1. YAZARLAR

  2. Ethem BABRAK

  3. 15 Temmuz Darbe Girişimi Üzerine
Ethem BABRAK

Ethem BABRAK

Radyo Televizyon Öğretmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

15 Temmuz Darbe Girişimi Üzerine

A+A-

Kürdü’yle, Türkü’yle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Pomak’ıyla (vs.ne varsa) Milletçe büyük bir badire atlattık. Hepimize büyük geçmiş olsun. (Gerçi atlattık demek yanlış olur zannımca. Zira kalleşler darbe umutlarını yetirmemiş olacaklar ki hala bazı sıkıntılı durumlar cereyan ediyor.) Ülkemizi, milletimizi selamete çıkaran Allah’a hamd olsun.

Hepimiz gördük/şahit olduk ki bu millet canıyla, kanıyla ölümü pahasına darbeye engel oldu. Darbeyi engelleyen halk, ciddi manada kahramanlık örneği sergiledi. Ve öyle anlaşılıyor ki gün geçtikçe gizli kalmış kahramanlarımız gün yüzüne çıkacaktır.

HÜKÜMET, DARBE GİRİŞİMLERİNE HAZIRLIKLI OLMALI

Ancak burada, unutmadan hemen bir uyarıyı yapmamız gerekiyor: Hükümet, kesinlikle olası darbe girişimlerini her zaman hesaba katmalı ve her türlü önlemini almalıdır. Zira zalimlerin hesabını boşa çıkaran Allah cc her zaman bu kadar yardımcı olmayabilir…

DİN KİSVESİ ALTINDA YAPILAN HAİNLİKLERE DİKKAT!

Biz dindar bir milletiz. Çok kötü bir huyumuz var: okumamak. İyi bir huyumuz var: inandığımız uğruna can vermek. Evet bu ikisini çok iyi yapıyoruz. Ancak maalesef dengeyi kuramıyoruz bir türlü. Okumuyoruz veya çok az okuyoruz; bu yüzden az biliyoruz. İnanıyoruz ama araştırmayı, kurcalamayı pek sevmiyoruz. Bunu yapana da kızıyoruz: Nedir kardeşim senin sorunun? İman etmişsin, iş bitmiş… Oysa olması gereken bu değil ve en önemlisi kendimize imam(!) olarak kabul ettiğimizin cebine aklımızı koymamak… Ne dediğimi iyi biliyorsunuz. Ama yine de iyi anlaşılsın diye bir kez daha söylüyorum: Allah aşkına bize; iki ayet, iki rivayet, iki hikaye anlattı, gözünden yaş aktı diye hiç kimseye inanmayalım. Aklımızı kullanalım. Zira Allah aklımızı kullanmayı emrediyor ve aklını kullanmayanların üzerine pislik yağar, buyuruyor.

MÜSLÜMAN BUNU YAPMAZ!

Şimdi, burada bu noktada bu hain, haysiyetsiz, şeref yoksunları, nasıl oluyor da halkı tanklarla eziyor, halka kurşun sıkıyor. İnanan, Mü’min bir kimse bunu yapamaz! Bunu yapan alçaklar dönüp gerçekten iman edip etmediğine iyi baksın. İman ettim diyorsa, doğrudur(!); nasıl bir uyuşturucu ile uyutulduğu belli olmayan hoca kılıklı bir alçağa inanmıştır… Hala iman ettim diyorsa, doğrudur; Allah’a değil, FETÖ’ye; Allah’ın Resulü’ne değil kendilerine hülyalarda Resulü gördüm, şöyle şöyle talimat verdi… diyen bir vatansıza iman etmiştir…

DARBECİ ALÇAKLAR, ŞEREFSİZSİNİZ!

Alçaksınız; haysiyetsiz, namussuz, şerefsizsiniz… O kadar masumun canına kıydınız. Hiç mi Allah’tan korkmadınız? Hiç mi insafınız yoktu! Bunu kimin adına, ne diye, neyin uğruna yaptınız? Çocuklara bile kurşun sıktınız! İnsanların kendi eliyle, çoğu zaman yanılan aklıyla koyduğu kanunları siz bir şekilde kullanmasını, alt etmesini iyi bilirsiniz… Hadi onu anladık da; peki ya Allah huzurunda nasıl hesap vereceksiniz! Sizin hangi teröristten eksik kalan bir yanınız var! Bunca yıl bu milletin parasını himmet adı altında toplayıp kime, ne için verdiniz? Millet size o paraları verirken bu alçaklığı yapasınız diye mi verdi? Akan gözyaşlarında boğulursunuz inşallah. Kaybettiniz! Ve kaybetmeye mahkumsunuz… Rabbul Alemin size ve sizin gibi suçu, günahı olmayan halka zulüm edene, ateş açana lanet etsin.

Bu millet, sizin alçaklığınızı asla unutmayacak!

HALK, ALÇAK DARBECİLERE DARBE YAPTI!

O darbe teşebbüsünün olduğu gece Erdoğan’ın talimatıyla meydanlara çıkan herkes, gerçekten kahramanlık göstermiş ve bu alçak çetenin başarılı olmasını engellemiştir. Canıyla, kalemiyle, sloganıyla, sokağa çıkmakla vs. şekillerde halis bir niyetle darbeye karşı çıkan herkesten Allah cc bin defa razı olsun. Şu bilinmeli ki, Erdoğan meydanlara çıkın diyorsa bize düşen bunu yapmaktır. Zira perde arkasında karmakarışık ve henüz vakıf olamadığımız belki de hiç vakıf olamayacağımız acı gerçekler vardır. Ben buna cani gönülden inanıyorum.

MEDYA, DARBE SINAVINI BU KEZ GEÇTİ!

Darbe girişiminin olduğu gece bir kez daha medyanın ne denli önemli olduğunu anladık. Allah’a hamd olsun ki geçmiş yıllarda bizzat medya eliyle yapılan darbe, bu kez medya eliyle engellenildi, denilse yeridir. Zira medya Erdoğan’ın sesini, görüntüsünü vermese kim bilir nasıl bir sabaha uyanırdık! Halk, Erdoğan’ı görmeyene kadar sokağa çıkmadı. Erdoğan sokağa çıkın talimatıyla milyonlar sokağa döküldü adeta… Bu kez ve ilk defa medya, darbe sınavını geçti

ŞEREFLİ BİR ÖLÜM, ŞEREFSİZCE YAŞAMAKTAN YEĞDİR!

Allah bu ülkeyi darbeci alçaklardan korusun. Lakin Allah cc “Biz kaderinizi mücadelenize bağlı kıldık” buyuruyor. Demem o ki, hayat bir imtihan. Herkes bir gün ölecek ve hesap verecek. Ölüm hak ve mutlak olacak. Öyle veya böyle bir gün öleceğiz. Dolayısıyla amasız, istisnasız herkes darbeye karşı çıkmalı ve tepkisini göstermelidir. Müslüman için, şerefli bir ölüm, şerefsizce bir hayattan yeğdir.

AHMAK SEN DEĞİLSEN!

Adeta hepimize ahmak dedin! Bu kadar sana inanan insanları kullandın! Din adı altında milyonların evine ateş düşürdün! Ahmak olan sen değilsen, zerre vicdanın; insafın varsa, hani sohbetlerinde ağlıyorsun, sızlıyorsun ya, şayet o akıttığın damla gözyaşı gerçek ise; kendi ayaklarınla ülkene gelip ben yapmadım, benim günahım yok, ben bu kadar şehid olan insanlardan daha kıymetli değilim, ister asın; ister kurşuna dizin ama ben suçsuzum demen gerekmez mi? Senin canın benim eczacı, Ankaralı Hakan abimden daha mı kıymetli? Senin canın o tankların altında kalan insanlardan daha mı kıymetli! Bu ümmet’in bedduasını aldın! Hala farkında değil misin! Alçak bir kalleş değilsen, seni orada birileri zorla tutup uyutuyor, senin adına birileri talimat veriyorsa ölümün pahasına bir şekilde bunu iletemez misin? Sen bu talimatları vermiyor da senin adına birileri bunları yapıyor da senin hala bundan haberin yoksa aklından şüphe etmen gerekmez mi? Yahut senin yüzünden bu kadar insan ölüyorsa ve günahsız isen orada olduğun yerde hiçbir şey yapamıyorsan dahi canına kıyman gerekmez mi?

Bu yazı toplam 3519 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.