1. YAZARLAR

  2. Özcan BEŞKARDEŞ

  3. 15 Temmuz Devrimini Anlama Üzerine
Özcan BEŞKARDEŞ

Özcan BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

15 Temmuz Devrimini Anlama Üzerine

A+A-
15 Temmuz halk devrimi, asil bir milletin dünya emperyalizmine karşı yeniden dirilişinin ve direnişinin ruhudur. Emperyalist küfür dünyası içimizdeki üniformalı ajanlarını kullanarak ülkemizi yıkmaya çalıştılarsa da önce Allahın yardımıyla daha sonra halkımızın sayesinde başarılı olamadılar. 15 Temmuz devrimci ruhu bizlere çok şey kattı, bu milletten bir şey olmaz diyerek ümidini kesenlere, bu soylu direnişle bir kez daha yanıldıklarını gördüler.
  
Evet, bu hain darbenin planlayıcısı ve uygulayıcısının FETO terör örgütünün yaptığı delilleriyle ortadadır. Yalnız darbe girişimini sadece FETO terör örgütü yaptı anlayışı büyük bir yanılgıdır. Neden derseniz? Bu ülkenin gelişimini, huzurunu, ümmetin sığınağı haline gelmesini hazmedemeyen küresel şer güçler, ülkemizin içine değişik fitne ve algı operasyonlarıyla yıkmaya çalışmaktadırlar. Başta ABD, İngiltere, Almanya, İsrail, bize düşman olan terör örgütlerine her türlü silah ve mühimmat desteği vererek devletimizin üzerine saldırtarak, iç isyan çıkartmaya çalışmaktadırlar.
 
 Ülkemizde kırk yıla yakındır sureti haktan görünerek sinsi bir şekilde kadrolaşan, kurban, eğitim vb adı altında bu milletin dini duygularını kullanarak paralarını iç ederek, elamanlarını ajan mantığıyla yetiştiren, FETO terör örgütü türlü ihanetlerle ülkemizi itibarsızlaştırmaya çalıştı (17-25 Aralık ve  Mit tırlarına yaptığı operasyonlar vb)  bu defada CIA destekli 15 Temmuz akşamı darbeci hain teröristler, milletin silahlarıyla, millete ateş ederek darbe yapmaya çalıştılar. Kardeşlik ruhuyla hamuru yoğrulmuş bu fedakar millet, vatanı ve bayrağı için göğsünü kurşunlara siper ederek, tankların altına yatarak şehit oldular. Bu halk, canını vermek için, "Kanını Akıtan, Kan Akıtmayan" dünyada eşine az rastlanır büyük bir halk devrim gerçekleştirmiş oldu. 
 
15 Temmuz devrimi, bir milletin yeniden dirilişinin destanıdır, bu devrimin ruhunu anlamayan, Partiler, Sendikalar, STK lar, Siyasiler ve Cemaatler bu diriliş ruhuna göre kendilerini yeniden dizayn ve inşa edemezlerse bu milletin gözünde eriyip gitmeye mahkumdurlar. O gece ülkesinin bağımsızlığı için canı pahasına kendilerini feda ederek Şehit ve Gazi olan kardeşlerimizin hepimizin üzerinde çok büyük vebalı bulunmaktadır. Bizler bu vebalin bilincinde olarak, 15 Temmuz ruhunu unutmamak ve unutturmamak için diri tutmaya devam edeceğiz inşallah. 
 
Bugün ülkemizde huzurlu bir şekilde yaşıyorsak, o gece dini ve vatanı için canlarını ve uzuvlarını feda eden kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Millet olarak bundan böyle, Allah rızası için. Tek Vatan, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet rabia bilincini geliştirerek, ülkemizi bölüp parçalamaya çalışan dost görünümlü haçlı zihniyeti ve onların içimizdeki piyonlarına karşı uyanık olarak milli ve manevi yönümüzü geliştirerek,  ülkemizin bekasının muhafaza etmek için birlik ve beraberlik içinde kendimizi yeniden gözden geçirerek daha çok çalışarak, ülkemizi muasır medeniyetler üzerine çıkarmak zorundayız. Aksi takdirde yeni 15 Temmuzlarla karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır. 
 
Cumhurbaşkanımızın o gece dediği gibi "Ben halkın üzeride hiçbir güç tanımıyorum" Milletin vergileri ile alınan uçak, tank, top ve silahları kullanarak, halkın kendisine ve meclisine saldırarak, darbe yapacağını zanneden alçaklar, halkın gücü ve iradesi karşısında bertaraf olarak tarihin sayfalarında şimdiden vatan hain olarak yerlerini aldılar. 
 
15 Temmuz bu milletin yeni bir kurtuluş mücadelesidir. Bu mücadelede şehit olan 241 şehidimize Allahtan rahmet binlerce Gazilerimize acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz  gecesi uçaklara taşlarla, tanklara sopayla direnerek canlarını vermek için sıraya giren milyonlara bin selam olsun.  
 
NOT: Bu arada FETÖ operasyonlarında kısmen yaş ile kurunun karıştırıldığı, yanlışlıkla haksızlığa uğrayan, görevinden alınan- ihraç edilerek mağdur olanların, biran evvel toplumsal vicdanları daha fazla yaralamadan görevlerine iade edilmesi acilen gerekmektedir.  
 
15 Temmuz Devrimini Anlama ve anlamlandırma dileğiyle. Mücadele ile Kalın…
 
Bu yazı toplam 3200 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
2 Yorum