1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. Ah Adilcevaz'ım Ah
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ah Adilcevaz'ım Ah

A+A-

Çok değerli Adilcevaz13.com okurları; Yaklaşık bir yıldır siz değerli Adilcevaz'lı kardeşlerimize hizmet etmeye çalışıyoruz, elimizden geldiğince doğru haberi, hızlı bir şekilde sizlere ulaştırmaya çalıştık, tabi habercilik işi zor iş ve  bu iş sevda işidir. Zaman zaman istemeyerek yanlışlarımız ve hatalarımız oldu ama bunların hiçbirini bilerek yapmadık (insanlık hali) aynı hatayı ikinci defa tekrarlamadık. Evet insan bir iş yaparken hatalarıyla  yoğrularak olgunlaşıyor ve olaylara zamanla daha geniş bir perspektiften bağımsız bakabiliyor.

 

Artık; Sitemiz Adilcevaz içinden ve dışındaki hemşerilerimizin yanısıra, çevre il ve ilçelerinden de takip edilerek büyük takdir ve beğeni topluyor. Yerel site olmamız hesabıyla özelde Adilcevaz, genelde Bitlis ve bölge haberlerini vermeye çalışıyoruz. Facebookda yaklaşık beş bine varan üyemiz mevcut, bu üyelerimize yeni haberlerimizi anında gönderiyoruz, site olarak bu kadar yoğun ilgiyle karşılaşmamız siz değerli hemşerilerimizin sayesindedir. Bizler Adilcevaz13.com olarak şu ana kadar yaptığımız gibi bundan sonrada ayaklarımızı sağlam basacağız, şımarmayacağız iltifatları ve eleştirileri, tepkileri ağırbaşlı ve olgunlukla karşılayıp, aklımızın ve gönlümüzün süzgecinden geçireceğiz.

 

Değerli okurlarımız; biz bu habercilik işini ilçemize duyduğumuz sevgiden dolayı gönüllü bir şekilde yapıyoruz, çünkü böyle güzel bir ilçede doğduğum büyüdüğüm, yaşadığım için mutluyum. Gönüllü yaptığınız iş te olsa zor ve meşakkatli bir iş, bazen öyle anlar geliyor ki ne yapacağımızı şaşırıyoruz, Allah'a şükür ki yanlışa düşmeden kırıp dökmeden basiretimizle Allah'ın yardımıyla işin içinden çıkıyoruz. Ama biz Adilcevaz13.com olarak siz değerli hemşerilerimize şu sözü vermiştik. Sizlerin sıkıntılarınız sıkıntımız, derdiniz derdimiz, sevinciniz sevincimiz olacak ve doğru kimden gelirse gelsin kabulümüzdür demiştik ve bu ilkelerimizle hareket etmeye çalışıyoruz. Yaptığımız işte dengeleri oluşturmaya çalışıyoruz, kimsenin kul hakkına girmeden adil olmaya çalışıyoruz, yalnız dengeleri kollamaya çalışırken cesaretimizi de aşırı denge üzerine oturtup, korkmak geri adım atmak, ne derler kaygısını da taşımıyoruz.

Çünkü bu habercilik işini yaparken ya birilerine dalkavukluğu tercih edeceksin yada halkınızın sesini, duygusunu, feryadını, köşe bucakta unutulmuş değerlerini gün yüzüne çıkarıp bağımsız davranacaksın ki, bu zor olanıdır. Ben ve ekibim zor olanı tercih ettik. Bizim öyle, Kurumların, partilerin, kişilerin makamlarına, zenginliklerine, nüfuzuna, bulunduğu konuma yaranmak gibi kaygımız olmadı, bundan sonrada olmayacak. Asıl olan (millettir) sizlersiniz, şuurunda ve bilincini taşıyan ve bu sorumlulukla hareket ediyoruz.

 

Biz bu milletin ihmal edilişini, gariban bırakılışını ve sadece birbiriyle uğraşan  değil, birbirini kardeşlik duygularıyla seven, yardımlaşan, kenetlenen Adilcevaz oluşturmak için, bu coğrafyada bin yıllık bir kültüre sahip olan bu halkın, geleneğini, tarihini, inancını, türküsünü, manisini, folklörünü, dayanışmasını gün yüzüne çıkarmak  boynumuzun borcudur. Bizim kaygımız ve kavgamız budur. Bu ilçenin köylüsüyle, şehirlisiyle kardeş olan halkın kardeşliğini bozmaya çalışan yerel siyasetçilerin kirli amellerine de alet olmayacağız. Adilcevaz (hepimiz)  yerel siyasetteki sığ düşünceden vazgeçip yerel siyaseti belli başlı kişilerin tekeline sokarak hepimiz Adilcevaz'ımıza manevi olarak büyük zararlar verdik. Maalesef birileri kırmızı koltuğunda,  birileri de dubleks evlerinde keyif çatarken, bizlerde sözüm ona insanların sözde taraftarları olarak her sohbette gereksiz bir şekilde gıyaplarında isimlerini anarak sohbetlerini ediyoruz yada veballerini alıyoruz.

Olmuyor sayın hemşerilerim olmuyor... Bu kokuşmuş siyaset algısından biran evvel vazgeçmeliyiz. Gelin eskiden olduğu gibi Adilcevaz'lılık duygusunu yeniden inşa edelim ve diriltelim ki ilçemiz daha da geriye gitmesin yerel siyasetin kirliliğine takılıp kalmayalım ve birbirimize yabancılaşmayalım çıkalım bu kısır döngüden.

Meselemiz; kültürümüz, kardeşliğimiz, dayanışmamız, cevizimiz, ceviz reçelimiz, kavunumuz, kayısımız olsun. Gelecekte çocuklarımıza daha yaşanabilir, güzel gelişmiş bir Adilcevaz bırakmak için çalışalım ve  kaygımız bunlar olsun.

Sevgiyle kalın...

Bu yazı toplam 3328 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
13 Yorum