1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye Başkanı Necati Gürsoy, TUTAP Temsilcisi Oldu

Belediye Başkanı Necati Gürsoy, TUTAP Temsilcisi Oldu

Bitlis'in Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) Adilcevaz ilçe temsilcisi oldu.

A+A-

Bitlis'in Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) Adilcevaz ilçe temsilcisi oldu.

Türkiye’nin turizm değerlerini ortaya çıkartmak ve bunları bütün dünyaya tanıtmak amacıyla kurulan TUTAP ülke genelindeki yapılanmasına devam ediyor. Dünya genelindeki bazı ülkelerde ve Türkiye’deki çok sayıda ilde temsilcilikleri bulunan TUTAP aynı zamanda ilçelerde de yapılanıyor.

Türkiye'nin ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılmasına yönelik faaliyetler yürüten, projeler üreten, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürü dünyaya tanıtan TUTAP’ın Adilcevaz temsilcisi, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy’a verildi.

Adilcevaz’ın farklı platformlarda yurt içi ile yurt dışında daha iyi bir şekilde tanıtılmasına ve bölge turizmine katkı sunmak amacıyla TUTAP Adilcevaz temsilcisi olduğunu söyleyen Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, "İlimizde, ilçelerimizde ve bölgemizde çok sayıda tarihi ve doğal güzellikler bulunuyor. Burası turizm açından çok elverişli olan yerlerden birisidir. Çok sayıda tarihi değerlere sahibiz, eşi ve benzeri olmayan doğal güzelliklerimiz var. Tek eksiğimiz iyi bir tanıtım. Turizm için alt yapımızı tamamlayarak buraları dünya turizmine kazandırabiliriz. Van Gölü havzası yerli turizmin gözdesi zaten ve İnşallah daha güzel bir tanıtımla bunu çok daha ileriye taşıyacağız" şeklinde konuştu.

Adilcevaz temsilciliği teklifini uygun görerek kabul ettiği için Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy’a teşekkür ettiğini belirten TUTAP Bitlis İl Temsilcisi Cengiz Şahin, Bitlis’i tüm ilçeleriyle birlikte ülke genelinde ve dünyada en iyi şekilde tanıtmak için güzel çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Türkiye’deki kültürü, tarihi ve doğal güzellikleri, ülke genelinde ve uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılmasına yönelik 10 yıldır faaliyet yürüten ve proje üreten TUTAP’ın aynı zamanda dünya genelinde yapılanmaya devam ettiğini ifade eden Cengiz Şahin, "TUTAP, sosyal, kültürel, tarihi, turizm, tanıtım, spor, yardımlaşma ve dayanışma alanlarında yurt içinde ve yurt dışında faaliyetler yürütüyor. Çocukların ve gençlerin kendi tarihi, kültürünü tanımaları adına projeler hazırlayarak etkinlikler yapıyor. Ülkedeki tüm UNESCO dünya miraslarının ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması için tv programları, radyo, dergi, gazete, broşür ve benzeri faaliyetleri destekleyip çalışmalar yürütüyor. TUTAP aynı zamanda kamu ve özel kurumlar ile sivil toplum kuruluşları arasında, turizm ve tanıtım ile ilgili konularda işbirliği sağlayarak bölgenin daha çok kalkınmasına katkı sunuyor" dedi.

Cengiz Şahin, "Bitlis olarak kısa vadede çok yol kat etmek istiyorsak olmazsa olmazlarımız arasında turizm var. Bölgemiz turizm ile kısa sürede çok daha hızlı bir şekilde kalkınabilir. Turizm, aynı zamanda bölgemize yatırım getirir ve istihdam sağlar. Bunu başarabilmek için iyi bir tanıtım yapmalıyız. TUTAP ülkemiz genelindeki tanıtım çalışmalarına devam ederek tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtımını dünya genelinde yapıyor. Biz de buradaki temsilcilerimiz ile birlikte ilimizin ve ilçelerimizin tanıtımını en iyi şekilde yapmak için çalışmalar yürüteceğiz. İnşallah turizm ve tanıtım alanında Bitlis ilimiz ve tüm ilçelerimiz ile bölgemizi hak ettiği yere getirmeye çalışacağız" diye konuştu.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 10501 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
İlgili Haberler