1. HABERLER

  2. VATANDAŞ REHBERİ

  3. 65 Yaş Maaşı

65 Yaş Maaşı

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç,Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması İle İlgili Başvurular...

A+A-

(2022 SAYILI KANUNA GÖRE)

BAŞVURU KOSULLARI :


1- 65 Yaşını doldurmuş, kendisine kanunen bakmakla mükellef kimsesi bulunmayan, sosyal güvenlik kuruluşlarının herhangi birisinden her ne nam altında olursa olsun bir gelir veya aylık hakkından yararlanmayan, nafaka bağlanmamış herhangi bir devamlı gelire sahip bulunmayan vatandaşlar.
2- 65 Yaşını doldurmadıgı halde başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek şekilde malul olduklarını tam teşekkülle hastanelerden alacakları sağlık kurulu raporu ile kanıtlayan vatandaşlar.

BAŞVURU YERİ :

Adilcevaz Mal müdürlüğü

GEREKLİ BELGELER :

1. Kaymakamlık makamına dilekçe ve dilekçeye bağlı ikametgah senedi.
2. Talep Formu ( Mal Müdürlüğünden )
3. Vukuatlı Nufus Orneği
4. 3 Adet Fotoğraf
5. Tapu Sicil Müdürlüğü, Belediye Başkanlığ, Vergi Dairesi, S.S.K., Bağ-Kur, Emniyet Müdürlüğü tahkikat yazıları (Hepsi talep formunun üzerinde bulunacak şekilde)

AÇIKLAMALAR :

1. Yukarıdaki başvuru koşullarına uyan ve Muhtaçlıkları il veya ilçe idare kurullarında kanıtlanan Türk Vatandaşlarına hayatta bulundukları sürece 300 gösterge rakamının her yıl bütçe Kanunu ile tesbit edilecek katsayı ile (2002 yılı için 750 ) çarpımından bulunacak tutarda aylık bağlanır.
2. Herhangi bir şekilde bu maddede yazılı miktardan devamlı fazla gelir sağlayan veya sağlanması mümkün olan kimselerin geçim kaynağı var sayılır ve kendilerine aylık bağlanmaz.
3. Hak sahiplerine bağlanan aylıklar 3 ayda bir peşin olarak verilir.
4. Bu Kanundan yararlananlar Devlet Hastanelerinde ücretsiz tedavi edilir.

Bu haber toplam 4487 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.