1. HABERLER

  2. BİR FİKRİM VAR

  3. Açık ve Kapalı Alanda Durgun Su Elektrik Enerjisi Üretimi

Açık ve Kapalı Alanda Durgun Su Elektrik Enerjisi Üretimi

Daha iyi, daha güzel ve daha yaşanılabilir bir memleket için fikirlerinizi yazabileceğiniz 'Bir Fikrim Var' sayfamıza yazarımız Doç. Dr. Kemal Duruhan Açık ve Kapalı Alanda Durgun Su Elektrik Üretimi hakkında yeni fikirlerini gönderdi.

A+A-

Elektrik Enerjisi üretiminde devrim yaratacak fikir. Sitemiz yazarlarından Doç. Dr. Kemal Duruhan tarafından gönderilen fikir;

ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİNDE DEVRİM: ISINMA, AYDINLANMA, SANAYİ, KARA ve DENİZ ULAŞIMI İÇİN TAMAMEN TEMİZ, SÜRDÜRÜLEBİLİR ve BOL ENERJİ

AMAÇ: Küresel ısınmanın en önemli nedenlerinden birisi olan; hali hazırda yarattığı çevre kirlilikleri ile insanoğlu ve canlıların yaşam kalitesini düşüren, yakın gelecekte dünyamızın doğal dengelerini bozarak insanoğlunun yaşamını geri dönülmez bir biçimde tehdit eden tüm fosil yakıtları yaşantımızdan olabildiğince uzaklaştırıp ısınma, aydınlanma, sanayi ve ulaşımda kullanılan enerjiyi temiz ve sürdürülebilir bir yolla elde etmek.

Özellikle Ortadoğuyu etkileyen savaşların müsebbibi, fakir dünya halkların daha da fakirleşmesine ve dünyamızın doğal anlamda sefaletine neden olan petrolün haksız bir değişim aracı ve yaygın kullanımdaki bir enerji kaynağı olmasına son vermek.

Nükleer felaketlerden ve kömür-kimyasal kirliliğinden dünyamızı korumak.

ARAÇLAR: Temiz ve sürdürülebilir bir yolla elde edilen elektrik enerjisi; ana madde olarak su ve havayı kullanmaktadır. Deniz, göl, gölet, havuz ve uygun kapalı kaplar içindeki su ve hava döngüsü ile elde ettiğimiz elektrik enerjisi, insan yaşamına ve çevreye uyumlu bir şekilde kurulumu ve işletimi ucuz düzeneklerle elde edilmektedir.

ÜRETİM ŞEKİLLERİ: Altı variyasyonumuz bulunmaktadır.

1) Adı, Orhun Selam; Klasik Tüplü Düzenek. 30 Nisan 2010 tarihinde ulusal ve uluslararası medyayla tanıştırıldı.

2) Adı, Orçun Seyyah; Klasik Yüzer Platform. Deniz ulaşımında ve elektrik enerjisi üretiminde kullanılabilir(03.12.2011).

3) Adı, Gizem; Su İçerisine Daldırılmış Platform. Deniz, göl, gölet, havuz ve akvaryumda elektrik enerjisi üretebilir(03.12.2011).

4) Adı, Şelale(Çövdürme); Kapalı Alan Basınçlı Hava ve Su İçerisine Konuşlandırılmış Düzenek. Gemilerde ve apartman bloğunda konuşlandırılarak elektrik enerjisi üretebilir(03.12.2011).

5) Adı, Sümbül; Kapalı Alan Basınçlı Hava ve Su İçerisine Konuşlandırılmış Düzenek. Konuşlandırıdığı yere/nesneye ve ihtiyaca göre çeşitli büyüklüklerde birli ve çoklu olarak üretilebilir. Gemiler, otomobiller, sanayi ve ev ihtiyaçları için elektrik enerjisi üretebilir(03.12.2011).

6) Adı, Tay Han; Kapalı Alan Basınçlı Hava ve Su İçerisine Konuşlandırılmış Düzenek.

Konuşlandırıdığı yere/nesneye ve ihtiyaca göre çeşitli büyüklüklerde birli ve çoklu olarak üretilebilir. Gemiler, otomobiller, sanayi ve ev ihtiyaçları için elektrik enerjisi üretebilir(03.12.2011)

Doç. Dr. Kemal Duruhan

Konu Hakkında Projenin Çizim ve Detaylı Bilgilerine Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Editörün Notu: İstediğiniz gibi fikir üretebilir çeşitli önerilerinizi dilediğinizce paylaşabilirsiniz.

Gündelik hayatta sizi sıkan, bu böyle gitmemeli bir çözümü olmalı, değişmeli dedirten durumlara karşı sesinizi duyurmak için TIKLAYIN

Bu haber toplam 13305 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
4 Yorum