Gazzeli kardeşim acaba acınacak durumda olan bizler miyiz?

Ey Filistinli, Gazzeli kardeşlerimiz, sizin imtihanınız İsrail terör devletinin yaptığı zulümlerdir. Bu dünyadaki imtihanınız çok ağırdır fakat uhrevi geleceğiniz inşallah aydınlık olacaktır. Bizlerin imtihanı ise dünya hırsı, haset ve sevmemezlik üzerine kuruldu. Sizler tek tek özgürlük direnişinin sembollerisiniz.

Katil İsrail’in tüm ablukalarına rağmen sizler en temel ihtiyaçlarınızı onlarca metre altında, tüneller kazarak karşılamaya çalışıyorsunuz. Ümmetin perişan, paramparça bir durumda olduğu, mezhep ayrılığının körüklendiği, umutlarımızın tükendiği bu zamanda; sizler Filistin halkı olarak dünyanın en acımasız terör devletine karşı yapmış olduğunuz kıyam mücadelesiyle ümmetin geleceğine ışık oldunuz.

Yıllardır halkı Müslüman olan fakat rejimleri sekülerizm üzerine oluşturulmuş zalim devlet anlayışlarının satılmış yöneticilerin yularlarının kimlerin elinde olduğunu gösteren çok acı bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu satılmış Yahudileşme temayülüne girmiş rejim ve yöneticileri Müslüman ülkelerin başına bela oldular. Bugün İslam ülkelerindeki devlet yöneticilerinin düştüğü durum maalesef bunun özetidir.

Bunca katliama rağmen sesini çıkaramayan, kınama cesaretini bile gösteremeyen İslam ülkelerinin devlet yetkililerinin sus pus olduğunu hayretler içinde izlerken yüreğimiz bir kez daha parçalandı. Kadim kültürün geleneği olan Anadolu insanının geçmiş tarihine yakışır bir şekilde Gazze için göstermiş olduğu ilgi ve alaka, TC devlet Cumhurbaşkanı ve başbakanın mazlumun yanında olduklarını göstermiş oldukları tavırları ve millet olarak Gazzeli kardeşlerimizin maddi ve manevi olarak yanında yer almaları takdire şayandır.

Bombardımana maruz kalıp şehit olan bütün Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet dilerken yaralı kardeşlerimize acil şifa, ailelerine sabır dilerim. Rabbim sizlerin eliyle terör devletini perişan etsin inşallah.

Selam olsun, onurlu Gazze halkına, Selam olsun zalimlere baş kaldıran, Hamasa, İslami cihada, El fetihin yiğit delikanlılarına…

Sevgiyle kalın. 
Bu yazı toplam 2637 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
2 Yorum