Dernekler

Dernek kuruluşunda istenilen belgeler ve yapılması gereken işlemler...

A+A-

Derneğin en az 7 kişiden oluşan kurucuları aşağıda belirtilen evrakları tanzim ederek, derneğin kurulacağı yerin mülki idare amirliğine teslim eder.

* Kurucularca imzalanmış kuruluş bildirimi formu (4 Adet)
* Kurucular tarafından her sayfası imzalanmış dernek tüzüğü,(4 Adet)
* Kurucuların nüfus cüzdan fotokopisi,(2’ şer adet)
* Dernek kurucuları arasında tüzel kişiliklerin bulunması halinde; bu tüzel kişilerin unvanı, yerleşim yeri ve kuruluş belgesi ile tüzel kişiliklerin organları tarafından yetkilendirilen gerçek kişi de belirtilmek kaydıyla bu konuda alınmış kararın fotokopisi,(2 Adet)
* Kurucular arasında yabancı dernek veya dernek ve vakıf dışında kar amacı gütmeyen kuruluşlar bulunması halinde, bu tüzel kişilerin dernek kurucusu olabileceğini gösteren İçişleri Bakanlığınca verilmiş izin belgesi, (2 Adet)
* Kurucular arasında yabancı uyruklular varsa, bunların Türkiye'de yerleşme hakkına sahip olduklarını gösterir belgelerin fotokopileri,(2 Adet)
* Yazışma ve tebligatı almaya yetkili kişi veya kişilerin adı, soyadı, yerleşim yerlerini ve imzalarını belirten liste. (2 Adet)
* Büyük boy Mavi renkli Klasör (1 Adet) Dernekler, kuruluş bildirimi ve eklerini mülki idare amirliğine vermek suretiyle tüzel kişilik kazanırlar.

DERNEK GENEL KURUL TOPLANTISINI YAPTIKTAN SONRA İSTENEN BELGELER:

* Genel Kurul Sonuç bildirimi (3 adet)
* Kongre tutanağı ( 2 adet)
* Toplantıya katılan üyelerin imzaladığı liste ( 2 adet)
* Gündemli Karar defterinin fotokopisi (2 Adet)

Bu haber toplam 2623 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.