25 Temmuz 2016 Pazartesi
15 Temmuz Darbe Girişimi Üzerine
Ve Millet Kazandı
Başkanın Darbeye Karşı Yiğit Duruşu
Darbeye Evet Diyenler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerel Seçim Anketimizin Sonuçları Belli Oldu
19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:44

Yerel Seçim Anketimizin Sonuçları Belli Oldu

2014 Yerel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz? Başlıklı düzenlemiş olduğumuz anketimiz sonuçlandı.

2014 yerel seçimlerinde okuyucularımız tarafından hangi partiye oy verileceğini tespit etmek amacıyla açmış olduğumuz anket sonucunda en çok oy Ak Parti’ye çıkarken, Milliyetçi Hareket Partisi ve Hür Dava Partisi de önemli bir sonuç elde etti.

Düzenlemiş olduğumuz ankette her türlü güvenlik önlemleri alınarak spekülasyonların önüne geçmiş olduk.

Anketimize 790 kişi oy kullanırken, yapılan oylamalar sonucunda; Adalet ve Kalkınma Partisi %35,57oy oranı ve [281] oy ile ilk sırada yer aldı. İkinci sırayı %27,47 oy oranı ve [217] oy ile Milliyetçi Hareket Partisi alırken, oylamada %13,42 oy oranı ve [106] oy ile Hür Dava Partisi üçüncü sırada yer aldı.

Yapılan oylama sonuçlarına göre; Barış ve Demokrasi Partisi  %9,11 oy oranı ve [72] oy ile dördüncü, Saadet Partisi %4,56 oy oranı ve [36] oy ile beşinci, Cumhuriyet Halk Partisi %4,30 oy oranı ve [34] oy ile altıncı, Büyük Birlik Partisi %2,78 oy oranı ve [22] oy ile yedinci sırada yer alırken, Demokratik Sol Parti %0,13 oy oranı ve [1] oy ile son sırada yer aldı.

Oylamada Diğer partilerin oy oranı %2,66 olurken toplamda  [21] oy aldılar.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 2594 defa okunmuştur
YORUMLAR
ADİLCEVAZ
MUHAMMET
GELDİĞİ GÜNDEN BERİ ÇOK SEVİP GÖNÜL VERDİĞİM AKP DEN BIKTIK MEMLEKETE NE VEYA NELER YAPTI ARTIK YOK ADAYIMIZ MHP BU DEFA ADİLCEVAZ AKP YEBÜYÜK BİR DERS VERECEK.MHP NİN YANINDAYIZ.AKP BELEDİYE BAŞKANI ADAYINIHALK DEĞİLDE VEKİLLERİMİZ SEÇİYOR
25 Aralık 2013 Çarşamba 16:15
KİŞİ ÖNEMLİ
ADİLCEVAZ
ŞU ANA KADAR BU OYU OLACAK KADAR BİR ADAY YOK HALK SESİZ BUNUN SEBEBİ GÜVEN YOK 10 YILDIR HALKI SİYASETÇİLER ALDATI ŞİMDİ SIRA ADİLCEVAZLIDA KALİTELİ GÜVEN VEREN DÜRÜST İNAÇLI MALUMUN YANINDA ZAKİME KARŞI DİK DURAN ADAM GİBİ ADAM VARMI ŞU AN YOK ONU ARIYOR HALK BULSA AKP YÜZDE 50 Rİ AŞAR AMA SİZ VEKİLER VEYASİYSİLERLE KAPALI KAPILAR ARASINDA OLURSA YÜZDE 19 LARDA ÇABALARSINIZ BUNU NOT ALIN SAKLAYIN TARİHİ GELİR YAYINLARSINIZ SAYGILAR
20 Ağustos 2013 Salı 12:50
gü-zel
güzel
adaylar kim
20 Ağustos 2013 Salı 11:12
SON YORUMLAR
Yazan: Recai Karahan
Saygıdeğer Adilcevazlılar,

Annem ve babamın adını taşıyan yurda el konulduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Dört yıldır yaşadığım olumsuzluklarla mücadele etmekte olduğum hepinizin malumudur. Hamd olsun yaşatana, hamd olsun yaşadıklarım karşısın da direnme gücü verip, sabretmemi sağlayana... İnşa'Allah sonuna yaklaştım.

Kur'an ile gerçek mana da, tanıştığım günden beri sadece Allah rızasını kazanma uğraşı içinde olmuş ve öylede yaşamışım. Bundan sonra da her kim ne derse desin... Her ne olursa olsun beni bu yaşam tarzımdan bir adım bile geri attıramayacaktır. Bilir ve inanırım ki, "Allah'a güvenip dayananlar korkuyu tatmayacaklardır. Mahzun ve mahcup olmayacaklardır. Kazanan da onlar olacaklardır."

Sevgili kardeşlerim... Bugüne kadar yaptığım faaliyetlerin hiç birinden ne pişmanlık ne de mahcubiyet duymuyorum… Hiç keşke demedim. Tam tersine “Allah’ım yaşattığın bütün zamana ve faaliyetlerine hamd olsun.” Demişimdir.

Mehmet Kamile Karahan öğrenci Yurdunun oluşması nasıl oldu? Zamanın Akparti Milletvekili(Eski bakan) Bitlis valisi, Adilcevaz Kaymakamı ve Belediye başkanlarının katıldığı Yurdun açılış programın da açıklamıştım. Bir kez daha yazmak durumundayım af edin lütfen…

Çarşıda kalabalık halde dostlarla oturuyorduk, yaşlı olan amcamız yanımıza geldi. Benimle konuşmak istediğini söyleyince kalktım. "Bizim komşunun evinde kız öğrencilerle erkek öğrenciler aynı evde kalıyor" dediğinde dehşete kapılmıştım. Hemen araştırdım, ev verilmediği için öğrenciler ayrı ayrı kapılardan girseler de aynı bahçeye açılan evde kalıyordu. Zamanın kaymakamı Ömer Faruk Bey, Belediye başkanı Selim Arışbaş'ı, haberdar ettim. Kaymakam bey "Yurt yapımı için müracaatlarının olduğunu fakat yatırım programına alınmadığı" devlet adamına yakışır şekilde izah etti.

"İnşa'Allah ben yapacağım." dedim ve harekete geçtim. Arsayı babam bağışladı binanın yapım giderlerinin tamamına yakınını ben karşıladım. Devreye giren cemaat mensubu tanıdıklar vasıtasıyla, bu işlerin işletmeciliğini iyi yaptıkları iddia edilen ve o günlerde oldukça revaçta olan cemaate... Yetkililerin de onayını alarak tapuyu olduğu gibi devrettik.

Cemaatle başkaca ilişkim olmamıştır. Hatta verdiğim öğrenci burslarını, dağıttığım ramazan erzaklarını kendilerin vasıtasıyla dağıtmasını yönünde telkin ve tekliflerde bulunmuşlarsa da, tarafımdan reddedilmiştir.

Sadece zavallı kul alan ben, insanımıza hep yakın yaşadığımın bilindiğini de bilmekteyim. Adilcevaz da, her mahalle de, her köyde yaşayan insanlarımıza aynı duygu ve yakınlık içinde olduğumu bilmektesiniz. Siyasetten uzak durduğum da hafızalarınızda saklıdır. Adilcevaz da, bütün kurumlara, derneklere, cemaatlere aynı mesafede olduğumu ve bu yerlere ziyaretlerimi, desteklerimi… Sorunların çözümü konusunda ataklığımı da yine Adilcevaz da yaşamakta olan herkes inanmaktayım ki, şahitlik edeceklerdir.

İslam, kalpte tasdik, dilde ikrar, yaşam da tatbikatla yaşanabilir. Yurdun yanındaki, Mehmet ve Kamile Karahan İlk Öğretim okulunun yapımında veya başka bir kurum binasının yapılmasına yaptığım katkılardan nasıl pişmanlık duymuyorsam… Mehmet Kamile Karahan Öğrenci Yurdunun yapım aşamasında yaptıklarım dan da pişmanlık duymuyorum. Ayrıca bu konu da geçmişte barınmış olan birçok gencin velilerinden dua ve teşekkür aldığımda hala kulaklarımın dibinde asılı durmaktadır.

Yine zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından bizat’i tebrik almış Zat-ı Alilerini telefonla babam ile görüşmelerini sağlamıştım.

Eğer yurdu üzerine emanet alanlar; zamanla cemaat olmaktan çıkmış Paralel Devlet Yapılanması (PDY) haline dönüşmüş… Devlete, millete karşı tavır içine girmiştir... Ayıp etmişlerdir, devlete ve millete karşı suç işlemişlerdir ve günahkârdırlar. Buna da benim ve ailemin yaptıkları sebep değildir.

Eğer yurt için yanlış yapmışsam, Milli Eğitim'e okul yeri, Polis'e yaptığım Polis evi(Arsayı ve var olan binayı Süleyman Altay vermiş binanın tadilatının yapımının ekseriyeti tarafımdan karşılanmıştır.) v.b konusunda da yanlış yaptığım anlamı çıkar ki... Bu da insanları hayır yapma konusunda yılgınlaştırır.

Ayrıca inançlarımızda geleneklerimizde ve yasalarımızda suç ve kabahatler şahsidir; şahıslara aittir. (Ör: Hz Nuh ve oğlu, Hz İbrahim ile babası, Hz Lut ile karısı) “Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı da yine kendisinedir.”Sure-İ Bakara 286.Ayet. Ayetten anlaşılacağı üzere inandığım odur ki, yaptıklarımız ilahiyatta kayıt altına alınmıştır. İnşa’Allah Es Semi ve El Basir olan Rabb’ımız bizi af eyler, merhamet eder, bizden razı kalır.

PDY veya eski adıyla cemaat yanlış yaptı diye inançlarımdan veya Allah’ı razı etme çabalarımdan vaz geçecek değilim. İnşa'Allah yaşadığım sıkıntılar tez zamanda biter de kaldığım yerden devam ederim.

Sevgili dostlar,

Allah'ı ve insanı sevdiğini söylemek çok kolay. Allah'a güvenip dayanmak ise yürekten akıp gelendir! Allah'ı çıkarsız ve hesapsız sevmek ise yiğit yüreklere sahip olanların işidir.

O yiğit yürekler Allah'ı, hissederek yaşayanlardır. Allah'ın sevdikleri de; o, yiğit yüreklilerdir.

Allah yolundan dönmeyi, gerilemeyi düşünürsem... Bir an bile şüpheye düşersem Rabb’ım beni helak etsin inşa'Allah.

Allah izniyle, bu günleri de aşacağız. Devleti ve milleti bölmeye çalışanlara, halka mermi sıkanlara dün de karşı durduk, bugün de karşı durulduğundan eminim... Sizler de emin olun lütfen!..

Yakın zamanda görüşmek üzere, inşa'Allah.

Saygı ve selamlarımı sunuyor, sağlıklar diliyorum. Muhabbetle kalın inşa'Allah.

Recai Karahan

Evladınız.