1. HABERLER

  2. İhbar ve Şikayetler

İhbar ve Şikayetler

Tüketicilerin şikayetlerini internet üzerinden doğrudan Genel Müdürlüğe bildirmeleri için oluşturulmuş online şikayet bildirim sistemidir.

A+A-

Online Reklam Şikayeti

Tüketicilerin ülkemizde yayınlanan ticari reklam ve ilanlara ilişkin şikayetlerini internet üzerinden doğrudan Reklam Kurulu Sekretaryasına bildirmeleri için oluşturulmuş online şikayet bildirim sistemidir.

Tüketici Şikayetleri

Şikayetinizi Nasıl Yapacağınızı Biliyor musunuz?

  • Arızalanan veya bozuk çıkan mamul eğer; TSE ve TSEK markalı ise,
  • Arıza kullanım hatasından değil, işçilik, malzeme, yapım hatasından kaynaklanıyorsa,
  • Firmaya veya servisine yaptığınız şikayetten müspet bir netice alamadıysanız, Türk Standardları Enstitüsü Merkezi'ne veya bütün illerde bulunan temsilciliklerine bir dilekçe ile başvurunuz.
  • Dilekçenizde imalatçı firmayı, mamulün markasını, şikayetinizi, adresinizi belirtip, varsa mamulün garanti belgesinin, faturasının ve tamire gittiyse tamir fişlerinin birer suretini ekleyiniz.
  • Ayrıca TSE ve TSEK markalı mamullerin dışında diğer mamuller için yapılan başvurular da TSE tarafından ilgili kuruluşlara iletilerek çözüme kavuşturulmasına yardımcı olunmaktadır.

Şikayetinizi yapabileceğiniz TSE merkez-taşra teşkilatı telefon ve fax numaralarına erişim için tıklayınız.

Bu haber toplam 4264 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.