1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Aşağılık Bir Yöntem Kullanılarak Şerefli Bir Hedefe Varılamaz
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Aşağılık Bir Yöntem Kullanılarak Şerefli Bir Hedefe Varılamaz

A+A-
Müslüman kardeşlerin önemli şahsiyetlerinden Merhum Şehit Seyit Kutup diyor ki; "Aşağılık bir yöntem kullanılarak şerefli bir hedefe varılmaz."

Mısırdaki İhvanın kurcusu Hasan Elbenna’yı ve Seyit Kutup’u asan anlayışla, bugün Adeviye meydanını kana bulayan darbeci General Sisi’nin anlayışının kökleri Firavun’a dayanır. Mısır’da bir yıl önce seçimle iş başına gelen sivil hükümete yapılan aşağılık darbeden sonra, Adeviye meydanını dolduran milyonlarca insan Salavat ve tekbirler getirerek yapılan zulmü masum bir şekilde protesto ediyordu. İlk kez günler öncesinde sabah namazında Sisi’nin satılmış askerleri elliden fazla kişiyi şehit ederek katliam yaptılar. Gün geçtikçe ülkenin genelinde, özellikle Adeviye meydanında demokratik tepkilerin protestoları birkaç milyonu bulmaya başlaması, darbecileri tedirgin etmeye başladı. Darbeci zihniyetlerin amaçları hep kan akıtmak olmuştur, zaten darbenin maksadı kendi insanına namluyu çevirmektir bu o ülkeye hem ihanettir hem de yapılabilecek en aşağılık bir yöntemdir. Darbeler, topluma şu mesajı verir; "Ben senin iradeni hiçe sayıyorum ve benim silahım senin iradeni susturur."

Bugün Mısır’daki halk, kardeş kanının akmaması için "Öldürmeden ölüyorlar" bu tavır şahadete susamış, Rabbine kavuşmak için sıraya girmiş Müslüman yürekli erlerin tavrıdır, bu tavır Hz. Muhammed’in tavrıdır…

Mısır’da Firavunun keskin nişancıları hedef göstererek, tekbir getiren insanların üzerine acımasızca kurşun yağdırıyorlar. Şair diyor ya; "Yenilgi yenilgi üstüne büyüyen bir zafer vardır." Buna inanın siz bizi vurdukça biz daha da çoğalacağız. Çünkü şehitlerin kanının bereketini siz imansız halinizle anlayamazsınız, biz öldükçe diriliriz, ölümü kendine 'yar' etmiş yüreklere siz ne yapabilirsiniz. Ey darbeci alçaklar, siz bu dünyalık hırslarınız için masumların kanını akıtarak iktidar olacağınızı düşünüyorsanız yanılırsınız, o akıttığınız masum insanların kanlarında ve yakınlarının beddualarından er yada geç belanızı bulacaksınız.

Göreceksiniz bu topraklarda yeniden baharlar gelecek, bu şehit olan kardeşlerimizin kanları dünya müslümanlarına yeniden can verecek inşallah.

Kur'an-ın dediği gibi; "Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir." (Bakara 2/7)Siz darbeci zavallılar Mevlana’nın Şeb-i Arus derinliğini bilemezsiniz. Siz ölümün (şehadetin) Allah katında diri olduğunu o küçücük zavallı aklınızla nasıl bileceksiniz. Şehit ettiğiniz her bir Mısırlı kardeşimizin biz müslümanlara çığır açtığını, ufkumuzu aydınlattığını nerden bilebilirsiniz ki. Çünkü siz tek dünyalık anlayışına iman etmiş zalimlersiniz.
Bu yazı toplam 6082 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
3 Yorum