1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞ KUR Bitlis ve İlçelerinde 805 Temizlik ve Güvenlik Elemanı Alacak

İŞ KUR Bitlis ve İlçelerinde 805 Temizlik ve Güvenlik Elemanı Alacak

Bitlis’te, İŞ KUR bünyesinde, okullarda çalıştırılmak üzere 205 güvenlik ve 600 temizlik görevlisi alınacak.

A+A-

Bitlis’te, İŞ KUR bünyesinde, okullarda çalıştırılmak üzere 205 güvenlik ve 600 temizlik görevlisi alınacak.

Çalışma ve İş Kurumu Bitlis İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında, İl Milli Eğitim okullarında çalıştırılmak üzere, il genelinde 205 güvenlik ve 600 de temizlik görevlisi olmak üzere toplamda 805 kişiyi işe alarak istihdam edeceğini duyurdu.

Gerçekleştirilecek alımlarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bitlis İŞ KUR İl Müdürü Mücahit Gülmez, 17-21 Eylül tarihinde başvuruların yapılacağını hatırlatarak, 01 Ekim 2018 tarihinde yapılacak iş başının 28 Haziran 2019 tarihinde sona ereceğini belirtti.

Gülmez, başvuru için katılımcılarda aranan şartları şu şekilde sıraladı; "Kuruma kayıtlı işsiz olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Emekli ve malul aylığı almamak. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç) Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak, ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının, asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde, söz konusu adreste oturan kişiler Toplum Yararına Programına katılamaz. Toplum Yararına Programı ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da Toplum Yararına Programının aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler Toplum Yararına Programına katılamaz. Güvenlik sorgusu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar. Temizlik görevlisi alımında, istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup, bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır" dedi.

Alımların, temizlik görevlileri için noter kurası yöntemiyle, güvenlik görevlileri içinse yüklenici kurum tarafından oluşturulacak komisyonca, liste yöntemiyle belirleneceğini dile getiren Gülmez, güvenlik görevlisi olarak başvuru yapacak olanların geçerli güvenlik görevlisi kimlik kartının olmasının zorunlu olduğunu ifade etti.

Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusunun alınmayacağının altını çizen Gülmez, "Katılımcılar sadece bir programa başvuru yapabilirler.Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze şahsen yapılabileceği gibi, www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden ve tüm ilçelerimizde bulunan hizmet noktalarımızdan da yapılabilecektir. Toplum Yararına Programı 01 Ekim 2018 tarihinde başlayacak, 28 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir."

İLKHA

Bu haber toplam 11577 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.