1. HABERLER

  2. ADİLCEVAZ

  3. Anadolu Gençlik Derneği’nden İsrail’e Sert Tepki

Anadolu Gençlik Derneği’nden İsrail’e Sert Tepki

Anadolu Gençlik Derneği Adilcevaz Temsilciliği, Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılması girişimini ser bir dille kınadı.

A+A-

Anadolu Gençlik Derneği Adilcevaz Temsilciliği, Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılması girişimini ser bir dille kınadı.

Dernek Temsilcisi Cüneyt Duk, Kudüs’ün terör devleti İsrail’in başkenti olmasına kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.

Cüneyt Duk yaptığı yazılı açıklamada; "Siyonist akıl kendisine vücut bulduğu günden bu güne, elini atmış olduğu her suyu bulandırmış ve bulandırmaya devam etmektedir. Bu gün de Siyonizmin kurnaz aklı, Müslümanların ilk kıblesini barındıran ve Selahattin Eyyubi’nin şanlı zaferle İslam beldelerine kattığı şanlı Kudüs şehrini ilhak ettiği yetmezmiş gibi baş şehir olarak dünyaya tanıtmaya çalışmaktadır. Her zaman yaptığı gibi bunu yine Amerikan siyasi aklının yardımıyla yapmaya çalışmaktadır.

Kudüs şehirler içinden bir şehir, sıradan bir toprak değil. Velev ki öyle olsa bile Terör devleti İsrail’in işgali altında bulunduğu için ümmetin, İslami kimlikle varlığı vücut bulmuş devletlerin ve elbette Gazi Devletimizin, Gazi Milletimizin kanayan yarasıdır. Taşıdığı sembol manalarla, tarihiyle ve Efendimizin miraç yolundaki mihmandarlığıyla Kudüs bir şehirden daha fazlasıdır.

Bugün Kudüs gibi İslam ile hem hal olmuş, bütünleşmiş ve ahiretin güzelliklerine, hayrına namzet bir ad ile yücelmiş bir şehri Terör devleti İsrail işgal ettiği Filistin topraklarından tamamen kopararak başkenti yapmaya çalışmaktadır. Bu cesareti de 14 milyon Yahudi’den değil. 1.7 milyar olan Müslümanların parçalanmışlıklarında, zayıflıklarından, ihtiraslarından ve yeislerinden almaktadırlar.

Kudüs’ün terör devleti İsrail’in başşehri olması İsrail’in iç meselesi olacak kadar küçük önemsiz bir mesele değildir. Sadece İsrail ve Amerika gibi terör destekli, tetikçi, terör devletlerinin değil ümmetin, İslam’ın meselesidir. Bu sorumluluktan dolayı bu terör devletleri sadece Filistin topraklarından değil diğer İslam beldelerinden de derhal el çektirilmesi için ümmet olarak tek vücut halinde basu badel mevt diyerek dirilişin nominalist yansımasıyla değil hakikatiyle bu devletlerin karşısına dikilmeliyiz. Aksi halde bir iki derken terör devletleri İslam devletlerinin ve milletlerinin bu dünyadaki ikbalinin önündeki en büyük gayya kuyularını açmaya cesaret bulup harekete geçeceklerdir.

Bu münasebetlerle Trump, İsrail ve avanelerinin kutsal şehirlerimizden Kudüs’ün, Terör devleti İsrail’in başşehri olarak tanımaya kalkmasını kınıyoruz. Bunu onlar için talihsiz bir cahil cesareti olarak görürken bizim içinse birleşip dirilmenin hakikat ışığı, kıvılcımı olarak görmeliyiz. Bir kez daha İslam Birliğinin öneminin altını bu olayın cereyan edip bizim reel bir adım atamıyor olmamız çiziyor.

Biz Anadolu Gençlik Derneği Adilcevaz temsilciliği olarak bu tilki oyunlarını tersine çevirecek bir istikbal tayin edicinin gücüne iman etmiş insanlarız. Lakin biz Müslümanlar ihlasla ayağa kalkmadıkça Allah’ın da bizleri muzaffer kılmayacağını bilmekteyiz. Bu sebeple Allahtan bizlere, Müslümanlara haksızlık karşısında kıyam gücü vermesini niyaz ediyoruz" dedi.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 2090 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.