1. HABERLER

  2. DERNEKLERİMİZ

  3. Ege Bölgesi Adilcevaz'lılar Derneği (EBAD)

Ege Bölgesi Adilcevaz'lılar Derneği (EBAD)

Ege Bölgesi Adilcevazlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (EBAD)

A+A-

Ege Bölgesi Adilcevazlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (EBAD)


Ege Bölgesi AdilcevazlılarEğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği

ADRES: Ege Bölgesi Adilcevazlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği;

Güzelyurt mah. 920 / 1 Sk. No: 43 Piyaleoğlu Çarşısı Konak - İzmir

TELEFON: 0232 4251050
FAX: 0232 4255033
E-MAIL: [email protected]


Ege Bölgesi Adilcevazlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (EBAD) Yönetim Kurulu Asıl Üyeler;

- Şakir TUTCU (Başkan)
- Mehmet CANSIZ
- Şirin ULUÇAY
- Mahmut ATLI
- Mehmet BELTEKİN
- Lütfü ELDEM
- Sefer NACAR

Ege Bölgesi Adilcevazlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (EBAD) Yönetim Kurulu Yedek Üyeler;

- Abidin BALKAYA
- Kazım GÜNAY
- Selahattin İZCİ
- Mehmet ALTAŞ
- Yılmaz HIDIROĞLU
- İsmail ESENHAVA
- Suat GÖKSOY

Ege Bölgesi Adilcevazlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (EBAD)  Denetim Kurulu Asıl Üyeler;

- Yalçın YİĞİT
- Nebi KARAKIŞ
- Alettin ERSİN

Ege Bölgesi Adilcevazlılar Derneği (EBAD) Denetim Kurulu Yedek Üyeler;

- Fahrettin ELDEM
- Kemal KÖSTEKÇİ
- Erdal CANSIZ


DERNEĞİN AMAÇ VE FAALİYETLERİ

1-Derneğin amacı üyeleri arasında hemşerilik, arkadaşlık, dostluk ve akrabalık bağlarını karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı, sosyal ve kültürel bağlarını geliştirmek amacıyla bunları bir çatı altında toplamak öncelikli hedefler arasındadır.

2- Faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak, gelenek ve göreneklerini, kültürlerini gelecek kuşaklara daha iyi tanıtmak ve onlara daha iyi bir miras bırakmak amacıyla derneğimizi basın-yayın yoluyla tanıtılmasında öncülük yapmak, bunlarla ilgili gazete, dergi, kitap, bülten, elektronik posta (internet yayınları) CD, kaset, belgesel film, sesli ve görüntülü yayınlar, çeşitli kurslar, seminerler, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, bu toplantılara dernek camiasını temsilen katılmak, dernek üyelerinin bu etkinliklere katılmalarını sağlamak.

3-Gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak ve yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul etmek.

4- Tüzük amaçlarının gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyduğu gelirleri temin etmek amacıyla iktisadi, ticari ve sanayi işletmeler kurmak ve işletmek.

5-Üyelerinin yararlanmaları ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için lokal açmak, sosyal ve kültürel tesisler kurmak ve bunları tefriş etmek.

6- Dernek üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, kermes, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. düzenlemek.Veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak.

7- Dernek faaliyetleri için ihtiyaç duyulan taşınır, taşınmaz mal satın almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek ve taşınmazlar üzerinde ayni hak tesis etmek.

8- Amacının gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi durumunda vakıf kurmak, federasyon kurmak veya kurulu bir federasyona katılmak, gerekli izin alınarak derneklerin izinle kurabileceği tesisleri kurmak.

9-Uluslararası faaliyette bulunmak, yurt dışındaki dernek ve kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla proje bazında ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak.

10-Derneğin amacını gerçekleştirmek üzere benzer amaçlı derneklerden, işçi ve işveren sendikalarından ve mesleki kuruluşlardan maddi yardım almak ve adı geçen kurumlara maddi yardım yapmak.

11- Amacı gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi halinde 5072 sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanun Hükümleri saklı kalmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları ile görev alanlarına giren konularda ortak projeler yürütmek.

12- Dernek üyelerinin yiyecek, giyecek gibi zorunlu ihtiyaç maddelerini ve diğer mal ve hizmetlerle kısa vadeli kredi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sandık kurmak.

13-Gerekli görülen yerlerde şube ve temsilcilikler açmak.

14-Derneğin amacı ile ilgisi bulunan ve kanunlarla yasaklanmayan alanlarda, diğer derneklerle veya vakıf, sendika ve benzeri sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir amacı gerçekleştirmek için platformlar oluşturmak.

15-Dernek üyelerimizden kimsesiz, fakir, bakıma muhtaç aile çocuklarının eğitimlerini devam ettirmek için öğrencilere eğitim bursu vermek.

16-Dernek üyelerimizin mutlu günlerinde, (evlenme, sünnet) ölüm günlerinde sevinçlerimizi ve acılarımızı birlikte paylaşmak üzere yanlarında olmak, derneğimizin varlığını hissettirmek.

Bu haber toplam 12100 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
1 Yorum