1. YAZARLAR

  2. Cafer AKDENİZ

  3. Dua ve Niyaz
Cafer AKDENİZ

Cafer AKDENİZ

Yazarın Tüm Yazıları >

Dua ve Niyaz

A+A-

Allah'ım genelde Dünya'da, özelde Ortadoğu'da, Müslümanlar'a ait topraklarda,tarihte Kerbela'ya  rahmet okunacak olaylar olmaktadır.

İnsanlar birbirlerinin boyunlarını uçurmaktadır; Allah'ım bu kullar senin kulların, bu fitne ateşini söndür. Anneleri dul çocuklar yetim bırakma, islam düşmanlarını sevindirme, insanlığa tuzak kuranların tuzağı başlarına geçir, sen tuzak kuranların tuzağını bilensin, sen bizlerin ve mazlumların Rabbisin,senin dışında sığınacak dua edilecek bir mercimiz yoktur. yarabim sen bize iyliği emir, kötülükten men görevini verdin, imtihanı kazanmamız için bizim ellerimizle islam düşmanlarına ceza vermek istedin, ama biz oturanlardan olduk, görevi sana iade ettik Allah'ım sen onların belasını ver dedik, bizi karıştırma bu işe dedik, sadece dünyevi isteklerimize baktık. başkaları bizi ilgilendirmez dedik, her koyun kendi bacağından asılır dedik, ama maalesef öyle olmadı, islam düşmanları yüzyıldır, kurdukları kukla devletlerle yöneticilerle insanları fraksiyonlara böldüler, sapık ideoloji ve fikirler yerleştirerek, toplumu kamplara böldüler.

Bu savaş ve katliamlar bunların bir sonucudur. Bu gün Kahraman görünen amerika tarihte ordusu uçakları olan hiç bir ülke ile savaşmamıştır. vietnam hariç oda orda yenilmiştim. Amerika hep şeytanlıklar peşinde kuşmuştur, büyük şeytanın işi halkı birbirine kırdırarak ülkeleri ve milletleri perişan ettikten sonra oraya bir kurtarıcı gibi gelip, kendinden olan bir kuklayı bırakıp savaşı bitirmesini sağlamak, Afganistan'da talibanla Barış'a Aracılık eden birimi, pilotsuz uçaklarla imha etmiştir, Pakistan'da Hükümetle Müslüman'ların barışını sağlayan alimler Birliği'ni yine pilotsuz uçaklarla imha etmiştir, aynı şekilde yemende, Nijerya'da ve Ortadoğu'da aynı tuzaklarla Müslüman'ların Barış içersinde yaşamalarına müsade etmeyerek Savaşların devamını sağlamıştır.kendisini dünyanın ve Ortadoğu'nu kahramanı ve Servet toplayıcısı gören bu emperyalistler her yeri Ateş'e vermektedirler, herhangi bir Barış yapılacaksada bizim istediğimiz gibi, dayatmasında bulunmaktadırlar. insanlar ne kadar birbirini boğazlarlarsa, birbirlerinin kanına girerlerse o kadar emperyalistler amaçlarına ulaşacaklardır.

Allah emir ediyor; tüm inanlar birbirlerinin kardeşleridirler, mezhep, Irk dil fraksiyon ayrımı yoktur. Kuran'da Şii, sünni yoktur, mezhep yoktur, sağ ve sol yoktur, Kürt ve Türk yoktur, iman edenler ve iman etmeyenler vardır, iyi  insanlar ve kötü insanlar vardır. iyi insanlar iyilerle birlikte görevini yapmasa kötü insanlarla imtihan edilecektirler. Kötüler her yere hakim olacaktır.

İşte biz, kuran da iyi insanlar ve kötü insanların kim olduğunu okumadığımız için iyiler kötü, kötüler iyi diye bize tanıtacaklardır. Bu islam Toprakları'nda bu savaşları simetrik, Asimetrik, hile tuzak ve özel harb metodları ile, bu coniler yerli uşaklarıyla hepimizin canına okumaktadırlar.

Bizler bu oyunları idrak edemediğimiz içinde, veya iş işten geçtikten Sonra anladığımızda,başlarız feriyadu figan etmeye, hatalar yapmaya, dert yanmaya. yarabbim senin dinin dışında din tanımayız, senin dışında hiç bir merciye kuluk etmeyiz sen bu insanların ve ümmetin ilahısın, senden başka sığınacak yerimiz yurdumuz yoktur. imtihanı vermekte yetersiz kaldığımız için bizlere yardım et. bizleri esirge, bizden razı olacağın bir hayatı nasip et.

Bu yazı toplam 2362 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde www.adilcevaz13.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.