1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlara Sahip Çıktılar

Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlara Sahip Çıktılar

Bitlis’in Adilcevaz Bahçedere Köyü Ortaokulu öğrencileri, eTwinning Projesi sayesinde hazırladıkları sosyal içerikli projeleriyle büyüklerine adeta ders verdi.

A+A-

Bitlis’in Adilcevaz Bahçedere Köyü Ortaokulu öğrencileri, eTwinning Projesi sayesinde hazırladıkları sosyal içerikli projeleriyle büyüklerine adeta ders verdi.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullara, araç ve hizmet desteği sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eden eTwinning Projesinde, Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde bulunan Bahçedere Köyü Ortaokulu da yer alıyor. Proje kapsamında hazırladıkları sosyal içerikli projeleriyle büyüklerine adeta ders veren çocuklar, insanlara çevre bilinci, hayvan sevgisi, nesli tükenen hayvanların tanıtımı konularında bilgiler aşılıyorlar.

Avrupa Komisyonunun öğrenme Programına 2005 yılında ana hareketi olarak dahil edilen ve 2014 yılından bu yana Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik etmeyi hedefleyen eTwinning projesi çerçevesinde Bahçedere Köyü Ortaokulu THE WORLD IS NOT ONLY OURS ( Dünya Yalnız Bizim Değil) adı altında çalışmalar yürütülüyor.

Bahçedere Köyü ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Asiye Özkütük ve öğrencileri tarafından yürütülen projeye Türkiye’nin çeşitli illerinden 7, Azerbaycan ve Romanya’ dan 2 okul katılıyor. Proje kapsamında öğrenciler nesli tükenen hayvanlara dikkat çekmek için diğer okullarla iş birliği içerisinde güvenli internet ortamında yaptıkları çalışmaları paylaşıyorlar. Daha önce internet kullanımı ve web 2 araçları hakkında bilgisi olmayan öğrenciler bu proje kapsamında uygulamalı web 2 araçlarını heyecan ve büyük bir ilgi ile öğreniyorlar.

Bahçedere Köyü Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni Asiye Özkütük, projedeki amacın çevre bilinci içerisinde olan, çevrelerine ve doğaya daha duyarlı öğrenciler yetiştirmek olduğunu belirterek, "Dünya Yalnız Bizim Değil Projesi ile öğrencilerimiz farklı şehirlerden ortak proje arkadaşları ile tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. Öğrencilerimiz ortak ürün çalışmalarında farklı okullardaki arkadaşlarıyla işbirlikçi çalışma ile ürünler ortaya koydular. Öğrencilerimiz bu sayede yabancı ülkede bulunan proje arkadaşlarıyla tanışma ve İngilizce konuşma deneyimlerine sahip oldular. Aynı zamanda öğrencilerin araştırmalarını nasıl yapmaları gerektiğini, güvenli internet kullanımı hakkında uzman kişiler tarafından bilgilerde verildi" dedi.

56-(5).jpg56-(2).jpg56-(6).jpg56-(9).jpgwww.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 4250 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
1 Yorum