1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Çanakkale Savaşı İmanın Zaferidir
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Çanakkale Savaşı İmanın Zaferidir

A+A-

Bugün günlerden18 Mart, Çanakkale Zaferi'nin 106 yıl dönümü. Dünya tarihine yön vererek, iz bırakan bir mücadelenin adıdır Çanakkale... Bu öylesine sıradan bir savaş değildir. Bir milletin var olma ve yok olma mücadelesidir. Bu savaş hak ile batılın, iman ile küfrün, zalim ile mazlumun, iyi ile kötünün mücadelesidir. Bu savaş dünyaya altı yüz yıl nizam vermiş Anadolu insanını toptan imha etme savaşıdır.

Bu savaş, yokluğun zirvesini görmüş asil ve cesur bir milletin imanıyla, cesaretiyle, onuruyla şehit olma ruhuyla, canını seve seve vermiş mukaddes davanın adıdır. Bu savaş, bir milleti yok etmek için verilen mücadelenin, yeniden dirilişinin adıdır. Bu savaş, Türk ordusu ve Anadolu insanının tarihi köklerinden aldığı özgüvenle, düşman güçlerinin olağanüstü kara, hava ve deniz donanmalarına karşı, insan üstü ve cihat ruhuyla kanının son damlasına kadar savaşarak düşman birliklerinin darmadağın edildiği savaşın adıdır. Bu savaş, onbeşli gençlerin şehit olmak için seve seve cepheye koştuğu savaşın adıdır. Bu savaş, Bir milletin malıyla, canıyla, kanıyla yeniden destan yazdığı, tarihe altın harflerle geçen büyük bir zaferin adıdır.

Bugün küresel şer güçler bölgemizde güçlü ve oyun kuran bir Türkiye istemiyorlar, bundan dolayı ülkemiz her alanda emperyalist güçler tarafından kuşatılmaya çalışılmaktadır. Suriye'nin Irak'ın, Doğu Akdeniz'in, Yunanistan adalarının bizzat ABD ve Avrupa devletleri tarafından silahlandırılması tamamiyle devletimizin gücünü kırmak içindir, dün Çanakkale'de olduğu gibi bugün de aynı oyunlar sergilenmektedir. Tarih tekerrürden ibarettir, yiyorsa buyurun gelin.

Daha dün Karabağ'ı dünyanın gözünün önünde işgalci Ermenilerin kafasına vura vura geri aldık. Siz ve tüm dünya büyük Türk Devleti'nin gücünü, ağzınız açık aval aval izlediniz. Oturun oturduğunuz yerde, bu milletin sabrını ölçmeye kalkmayın, yokluğunda Çanakkale Destanı'nı yazan bu milletin bugünkü güçlü haliyle neler yapabileceğini varın siz düşünün. Ey emperyalist şer güçleri sizin bozduğunuz, kirlettiğiniz, Müslümanın ve mazlumun kanıyla oluşturduğunuz zulüm kalelerinizi Allah'ın izniyle bu millet bir bir yıkacaktır. Katillerin, zalimlerin, hainlerin sonu hiç de güzel olmuyor. Bunu unutmayın ki sizin sonunuz da inançlı, korkusuz, cesur Müslümanların ve Çanakkale ruhunun elinden olacak inşallah.

Bir milletin diriliş destanın yazıldığı Çanakkale zaferinin 106 yıl dönümü kutlu, 251 bin şehidimizin ruhu ve şahadetleri mübarek olsun. 

Sevgiyle Kalın.

Bu yazı toplam 3056 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.