1. YAZARLAR

  2. Cafer AKDENİZ

  3. Öldürmeyin
Cafer AKDENİZ

Cafer AKDENİZ

Yazarın Tüm Yazıları >

Öldürmeyin

A+A-

Yeryüzünde canlıların en akıllısı ve en cahili insanoğlundan oluşmaktadır. 21. yüzyılda batı emperyalizminin etkisinde okus pokus oyunları ile aynı milletten aynı dinden olan insanları birbirine karşı kışkırtarak birbirinin kanına girdirdiler.

Geçmişten günümüze İslam düşmanları sağ - sol, Kürt - Türk, Şii - Sünni etnik yapıları kullanarak bu topraklarda ve Ortadoğu'da insanların birbirlerinin kanına girdirmeyi başardılar. Öyle ki yeryüzünün en değerli varlığı olan insanoğlu birbirinin etini yemedikleri halde birbirlerini boğazlayıp bıraktılar. Bu boğazlamada her türlü argüman ve silahlarla hazır pusuda bekleyen batı emperyalizmi, demokrasi ismi adı altında bu argümanlarını tereddüt etmeden sunmaktadır.

Yeryüzündeki tüm kullar Allah’ın değer verip yaratığı canlılardır. İnsanoğlunun yaratanın müsaade etmediği hiç bir canlıyı öldürme hakkı yoktur. Yaratan yarattığı kullarını şöyle uyarıyor:

"Kim bir mü’mini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır." Nisa 93

Hala anlamadınız ey Araplar, Türkler, Kürtler bu savaş sizin savaşınız değil, sadece düşman sizi bu savaşta oyuncu olarak kullanmaktadır.

Devletiniz, şehirleriniz, köyleriniz, evleriniz yerle bir edildi. Zenginlikleriniz, çocuklarınız ya öldürüldü ya da elinizden alındı. Bu kadar acı bizi kendimize getirmek için yeterli gelmedi mi?...

Bu Ortadoğu'nun yönetime getirdikleri iktidarların hiçbiri batı ile yani küfür devletleri ile savaşmamakta, aksine tüm gücünü ve silahını aynı İslam kimliğini taşıdığı Müslümanlara çevirerek ümmettin yaşadığı toprakları cehenneme çevirmektedirler. Nedense hep Müslümanların yaşadığı topraklarda her gün bir acı ile uyanmaktayız. Bu gün Libya'yı kabilecilikle, Irak'ı ve Suriye’yi mezhepçilik ve kavmiyetçilikle, kırdırarak o topraklardaki mazlum halkların kanına girmektedirler.

Allah Kuran'da insanlık için en hayırlı insanların Müslümanlar olduğunu söylemektedir. Ne yazık ki İslam düşmanları günümüzde hile ve tuzakları neticesinde, Müslümanları dünyada terörist konumuna düşürmeyi başardılar.

Müslümanlar selam ve selametle anılan bir toplumdur. Müslümanlar insan öldürmeye değil insan kurtarma ile sorumluluklarını eda etmek için yeryüzünün imarı ve insan neslinin ıslahı ile görevlidir.

"Allah’ın âyetlerini inkâr edenler, Peygamberleri haksız yere öldürenler, insanlardan adaleti emredenleri öldürenler var ya, onları elem dolu bir azap ile müjdele".(Ali-Ümran süresi)

Bu gün batı emperyalistleri Müslümanların yaşadığı topraklarda İslamı soyutlama ile kalmadı, toplumu fraksiyonlara bölerek kendisinin yıllarca yetiştirdiği Arapça, Türkçe ve Kürtçe konuşan aynı toprağın insanlarını alıp batıya götürerek veya bu topraklarda özel kamplar kurarak birbirini imha edecek şekilde eğittiler. Bu gün bu batı tarafında yetiştirilen 

lejyoner paralı birimler bazen dindar bazen dinsiz bazen milliyetçi yapılanmalarla büyük olayların olmasını organize etmektedirler.

Ey insanlar sizler iman etmek, insanlığa hizmet etmek ve insanlığı kurtarmak ile sorumlu iken, ne oldu da birbirinizin kanına girerek isyan etiniz. Yoksa hiç ölmeyecek ve dünyada baki kalacak sandığınız mallarınız, çocuklarınız veya size vaat edilen makamlarınız sizi sarhoş mu etti?

Bize tayin edilen zaman bitmeden feraseti, merhameti ve hikmeti kuşanmalı, zamanı ve hayatı veren yüce Allah'a kulluk bilincimizi yerine getirerek darul-emin beldeler inşa ederek çok sevdiğimiz canımızı ebedi ateşten kuruyalım.

Bu yazı toplam 2225 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.