1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Can Halep Kurban Halep
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Can Halep Kurban Halep

A+A-

Kapkara bir duman çökmüş Halep semalarına… Bombalar patlatılıyor kadınların, çocukların, yaşlıların vücutlarına. Allah’ım Halep yanıyor, Halep yok ediliyor... Başta Katil Esed, ABD, Rusya, ve maalesef İran adeta kim daha fazla sivil katliamı yapar yarışına girmiş durumda. Halep şehri İslam medeniyeti için önemli bir yer tutmaktadır. Ümmet Halep üzerinden her gün öldürülüyor, katlediliyor. Binlerce kilometreden gelen ABD, Rusya demokrasi getireceğiz diye bölgeye ayar çekmektedirler. Paramparça olmuş İslam coğrafyası katliamlar karşısında sus pus olmuş durumda.

Ya İran yıllarca büyük şeytan ABD diyerek Müslüman camiasında büyük sempati toplamıştın! Meğer bunlar hepsi birer oyundan ibaretmiş. Bugün katil Esed’i kurtarmak için yüz binlerce insanın ya kanına girdiniz ya da sorumlusu oldunuz. Bir ülkeyi, devlet menfaati ve mezhepsel egolarınız yüzünden mahvettiniz, olmaz olsun sizin getireceğiniz düzene ve adalete… Yazıklar olsun sana ve seni sevdiğimiz günlere…

Halep ölüyor, dünya lal, sağır ve kör olmuş durumda. Sivil halk adı konulmamış orantısız, iğrenç ve kirli bir savaşın acımasızlığıyla katlimlara maruz kalmaktadır. Batı medeniyeti denilen kancıklığın, yüz yıllardır kan üzerine kurdurdukları sistemlerini, bu defada Halep’teki Müslüman sivillerin üzerinden dünyadaki bütün mazlum halklar sindirilmeye çalışılıyor. Tarihe baktığımızda bu iğrenç medeniyetin suç dosyası kan göz yaşı ve katliam anlayışı üzerine kuruludur.

Ülkemizin bölgede oluşturduğu denge mazlumlara sığınak olurken, bu durum zalim devletleri ve terör örgütlerini rahatsız etmiştir. Bundan dolayıdır ki Ortadoğu da Türkiyesiz bir denklem oluşturabilmek için her türlü kirli ittifaklarla ülkemizin yönetilemez halde olduğu algısı geliştirilerek devletimizi yıkmaya çalışmaktadırlar. Bundan dolayı 15 Temmuz darbe girişimi, canlı bombaların patlatılması, Rusya büyükelçisinin katledilmesi bu temeller üzerine inşa edilmektedir.

Peki ya Müslüman ülkeler ne durumda! halkları duyarlı, devletler bölük pörçük, darmadağınık maalesef çıt yok. Ülkemiz üç milyondan fazla Suriyeli ve Iraklıyı bağrına basarak mazlumlara sığınak olmayı başarmıştır. Bugün Halep için çırpınan tek ülke Türkiye’dir. Geçtiğimiz günlerde hükümetimizin yoğun çabaları sonucu kırk bine yakın sivil insan tahliye edilerek ülkemize ve güvenli bölgeye taşınmıştır.

Bu ülkenin Müslüman yürekli lideri Cumhurbaşkanın ve hükümetin girişimleri ile Rusya ve İran ile yapılan mutabakatla hayırlısı ile Halep’te katliamlar son bulur, Suriye’ye barış ve huzur gelir.

Ya Rabbim Kayseri’de, İstanbul’da polisimizi ve askerimizi şehit edenleri ayrıca Halep’te katliamlara sebep olanları kahrı perişan eyle.

Ya Rabbim,sızlamayan yüreklerimizi sızlayan, yardım eden ve dert edinen yüreklerden eyle.

Ya Rabbim ümmetin birliğine, dirliğine, uyanmasına sebep eyle.

Ya Rabbim, bizi paramparça eden zehirlenmiş beşeri ideolojilerden, mezhepçilikten, ırkçılık hastalığından bizleri uzak eyle.

Ya Rabbim, ülkemiz üzerine dönen oyunları boşa çıkar, çıkar ki ümmet sahipsiz ve yetim kalmasın.

Allah’ım, Erdoğan ve dava arkadaşlarını her türlü görünen görünmeyen bela ve musibetlerden koru.

Ya Rabbim, Kardeşliğimizi daim eyle ve bizi 15 Temmuz ruhuyla diri tut. AMİN.

Bu yazı toplam 2366 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
3 Yorum