1. YAZARLAR

  2. Ethem BABRAK

  3. Kafamda Deli Senaryolar
Ethem BABRAK

Ethem BABRAK

Radyo Televizyon Öğretmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

Kafamda Deli Senaryolar

A+A-

İŞID diye bir örgüt türet! Adının içinde mutlaka “İSLAM” geçsin. Önce Şiileri öldürsünler! Sonra baktın ki olmuyor, Sünni Kürtleri öldür! Tabi bunu yapınca zaten var olan mezhep kavgasına benzin dökmüş olacaksın. Sonra benzin dökerim diye düşünme. Gerek yok, onlar yangını söndürmeye benzinle giderler zaten. Bu sayede birbirlerini yerler!

Bunları yaparken de tüm dünyada zaten çok önceden ekilmiş ve boy boy meyve vermiş, islamofobik dozajı attıracaksın. Dozaj arttıkça etki-len-meler devam edecektir. Zaten sen bunları yaparken Avrupa'nın şehirlerinde Müslümanlara kan kusan hazırda örgütler (örgütlenmeler) var. Tüm dünyada ektiğin tohumlar yeşerecek. Mesela Amerika'da bir gerizekalı manyak herif çıkıp üç Müslümanı vahşice katledecek. Fransa birkaç adam çıkıp “İSLAM” adına cinayetler işleyecek. Korkma, küresel çapta yayıncılık yapan Medya bizim güdümümüz altında. Kimse kolay kolay gerçeği fark edemeyecek. Ha, birkaç tane anlayan olacak elbette. Ama onları da “Radikal İslamcılar” adı altında veya bir isim bulup öteleyip işlerini bitiririz. Gerçi bizim bir şey yapmamıza pek gerek yok. “Onlar” kendi kendilerini yerler merak etme.

Sen bunları yaparken İslam Âleminin ne kadar kötü, Müslümanların ne kadar terörist(!) olduğunu bir kez daha göstermiş olacak ve bu hali hazırda bekleyenlerin saldırıları için yeterli bahaneleri üretmiş olacaksın. 

Baktın ki Ürdün, Mısır, Libya vs. bölgedeki ülkeler senin belirlediğin siyasetin dışına mı çıkacak! Oraya da İŞID eliyle saldır, öldür bir kaç tane askerini, pilotunu, vatandaşını! Bak bakalım nasıl onları kendi ülke sınırlarına mahkûm etmiş olacaksın! Daha da başlarını kaldırıp ileriyi ve yukarıyı göremeyecekler! 

Ha, tüm bunları yaparken elbette Türkiye'yi unutma! Çünkü bölgede ileriyi görebilen tek ülke Türkiye! İsrail ile savaşmadı ise İran'la olsun! İran'la savaştıramadı isen Suriye ile savaştır. O da mı olmadı İŞID'le savaştır. Ee, tabi İŞID'le savaştırmak için bahanelere ihtiyaç olacaktır elbet. Türkiye, Kobani'deki Kürtlere yardım etti değil mi? Hımm. O zaman onlara gününü göstermeli! Vay sen misin Kobanili Kürtlere kucak açan! Sen misin İŞID’le savaşanlara yardım eden…

İyi de, bu Türkiye, eski Türkiye değil ki!  Tüm sorunlarını, eksikliklerini giderme, tamamlama yolunda. En çok üzerinde durulan Kürtlerin isyan etmesi idi. E o da olmadı. Çözüm Süreci, Kardeşlik Süreci deyip adamlar bu sorunun da üstesinden geldi, gelecekler. Ki bu sorun da aşılırsa o bölgede istediğimiz gibi at koşuşturamayız ki! Ne mi yapacağız? Kürtleri Türkiye'ye karşı topyekûn savaştıramadı isek konu kapanmış değil. Hem dağdaki kadronun içinde herkes hemfikir değil. Elinde silah savaşmaya hazır grupların içinde adamlarımız var! Onlar devrede zaten. O da olmadı en kötü ihtimalde hali hazırda kullanılmaya müsait "Ürkütücü Bir Gençlik"var!  Başlarındaki adam, “sokaklara dökülmeyin” dese de artık onun sözü beş para etmez! O halde bu işi Doğu’dan yapamadı isek Batı'dan yapabiliriz. Hem yıllarca Kürt, Türk diye bu insanları birbirine kötü göstermedik mi? Bu insanları birbirlerine karşı "Ötekileştirmedik" mi? Zemin müsait. O halde sokakları ateşe verdirelim. Hem seçim öncesi düşmanımız "AKP" ye karşı CHP ve müptezellerinin gücünü de böylece arttırmış oluruz. 

İŞID ne zaman güç kaybetti, yok olma tehlikesiyle baş başa kaldı. İşte o zaman adamımızı ordan çeker veya hiç olmadı öldürtür sonra desteğimizi çekeriz. Ardından bir operasyon yapar, "bakın; biz sizin için geldik, kötü adamlardan kurtardık sizi" der, bu işten de böylece sıyırırız. Bu arada İsrail Filistin'de toprak için Filistinlileri katletmeye devam eder. Kimse de bunu gündeme getirmez…

Tüm bunlar olurken biz BARIŞ deriz, İNSAN HAKLARI deriz…

Bu yazı toplam 2739 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
2 Yorum