1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR Bitlis ve İlçelerinde Kurumlara Temizlik Görevlisi Alacak

İŞKUR Bitlis ve İlçelerinde Kurumlara Temizlik Görevlisi Alacak

Bitlis’te, İŞKUR bünyesinde, kamu kurum ve kuruluşlarda çalıştırılmak üzere bin temizlik görevlisi alınacak.

A+A-

Bitlis’te, İŞKUR bünyesinde, kamu kurum ve kuruluşlarda çalıştırılmak üzere bin temizlik görevlisi alınacak.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Bitlis İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında, farklı kurum ve kuruluşlarda çalıştırılmak üzere, il genelinde bin temizlik elemanı işe alarak istihdam edeceğini duyurdu.

Gerçekleştirilecek alımlarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bitlis İŞKUR İl Müdürü Mücahit Gülmez, 14-18 Ocak tarihinde başvuruların yapılacağını hatırlatarak, 18 Şubat 2019 tarihinde yapılacak iş başının 16 Ağustos 2019 tarihinde sona ereceğini belirtti.

Başvuru için katılımcılarda aranan şartları sıralayan Gülmez, "Kuruma kayıtlı işsiz olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Emekli ve malul aylığı almamak. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç) Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının, asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde, söz konusu adreste oturan kişiler Toplum Yararına Programına katılamaz. Toplum Yararına Programı ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da Toplum Yararına Programının aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler, Toplum Yararına Programı'na katılamaz. Güvenlik sorgusu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar. Temizlik görevlisi alımında, istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup, bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır" dedi.

Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusunun alınmayacağının altını çizen Gülmez, "Katılımcılar sadece bir programa başvuru yapabilirler. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze şahsen yapılabileceği gibi, www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden ve tüm ilçelerimizde bulunan hizmet noktalarımızdan da yapılabilecektir. Toplum Yararına Programı 02 Ocak 2019 tarihinde başlayacak, 28 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir" dedi.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 7793 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.