1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Belediye Başkanı Necati Gürsoy’a Açık Mektup
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Belediye Başkanı Necati Gürsoy’a Açık Mektup

A+A-

Başkanım, öncelikle ateşten gömlek olan Belediye Başkanlığınız memleketimize hayırlı olsun, Rabbim utandırmasın. Biliyorum hem çok şanslısınız hem de çok şanssız. Neden? derseniz, şanslılığınız deneyimleriniz ve iyi bir belediye meclis üyelerinizin oluşu, şanssızlığınız ise seçim öncesi ve seçim sonrası sizi iki enkazın bekliyor olmasıydı. Seçim öncesi enkazı başarıyla aştınız. Kazandıktan sonrası ise kurumsal yapısı bozulan, halkın nazarı itibarinde şaibelerin dillendirildiği, borç batağında olan, araç-gereçleri vahim durumdaki, enkaz haline gelen  Belediyeyi devralmanız oldu. Olsun biz şunu biliyoruz, Allah’ın İzniyle, tecrübeleriniz ve iktidarın avantajıyla  bu olumsuzlukların üstesinden geleceksiniz.

Başkanım, ilçemizde geçmiş yılların siyasi tabuları yıkılarak, millet sizi bağrına basarak yeni bir sayfanın açılmasını sağladı. Bu millet geçmiş yıllarda yerel siyaset  yüzünden hem ayrıştı hem de kırıldı, bu da maalesef ilçemizin geri gitmesine sebep oldu. İlçe halkı gereksiz siyasi çekişmeler yüzünden çok yıprandı.  Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bu olumsuzluklar karşısında sizin bu ilçeyi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirerek  ve kimsenin birbirini ötekileştirmediği sevginin, kardeşliğin dilini konuşulur hale getireceğiniz temennisi ağır basmaktadır.

Başkanım, buna inanın; siz bu ilçenin köylüsüyle-şehirlisiyle ortak değerleri olan kardeşliğini, dayanışmasını, muhabbetini yapabilecek mütevazilikte ve olgunluktasınız. Biz biliyoruz ki, her şey kazanmakla bitmiyor. Omuzlarınızdaki yük bundan sonra daha da ağırlaştı. Bu yükü taşıyacak kapasite sizde ve ekibinizde fazlasıyla var. Yalnız sizden istirhamım, ne olursunuz bu milletten gönül ve muhabbet bağınızı koparmayınız. İnanın bu ilçeyi baştan sona altınla döşeseniz, halkla gönül bağınız koptuğu an yaptıklarınızın vatandaşın gözünde hiçbir kadri kıymeti olmaz. Çünkü her şey maddi hizmet değildir. Toplumla manevi bağınız koptuğu zaman olağanüstü projelerinizin dahi  hiçbir anlamı kalmaz.

Başkanım, siz de biliyorsunuz ki bu ülkede eski siyasetçiler ve geçmişte Adilcevaz’ı yöneten başkanlarımızdan bazıları hep şunu yaptılar; garip gurabadan oyları alıp, seçimden sonra Anadolu’nun temiz ve pak yürekli insanlarını görmemezlikten gelerek ellerinin tersiyle ittiler. Zor zamanda fedakarlık yapan garibanlar dışlanırken, iktidarı elinde bulunduranlar; iyi zamanda çetelerle, darbecilerle, kartel medyası ve haramzade iş adamlarıyla paylaşarak ülkemizi ve ilçemizi rezil ettiler. Fakat son 12 yılda gelişen yeni siyaset anlayışıyla birlikte ülkemizde çok güzel gelişmeler yaşandı. Başa gelen bazı yöneticilerin duruşu, ahlaki olmadığından olsa gerek, ilçemiz bu güzel gelişmelerden maalesef yeterince nasibini alamadı.

Başkanım, siz garip gurabayı bağrınıza basarak geçmişten beri süre gelen güce dayalı anlayışları seçim öncesi nasıl geri ittiyseniz, bu anlayışı başkanlığınızda da devam ettirmenizi önemle istiyoruz. Allah Resulü diyor ki; "Size bir kişi çok iltifat ediyorsa onun gözlerine kum serpin" Aslında burada ki kum serpilecek kişilerden kasıt sizi gereksiz övenler ve sizden haksız menfaat umanlar içindir. Bu yalaka, dalkavuk, menfaatçiler insanı öyle bir yanıltırlar ki, Bilge Adam bunları şöyle tarif ediyor: "Bu kişiler insanın günahını, yanlışını adama sevapmış gibi gösterirler. İşte bunlar böyle menfaatperesttir, her dönem gücün yanında olanlardır" Bazen karşınızda çok mütevazi, mülayim gibi görünseler de dertleri başları haksız kazanç çabasıdır.

Başkanım, Adilcevaz insanı genelde iyi niyetlidir, feraseti çok güçlüdür, yapılanları unutmaz, kibir ve gurur abidesi olan, toplumla gönül bağını koparan kişilerin ne vahim hale geldiklerini hep beraber acı bir şekilde gördük. Fakat aynı Adilcevaz insanı yapacağınız güzellikleri övünerek anlatacaktır. Sahip çıkacak, aynı zamanda sizlere duasını esirgemeyecektir. Bizim temennimiz siz ve ekibiniz bu ilçeye yapacağınız adaletli işlerde, ah alanlardan değil, dua alanlardan olmanız. Dünya geçici ve ölümün ne zaman nerde geleceği belli değil. Allah Resulü’nün dediği gibi; "Yöneticinin yaptığı adil ve güzel işlerin sevabı kat kat daha fazladır" Rabbim yapacağınız maddi ve manevi güzel işlerin sevaplarını kat kat artmayı nasip etsin.

Başkanım buna inanın, sessiz çoğunluğun sizden isteği, vatandaşın gönlüne giden yolu ihmal etmemeniz ve bu bağı Allah rızası için kurmanız; ayrıca adil, şefkatli, merhametli, fakir fukarayı kollayan yetimin parmağına diken batsa onu kalbinde hisseden,  hizmet ehli, iyi bir abimiz olmanızdır. Sizi ve ekibinizi, Allah’a emanet ediyorum. Rabbim bu meşakkatli yolda yar ve yardımcınız olsun. Allah kolaylık ve başarılar nasip etsin.

Sevgiyle kalın...

Bu yazı toplam 4999 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
6 Yorum