1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Sarı Saçlı Güzel Yüzlü Sevgili Rana
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sarı Saçlı Güzel Yüzlü Sevgili Rana

A+A-

Rana; sarı saçlı, mavi gözlü, güzel yüzlü henüz üç yaşında Filistinli bir bebekti. Katil İsrail’in amansız saldırısı sonucu katlettiği  yüzlerce çocuktan biriydi. Ah sevgili Rana, o çocuk halinle nereden bilecektin siyonizmin bu kadar acımasızca kadın, çocuk, yaşlı demeden katliam yapacağını ve o bombalardan birinin hedefi olacağını! O körpe vücudunun tamamının şarapnel parçalarıyla yanacağını, nereden bilecektin…

Sevgili Rana, sen bu ümmetin aciz, vurdum duymaz, nefsine uyan perişan halini görmeden Rabbine kavuştun. Sen, ümmetin çocuklarının, Kur-an’dan uzak yaşantılarının bedelini ödediği, şer güçlerin içimize saldığı fitne tohumlarıyla müslümanların birbirini boğazladığı İslam coğrafyasının perişanlığını, birbirimize kıydığımızı iyi ki de görmeden gittin.

Rana, siyonizmin, dostluk ve barış anlayışı yoktur. Onların  anlayışında, kaos, kargaşa ve kan vardır. Onlar, dünyaya gelen bütün kavimlerin siyonizme hizmet etmek için yaratıldıklarına inanırlar. Ah ümmetin hep kanayan hiç durmayan yarası Filistin! İsrail yalan yanlış sahte bahanelerle istediği zaman katliam yapıyor. Arap dünyasının cılız bir tepkisinin dışında, tüm  dünya sus pus…

Güzel Rana, siz bu ümmetin acılarla yoğrulmuş hüzün ve şehit çocuklarısınız. Siz de ölüm yaşamınızın bir parçasıdır, biz de ise ölüm aklımızın, kalbimizin, hafızalarımızın çok uzağındadır. Sizler yoklukta onurlu yaşamanın iradesini korkusuzca siyonist rejimin suratına her defasında vurarak, şerefli yaşamanın tek yolu Allah için ölmekten geçtiğini öğrettiniz.

Biliyor musun Rana, bölgedeki gelişmeler mazlum ve mustazafların lehine değişmeye başladı. Osmanlının torunu, Anadolu’nun haykırışını tüm dünyaya duydur ki; "Öleceksek adam gibi ölürüz" diyen yiğit onurlu bir başbakanın mazlumun yanında olma duruşu, feryadı, isyanı, aynı zamanda zalim İsrail’e had bildirmesi, tüm dünya müslümanlarında yeni bir heyecan yarattı. Ayrıca Mısır’ın Arap baharıyla tahririn sesiz devriminin lider Cumhurbaşkanı Mursi ve yönetiminin izzetli duruşu ve İsrail’e “Artık  komşuların eski komşuların değil” deyip Gazze’ye çıkartma yapmaları çok ciddi bir tavırdı. Bu onurlu tavırlar karşısında, zalim İsrail geri adım atmak zorunda kaldı.

Ey acımasız İsrail, artık İslam coğrafyasında ve içimize yerleştirdiğin ihanet şebekeleri bir bir deşifre olmaya başlandı. Artık dengeler değişiyor. Bunu bilesin ki, bu değişimin öncü modeli de TÜRKİYE’dir.

Sevgiyle kalın.

Bu yazı toplam 4072 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
3 Yorum