1. HABERLER

  2. ADİLCEVAZ

  3. Milletvekili Vedat Demiröz Adilcevaz’da Teşkilatla Buluştu

Milletvekili Vedat Demiröz Adilcevaz’da Teşkilatla Buluştu

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Ak Parti Adilcevaz ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

A+A-

Salih BEŞKARDEŞ / ADİLCEVAZ - Ak Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Ak Parti Adilcevaz ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

7 Haziran Genel seçimleri sonrasında Ak Parti Bitlis Milletvekili seçilen Vedat Demiröz, Milletvekili adayı Fatih Kadirioğlu, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban ve beraberindeki il ve ilçe teşkilat yöneticileri ile birlikte Adilcevaz’a geldi.

Milletvekili Vedat Demiröz ve beraberindeki heyeti Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Ak Parti ilçe başkanı A. Hamdi Tutçu ve ilçe teşkilatı karşıladı. 


Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Necati Gürsoy kazasız belasız bir seçim atlattıklarını ifade ederek, "Birçok alanda ülkemize büyük hizmetleri olan Ak Parti bölgemizde olduğu gibi ilçemizde de istediğimiz sonucu alamadı. Bundan sonra nerelerde ne hata yaptık, neyimiz eksik ve bundan 5-10 sene önce bize oy veren insanlar bugün neden bizden uzaklaştı bunların araştırma ve tahminleri yapılacak. Bundan sonra yılmayacağız daha güçlü olacağız ve bir dahaki sefere daha güçlü olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben buradan sayın vekilimiz Vedat Bey’e hayırlı olsun diyorum. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Her zaman bizim yanımızda oldu. Sayın vekilimizin sayesinde bundan sonra Adilcevaz’ımız ve Bitlis’imiz inşallah daha güzel yerlere gelecektir. Şimdiye kadar ilçemize yaptıkları hizmetlerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum bundan sonraki süreçte Allah yardımcıları olsun" dedi.

KADİRİOĞLU; HİZMETLERİMİZİ DURDURMAK İSTEDİLER

Ak Parti Milletvekili adaylarından Fatih Kadirioğlu ise yaptığı konuşmada, "Sayın vekilimizle birlikte ilimizdeki bütün teşkilatlarımızla bir araya geldik ve bu vesileyle sizlerle birlikte olmak için buradayız. Bu zamana kadar hep barajın altında kalan bir parti ülkemizin gelişmesini istemeyen ve Ak Partinin hizmetlerini durdurmak isteyen gizli bir el sayesinde barajı aşarak hükümetimizin hizmetlerini durdurmak istediler ve maalesef bunda da başarılı oldular. Fakat Ak Parti olarak bu seçimden ve meydana gelen zafiyetlerden bu dersi çıkaracağız. Nerelerde hata yaptık, ne tür yanlışlıklarımız oldu bunların muhasebesini yaparak bu seçimden gereken dersimizi çıkaracağız. Şunu söylemek isterim ki bu seçim gösterdi ki Ak Partinin bu ülkeye kazanımları ve kazandıracakları çok fazladır. Bu dava gönül veren kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Ancak bu davaya ihanet eden ve bu davaya zarar verenleri de Allah’ın adaletine teslim ediyorum. Çünkü bu dava dünyanın her tarafında mazlumların sesi olmuştur. Dünyanın her tarafında kan ve gözyaşı döken mazlumların tek sahibi Türkiye’dir. Ak Parti olarak bu seçimden dersimizi çıkarıp tekrardan Ak Parti iktidarıyla ülkemizi kalkındırmanın yanı sıra dünya mazlumlarının öncü sesi olmaya devam edeceğiz. Bizim ne karalar bağlamaya, nede üzülmeye lüksümüz var. Biz bundan sonra yeni bir sayfa açacağız ve her şeye rağmen bundan sonra eşit bir şekilde bütün kardeşlerimizi kucaklamaya devam edeceğiz. Bundan sonra birbirimize kenetlenerek daha güçlü olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Adilcevaz’ımıza, Bitlis’imize ve ülkemize daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Milletvekili Vedat Demiröz ise yaptığı konuşmada; "Seçimlerde il ve ilçe teşkilatlarımız büyük bir gayret sarf etti ve bu çalışmalarımız neticesinde Ak Parti yüzde 41 gibi çok küçümsenmeyecek bir oy aldı. Fakat bizim seçim sistemimize göre oy dağılımı ve özellikle doğudaki milletvekili kaybı nedeniyle tek başına iktidarı yakalayamadık. Hal böyle olunca milletimizin sandıktaki iradesine saygı duyuyoruz" dedi.

"HALKIN İRADESİNE BASKI YAPILMIŞTIR"

Milletvekili Demiröz seçimlerde özellikle doğudaki halkın iradesine baskı yapıldığına vurgu yaparak, "Ben burada Bitlis geneli ve doğudaki oylar ile ilgili konuşacağım. Buradaki bütün köylere baktığımız zaman partimize bir tanemi oy çıkar? Buradaki korucular ve partimizin müşahitlerinin oyları nerede? Bunları sorgulamak lazım. Bütün sandıkların hepsi ful diğer tarafa çıktı. Yani oylarımız kesinlikle gasp edilmiştir. Nasıl gasp edilmiş; kesinlikle baskıyla ya da silah zoruyla bu oylar gasp edilmiştir. Baskıyla ve silah zoruyla buralarda bütün oylar gasp edilmiştir ve buralarda bayanların hiçbiri sandığa götürülmemiştir. Bunların yerlerine başkaları tarafından oylar kullanılmıştır. Bu nedenle bu seçimlerde çok sağlıklı, demokratik bir seçim yapılmamıştır. Bu seçimlerde milletin hür iradesine baskı yapılmıştır." 

"VALİ VE KAYMAKAMLAR GÖREVİNİ YAPMAMIŞTIR"

Seçim süreci boyunca Vali ve Kaymakamların görevlerini yapmadıklarına değinen Demiröz, "Çözüm süreci nedeniyle devlet buralardan polisini ve jandarmasını geri çekince bazı kaymakamlar ve Valiler buralardan elini çekti ve aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetiyle hareket ettiler. Bu yapılanlardan dolayı maalesef buradaki halk illegal örgütlerin eline bırakılmış ve bu sonuçlar ortaya çıkmıştır. Biz şimdi artık koalisyonmu olur, yeni bir seçime mi gider şimdiden tahmin edemiyoruz ancak yeniden bir seçim olacağını varsayarsak buralarda alan hakimiyeti sağlanmadan, halkın can güvenliği sağlanmadan seçim yapılmayacak. Buralarda devlet önce polisiyle, jandarmasıyla alan hâkimiyetini sağlayacak ve bu şekilde seçimlere gidilecek. Bundan sonra halkın hür iradesine baskı yapılmasına kesinlikle taviz verilmeyecek."


"ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AK PARTİNİN ELİNDEDİR"

Seçimlerin ardından ülke ekonomisinin zarara uğradığını ifade eden Vedat Demiröz; "Bu seçimlerin ardından ülke ekonomisi 82 Milyar zarar gördü ve görmeye de devam ediyor. İşim bozuldu, zarar ediyorum diye hemen seçim olsun diyenler var. Ancak Ak Parti hükümeti olarak halkın iradesine saygı gösterip ilk önce koalisyon hükümeti kurmak için çalışmalarımız olacak ve buna göre hareket edeceğiz. Biz bu ülkenin omurgasıyız. Bu hükümeti ya Ak Parti kuracak yada bir erken seçime gidecek. Diğer partiler seçimlerin hemen ardından sevinmeye başladılar fakat ayakları yere değince üç partide birbirleriyle bir araya gelemeyeceklerini anladılar. Bu ülkenin geleceği Ak Partinin elindedir. Bunlar şimdiden bir telaşın içindeler. Artık bir koalisyon hükümetimi kurulur bilmiyoruz fakat bu koalisyon hükümetini gençlerimiz daha bilmiyor. Bu koalisyon hükümetleri çok sağlıklı değil. Ak Partinin bu ülkeye çok hizmetleri oldu. Evine Ak Partinin sosyal hizmetlerinden girmeyen hiçbir ailemiz yoktur. Bütün evlere yardım gidiyor. Annelere, çocuklara yardım gidiyor. Ak Parti hükümeti her eve çocuk parası, yaşlı bakım maaşı, yaşlılık maaşı, evlilik parası gibi birçok alanda partimizin yardımlarından faydalanmayan yoktur. Bunları biraz daha gözden geçireceğiz, biraz daha hesap ve kitabımızı yapacağız. Ücretli öğretmenler, imamlar ve korucular olsun bunları gözden geçireceğiz. Birçok yerde ücretli öğretmen var daha doğru düzgün Türkçe konuşamıyor. Bunların yanında imamlarımız var adamlar diyor diyaneti kapatacağım, bunu şunu yapacağım diyor imamlar camiden çıkıyor hemen onların yanına gidiyor. Bu konuları hepsini tekrardan gözden geçireceğiz. Ayrıca bölgemizde çok ciddi bir işsizlik sıkıntısı var. Bu sıkıntıları çözmek için kalıcı iş sahaları yaratmak için çalışmalarımız olacak."

"ÇÖZÜM SÜRECİ DEVAM EDECEK"

Çözüm sürecinin devam edeceğinin altını çizen Demiröz sözlerini şöyle sürdürdü; "Hükümetimizin başlatmış olduğu çözüm süreci kötüye kullanılmıştır fakat çözüm süreci yine devam edecek ve bu süreçten en büyük dersi alacak olan HDP dir. HDP silahlı kanadı silahları bırakacak ve bundan sonra HDP artık mecliste siyaset yapacak. Nedir bu çocukları dağa kaydırıyorsunuz. Artık mecliste 80 tane vekiliniz var gelin mecliste siyasetinizi yapın. Eğer silahları bırakmazlarsa bundan sonraki süreçte milletimiz HDP ye gereken dersi verecektir. Eğer bunu uygulamazlarsa bu millet bize nasıl dersini verdiyse onlara da dersini verir ve bir anda tepe taklak olup yok olup giderler. Seçimlerde şahsıma gösterdiğiniz teveccüh ve dualarınızla 4 yıl daha Milletvekili olarak beni Bitlis’ten Ankara’ya gönderdiniz. Bu vesileyle hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim, saygı ve sevgilerimi sunarım" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kısa bir konuşma yapan Ak Parti Adilcevaz ilçe başkanı A. Hamdi Tutçu, Milletvekili Demiröz’e hayırlı olsun temennisinde bulunarak görevinde başarılar diledi.

dsc_0179.jpg
dsc_0181.20150615082236.jpg
dsc_0185.20150615082249.jpg
dsc_0189.20150615082305.jpg
dsc_0192.20150615082321.jpg
dsc_0198.20150615082340.jpg
dsc_0205.20150615082354.jpg
dsc_0207.20150615082413.jpg
dsc_0208.jpg
dsc_0224.20150615082443.jpg
dsc_0240.20150615082458.jpg
dsc_0242.20150615082516.jpg

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 3273 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
4 Yorum