1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Başaramayacaksınız
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Başaramayacaksınız

A+A-

Dünyada gündem o kadar çabuk değişiyor, ne yazık ki gündemin ana unsurunu Müslümanlar oluşturuyor. Arakan, Suriye, Irak, Katar, İran ve Türkiye de olup bitenler dünya gündemini işgal etmektedir. Fitne oyununu emperyalistler kuruyor Müslümanlar oynuyor. Maalesef ağlayanda ağlatanda Müslüman oluyor. Ne garip dünya, Budistler sırf Müslüman olduğu için milyonlarca Arakan’lıyı yerinden yurdundan ederek acımasızca katlederken, evrensel insan haklarından bahseden sözde batı medeniyeti, Arakandaki soykırıma sessiz kalmaktadır. Aslına bakılırsa bu sessizlik onaylamanın öbür adıdır.

Bu vahşi batı medeniyeti, mazlum ve Müslümanların üzerine basa basa sözde medeniyet inşasını oluşturdu. Çok fazla geriye gitmeye gerek yok doksanlı yılların başında Avrupa’nın göbeğinde ikiz yüz binden fazla Bosnalı Müslümanın soykırımına Sırplara silah ve destek vererek göz yumdular. Bugün Suriye’de, Irakta, Arakanda, Libya’da, Yemende, Türkiye’de akan kanın müsebbibi bu medeniyetin ta kendisidir.

Peki Müslümanların hiç mi suçu yok. Ülkemizi baz alırsak Anadolu insanı öncelikle ideolojiler ve muasır medeniyet, adı altında çağdaşlık, gericilik, laik-anti laik, Alevi-Sünni, sağ-sol, Türk-Kürt fitne tohumları ile içimize girdiler. Halen bu ekilen fitne tohumlarının bedelini ülke olarak ödüyoruz. Bu millete güçlü feraset ve İslami hassasiyetin verdiği kardeşlik bilinci bu ülkenin bölünüp parçalanmasının önüne geçti. Rabbim ayetinde “fitne adam öldürmekten daha beterdir” buyuruyor. Bundan dolayı geçmiş yıllarda devletimizi yöneten bazı basiretsiz yöneticiler bu basiretsiz anlayışı üzerinden siyaset yaparak ülkemizin enerjisi heba edildi.   

Son yıllarda ülkemizin büyümesini ve tek başına hareket etmesini hazmedemeyen emperyalist devletler, Erdoğan’ın "Dünya Beşten Büyüktür" sözünden sonra, Ülkemize karşı olan tavırları her geçen gün sertleşmektedir. Son olarak, ABD yargısı yeni bir skandala imza atarak Eski Bakan Zafer Çağlayan hakkındaki tutuklama kararı çıkartması, ayrıca fetöcü Metin Topuz (ABD konsolosluğunda çalışan ajan) tutuklanmasını bahane ederek vizelerin dondurması ve Devletimizin aynı hamleyle büyük devlet refleksi ile kısasa kısas yaptı. Doğrusu ABD ile olan sıkıntı beni ziyadesi ile mutlu ediyor. Fakat devletler menfaatleri gereği sürekli stratejik ortaklığı geliştirebilirler.

Yıllardır gündemi belirlenen ülke olduğumuz için sorun yoktu. Ne zamanki Cumhurbaşkanımızın dediği gibi gündem belirleyen devlet konumuna geldikten sonra, dost bildiğimiz müttefik devletler terör örgütlerine gözümüzün içine baka baka destek olmaya başladılar. O gün bugündür liderimize ve ülkemize olan düşmanca tavırları ve içerdeki satın aldıkları işbirlikçileriyle saldırıya geçtiler. 15 Temmuz darbe girişiminin bizzat başrol oyuncuları sizlerdiniz. Fakat hesaplarınız tutmadı önce rabbim daha sonra bu millet oyunuzu başınıza çaldı. Son olarak Barzani’yi gaza getirerek sözde referandum gerçekleştirerek Türkiye’yi karıştırmak için türlü fırıldaklıklarınız hepsi boşa çıktı.

Sizler kan emici anlayışınızla, Ümmetin kanını akıtmaya doymuyorsunuz doymayacaksınız. Bu milleti ve liderini sindirmek, yok etmek ve esir almak için alçakça oyunlar oynuyorsunuz. Ülkemizi ve liderine diz çökertmenin hırsıyla yanıp tutuşuyorsunuz. Allahın izni ile BAŞARAMAYACAKSINIZ, artık bu ülkeyi istediğiniz gibi dizayn edemeyeceksiniz. 

Rabbim birliğimizi dirliğimizi muhafaza etsin. Akıl yoksunu olanlara da feraset versin inşallah.

Sevgi ile kalın.

Bu yazı toplam 2237 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
1 Yorum