1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Bitlis’te Referanduma Start Verdi

AK Parti Bitlis’te Referanduma Start Verdi

Bitlis AK Parti teşkilatı, düzenlediği programla, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmalarını başlattı.

A+A-

Bitlis AK Parti teşkilatı, düzenlediği programla, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmalarını başlattı.

İsmail Eren Spor Kompleksi'nde düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, AK Parti Bitlis eski Milletvekili Vahit Kiler, AK Parti İl Başkanı Nesrullah Tanglay, İl ve ilçe teşkilatları ve partililer katıldı.

Program, 15 Temmuz darbe girişimi ve referandum için hazırlanan video gösterileri ile başladı. İl Başkanı Nesrullah Tanglay referandumda değişiklik yapılan maddeler hakkında katılanları bilgilendirdi.

Daha sonra konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, bundan sonra 15 Temmuzların yaşanmaması için sandıkta 'Evet' diyeceklerini belirterek, "Bundan sonra bu ülkeyi bu hainlere yedirtmeyeceğiz" dedi.

Demiröz, "Teşkilatımız, gönül veren her kişiye gidecek. Ayağınıza geleceğiz. Hizmetlere devam edeceğiz. Hiç merak etmeyin. Bu bir rejim değişikliği değil, bu bir hükümet yönetim değişikliği. Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan sonra 1950 yılına kadar tek parti sistemiyle geldi. 1950'li yıllarından çok partili sisteme geçildi ve Adnan Menderes ülkeyi 10 yıl yönetti. Tek partiyle yönetti. Türkiye şaha kalktı. Ama vesayet rejimi ne yaptılar. Kökü dışarda olan bu hainler 1960 ihtilalini yaptı. O değerli Cumhurbaşkanını maalesef iki arkadaşıyla şehit ettiler. İçimiz sızlayarak bu şehitlerimizi anıyoruz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hainlere yedirtmeyeceklerini belirten Demiröz, "Bizimde Cumhurbaşkanımız var. Recep Tayyip Erdoğan’ımız var. Bu hainlere yedirtecek miyiz? İşte bu hainlere yedirmemek için 16 Nisan'da evet diyeceğiz. 1970'lere kadar Demirel’in dönemi geldi. O hainler yine durmadı. 1971'de muhtıra verdiler. O hainler neler neler yaptılar? Yine vesayet rejimi başa geçti. O hainler çıktı vesayet rejimiyle Türkiye’yi yine sekteye uğrattılar. 2002 yılında AK Parti iktidara geldi. Ülkenin her tarafı sevince boğuldu. Ama maalesef 27 Nisan 2007 yılında bir e-muhtırayla bizi hizaya getirmek istediler. Ama karşılarında başkaları yoktu. Milletin destek verdiği, canı gibi sevdiği Recep Tayyip Erdoğan vardı. Bu millet Cumhurbaşkanımızın arkasında dik durdu. Ve ülkeyi hainlere yem etmedi. Cumhurbaşkanını seçtirmek istemediler. Ama bu millet ferasetini ortaya koyarak bunu da geçti partiyi de kapattırmadı ve bugünlere geldik. 15 Temmuzu seyrettiniz ve hepiniz yaşadınız. Kökü dışarıda olan o hainler ülkeyi tekrar parçalamaya çalıştılar. Bundan sonra 15 Temmuz’lar yaşanmaması için sandıkta ‘Evet’ diyeceğiz. Bundan sonra bu ülkeyi bu hainlere yedirtmeyeceğiz. Bunların artık son demi geldi. 16 Nisan'da sandıkları patlatırcasına oy verip elimiz güçlendikten sonra bu hainlere geçit yok. Hepsi birlikte olmuşlar. Almanyası, Hollandası, Avrupa Birliği, İngilteresi, Amerikası, Yahudi ve İsraillisi hep beraber olmuşlar. Yanlarına bizim yardakçılarımızı da almışlar. CHP'sini almışlar. Onlara ait olan ne varsa her şeyi almışlar ve bu milletin karşısına çıkmışlar. İnşallah bu millet onlara geçit vermeyecek ve 16 Nisan'da ‘Evet’ diyecek. Hep beraber 'Evet' diyecek ve bu vesayet sona erecek. Bunu hep beraber yaşayacağız ve göreceğiz. CHP hiçbir şeye yanaşmadı. Bu kanunların çıkmasında ve anayasa değişikliklerinde neler yapmadılar. Sular mı fırlatmadı, zımbamı fırlatmadı, saldırmadı mı kafa göz yarmadı mı, burun kırmadı mı bu hainler. Hepsini onlar yaptılar, Ama TBMM dik durdu bunu sizin ayağınıza getirdi. Artık söz de karar da milletindir. Millet 'Evet' diyecek" dedi.

345-(2).jpg345-(5)-001.jpg345-(1)-001.jpg345-(3)-001.jpg
345-(6)-001.jpg
DHA

Bu haber toplam 5014 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.