1. HABERLER

  2. ADİLCEVAZ

  3. TEMA Vakfı Adilcevaz’da Faaliyetlerine Başladı

TEMA Vakfı Adilcevaz’da Faaliyetlerine Başladı

TEMA Vakfı Adilcevaz ilçe sorumlusu Özdemir Alpay Hınıs, Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman'ı ziyaret ederek görevine başladı.

A+A-

TEMA Vakfı Adilcevaz ilçe sorumlusu Özdemir Alpay Hınıs, Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman'ı ziyaret ederek görevine başladı.

Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, TEMA Vakfının Adilcevaz'da yapacağı etkinlik ve çalışmalara destek vereceğini belirterek, TEMA Vakfı'nı önceki görev yerlerindeki çalışma ve etkinliklerinden yakından tanıdığını, çevreye ve doğaya çok önem verdiğini söylerken çocuklara küçük yaşta doğa sevgisinin ve çevre bilincinin aşılanmasının önemine değindi.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Özdemir Alpay Hınıs, "Bugün ülke genelinde var olan 730 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Adilcevaz’ın doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak ilçemizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilimize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz" dedi.

TEMA Vakfı Bitlis Adilcevaz İlçe Sorumluluğu ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 7961 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
1 Yorum