1. YAZARLAR

  2. Ethem BABRAK

  3. Bir Müslüman Düşünün
Ethem BABRAK

Ethem BABRAK

Radyo Televizyon Öğretmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Müslüman Düşünün

A+A-

Bir Müslüman düşünün!

Sadece işinden evine, evinden işine giden, derd-i maişetten(geçim sıkıntısı) öteye gitmeyen!

Bir Müslüman düşünün!

Sabah oturduğu okey masasından akşam kalkan ve İslamiyetle alâkası laftan öteye geçmeyen fakat en küçük İslami bir meselede mangalda kül bırakmayan!

Bir Müslüman düşünün!

Dünyada olup bitenlere kulağını kapatmış, Cihadı; ev ile cami arasında kalmış, zulüm altındaki Müslümanlara dua etme bilincine dahi erişememiş, kendisine eziyet çeken Müslümanlar anlatıldığında "Nemelazım" diyen, ben'den öteye gitmeyen!

Bir Müslüman düşünün!

Yaşantısı Hıristiyan’dan farklı olmayan, İslam’la alakası Kelime-i Tevhidi dili ile söylemekten öteye gitmeyen!

Bir Müslüman düşünün!

Hali vakti yerinde olup istediğine rahatça erişen ama sadece “kendine” var olan, ibadetlerini yerine getirdiği halde “İslami Şuuru” bedenine ve iç dünyasına iktidar kılamamış dolayısıyla “İSLAM” bu kimsede sadece hayatın belli alanlarında pratiğe dönmüş olan!

Bir Müslüman düşünün!

Dünyası sadece aynı kandan geldiği aile bireylerinden oluşan, Müslümanların temel meseleleri üzerine “MÜBAREK KAFASINI” asla yormayan, yorsa ne olacak diye düşünen ve Ramazan’dan Ramazan’a namaz kılıp(!) diğer aylarda namaz ve günah tatili yapan!

Bir “Ümmet” düşünün!

Bölük pörçük olmuş; ayet kardeş olun derken Onlar, birbirine düşmüş/düşürülmüş; düşman olmuş; nerede bir ferdi varsa o Ümmet'in, ona zulmedilmiş, Ömerlerinin, Alilerinin, Mursilerinin tek tek canı alınmış ve alınmakta olan!

Bir “Ümmet” coğrafyası düşünün!

Afganistan’ı, Malezya’sı, Endonezya’sı önünü görmekten aciz;  Irak’ı, Suriye’si, Filistin’i, Mısır’ı kan gölüne dönmüş;  Tunus’u, Libya’sı, Cezayir’i hırsız, modern canavarlar tarafından yağmalanmış olan!

Yok yok…

İyisi, siz hiç böyle şeyler düşünüp kendinizi üzmeyin/yormayın!

Nasılsa “Kader”e iman etmiş bir Ümmet var değil mi?

Nasılsa “Kader’imiz böyle yazılmış” değil mi?

Rüzgârın götürdüğü yere kalbimiz, bedenimiz, ruhumuz,  paramız  ve belki de İMANIMIZ gitsin öyle mi?

İyi, peki…

Bu Ramazan’ın Ümmet'i uyandırması dileğiyle, hayırlı Ramazanlar.

 

Bu yazı toplam 3025 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.