1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. 16 Nisan, 25 Temmuz 1908 İhanetinin Rövanşı Olacak
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

16 Nisan, 25 Temmuz 1908 İhanetinin Rövanşı Olacak

A+A-

25 Temmuz 1908 de yapılan darbe ihaneti, devasa bir imparatorluğun adeta yıkılışıydı. O gün Sultan Abdulhamit Hanı tahtan indirenler İttihat ve Terakinin yandaşları, İmparatorluğun azınlık tebası olan Yahudiler, Ermeniler ve Rumlar ile el ele vererek, Sultan Abdulhamid’i tahtan indirmenin bayramını kutluyorlardı maalesef… Anlayacağınız malumun ilanıydı.

16 Nisan refarandumu bir halk hareketidir. Ülkemizin modernleşmiş/Seküler Beyaz Türkleri ve Beyaz Kürtleri, bir araya gelerek, şiddet örgütlerininde desteğini alarak değişimin, gelişimin ve devlet olarak büyümenin önünü kesmek için, akla gelmeyecek yalan ve iftiralarla gerçekleri saptırmaya çalışıyorlar. Tam 109 yıl önce Anadolu insanını inim inim inleterek,halka kızıldereli muamelesi yapan sevimsiz ittihatçı anlayış ve türevleri, zulüm üzerine kurulu sistemleri 16 Nisan halk hareketi ile son bulacaktır. Bundan dolayıdırki ülkemizin istikrara kavuşmaması için gerek Avrupa ülkeleri, gerekse ABD gibi devletler referandumun olumsuz sonuçlanması için çeşit çeşit fırıldaklar çevirerek algı yönetimi yapmaya çalıyorlar.

Bundan 109 yıl önce Abdulhamid'e reva görülen dikdatör, kızıl sultan vb gibi iğrenç iftiraların aynısı yıllar sonra bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılmakatadır. Beyaz Türkler dikdatör iftirası yaparken, Beyaz Kürtlerin ise Katil Erdoğan diyerek iftiralarında sınır tanımadıklarına şahit oluyoruz. Bu kesimlerin yakın tarihini incelediğimizde bu milletin camilerini (haşa) ahırlara, tuz ambarlarına çevirdilerini çok iyi biliriz. Bu milletin iki keçisinden birini zorla aldıklarını, buğdayına el koyduklarını büyüklerimiz bizlere hep anlatırdı. Ülkemiz 1946 da ABD nin dayatmasıyla çok partili seçimlerde yapılan (açık oy gizli tasnif) sahdekarlıkları bu millet hiçbir zaman unutmadı.

Bölgemizde ise son otuz yıldan bu yana seküler sosyalist Beyaz Kürt harketi Müslüman Kürt halkını ateist yapmak için ulusararsı devletlerin desteğini de alarak on binlerce gencin ve vatandaşın ölümüne, binlerce asker ve polisimizin şehit olmasına sebep oldu. Bölgeye gelen yatrımlar bu minvalde sekteye uğradıysada 2002 yılından beri bölgemizde Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetler gerçekleştirildi.

Yukarıda yazdıklarım bu ülkenin yakın tarihinde bu milletin başına örülmemiş çorap kalmamış, işte tüm bunlardan dolayıdır ki 16 Nisan refarandumu çok büyük önem arz etmektedir. Devletimizin ve milletimizin önündeki saçma sapan engeller kaldırılarak seçilen milletvekilleri yasa ve kanun yaparken, seçilen Cumhurbaşkanı ve Bakanlar kurulu yani yürütme devletin büyümesi, milletin refahı için çalışarak Osmanlıda olduğu gibi Büyük Türkiye anlayışının sıçramasıyla ümmetin ve dünya mazlumlarının sahibi ve sığınağı olacak şekilde büyüyecek inşallah.

16 Nisan, Devletimizin ve milletimizin önündeki engellerin birer birer yıkılmasıdır.

16 Nisan, Yıllarca iç ve dış mihrakların, yüz yıla yakındır başımıza bela ettiği iki başlı yönetim sisteminin son bulmasıdır.

16 Nisan, Darbelerin son bulduğu, yeni FETO ların devlet içine sızmların önlenmesinin adıdır.

16 Nisan, Bir milletin öze dönüşünün ve yeniden şaha kalkışının tarihidir.

16 Nisan ayrışmanın değil, bütünleşmenin ve büyümenin olduğu tarihi gündür.

16 Nisan, her çeşit vesayetin, darbelerin ve terör örgütlerinin bitişinin adıdır.

16 Nisan, Sessiz çogunluğun ve mazlumların devrimidir.

16 Nisan Refarandumu 25 temmuz 1908 ihanet darbesinin rövanşı olup bu mücadele kıyamet kadar devam edecektir.

Bu yazı toplam 2751 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
3 Yorum