27 Ağustos 2016 Cumartesi
Ne Mutlu Türküm Diyene
Milletin Direnişine Bin Selam Olsun
Darbe ve Direniş
Türkiyenin NATO ve AB Açmazları
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerel Seçim Anketimizin Sonuçları Belli Oldu
19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:44

Yerel Seçim Anketimizin Sonuçları Belli Oldu

2014 Yerel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz? Başlıklı düzenlemiş olduğumuz anketimiz sonuçlandı.

2014 yerel seçimlerinde okuyucularımız tarafından hangi partiye oy verileceğini tespit etmek amacıyla açmış olduğumuz anket sonucunda en çok oy Ak Parti’ye çıkarken, Milliyetçi Hareket Partisi ve Hür Dava Partisi de önemli bir sonuç elde etti.

Düzenlemiş olduğumuz ankette her türlü güvenlik önlemleri alınarak spekülasyonların önüne geçmiş olduk.

Anketimize 790 kişi oy kullanırken, yapılan oylamalar sonucunda; Adalet ve Kalkınma Partisi %35,57oy oranı ve [281] oy ile ilk sırada yer aldı. İkinci sırayı %27,47 oy oranı ve [217] oy ile Milliyetçi Hareket Partisi alırken, oylamada %13,42 oy oranı ve [106] oy ile Hür Dava Partisi üçüncü sırada yer aldı.

Yapılan oylama sonuçlarına göre; Barış ve Demokrasi Partisi  %9,11 oy oranı ve [72] oy ile dördüncü, Saadet Partisi %4,56 oy oranı ve [36] oy ile beşinci, Cumhuriyet Halk Partisi %4,30 oy oranı ve [34] oy ile altıncı, Büyük Birlik Partisi %2,78 oy oranı ve [22] oy ile yedinci sırada yer alırken, Demokratik Sol Parti %0,13 oy oranı ve [1] oy ile son sırada yer aldı.

Oylamada Diğer partilerin oy oranı %2,66 olurken toplamda  [21] oy aldılar.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 2606 defa okunmuştur
YORUMLAR
ADİLCEVAZ
MUHAMMET
GELDİĞİ GÜNDEN BERİ ÇOK SEVİP GÖNÜL VERDİĞİM AKP DEN BIKTIK MEMLEKETE NE VEYA NELER YAPTI ARTIK YOK ADAYIMIZ MHP BU DEFA ADİLCEVAZ AKP YEBÜYÜK BİR DERS VERECEK.MHP NİN YANINDAYIZ.AKP BELEDİYE BAŞKANI ADAYINIHALK DEĞİLDE VEKİLLERİMİZ SEÇİYOR
25 Aralık 2013 Çarşamba 16:15
KİŞİ ÖNEMLİ
ADİLCEVAZ
ŞU ANA KADAR BU OYU OLACAK KADAR BİR ADAY YOK HALK SESİZ BUNUN SEBEBİ GÜVEN YOK 10 YILDIR HALKI SİYASETÇİLER ALDATI ŞİMDİ SIRA ADİLCEVAZLIDA KALİTELİ GÜVEN VEREN DÜRÜST İNAÇLI MALUMUN YANINDA ZAKİME KARŞI DİK DURAN ADAM GİBİ ADAM VARMI ŞU AN YOK ONU ARIYOR HALK BULSA AKP YÜZDE 50 Rİ AŞAR AMA SİZ VEKİLER VEYASİYSİLERLE KAPALI KAPILAR ARASINDA OLURSA YÜZDE 19 LARDA ÇABALARSINIZ BUNU NOT ALIN SAKLAYIN TARİHİ GELİR YAYINLARSINIZ SAYGILAR
20 Ağustos 2013 Salı 12:50
gü-zel
güzel
adaylar kim
20 Ağustos 2013 Salı 11:12
SON YORUMLAR
Yazan: Ertan Dilaveroğlu
Yazan: Mihfer
Bence durum kaymakamla sınırlandırılıp soruşturmalar yalnızlaştırılmamalı, açığa alınmak işten atılmak yada hapis yatmak değildir.

Bir soruşturmanın sulh ve selameti için görevinden belirli bir süre dolayısı ile uzaklaştırıp, soruşturmayı yürütenin soruşturmayı sağlıklı ve sağlam niteliklere kavuşmasını sonucuna göre adil bir karar almasını sağlamaya yöneliktir.

Bunları yaparken, soruşturmacı evrak tahribatı, yada benzeri ikili ilişkilerin önüne geçmek istemesinden dolayı kurum içerisine yada dışında soruşturmaya konu olan bireyler ve bu bireylerin ikili ilişkilerini bilmekle yetinmemelidir, diye düşünmekteyim.

Zannımca da yukarıda ifade ettiğim gibi açığa alınmanın daha anlamlı ve sağlıklı olması ve varsa aklanacak durumları için açığa alınmanın bence bir kişiyle sınırlandırılmayıp, ilçe halkınında tahmin ettiği konular üzerinden, soruşturmaya konu edilen kişinin yanında belli kişilerinde bu süreçte açığa alınması gerekir ve gereklidir. Suçlu bulunmaları halinde bu suça karışmış ekibin kimler olduğu ve kimlerin direktifleri ile kaymakamlığın bu hale geldiğinin de bilinmesi hem kamusal hemde toplumsal vicdanlarda sorgulanmalarının önünü açacağından eminim. Kaymakamlığımız belirli bir ''aileye ve belirli kişilerin tekeline'' geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bence doğru olanı ve adil olanı savunmak gereklidir. İdareciler belli kişilerin ve gurupların altında eğilmektense, Devlet-i Aliye' nin işlerini adilce ve tarafsızca yerine getirmelidir ve getirmekte zorundadırlar.

Tabi ki taktir devletimizin idari birimlerinin aldığı kararda meşrudur. İllegal yapılarla mücadelede alınması gereken tedbirleri zamanında almayıp, bilakis bunlarla sarmaş dolaş olanların, kamusal harcamaların tespiti, kurumsal hizmetlerin gittiği yer- kişi- zaman tespitine, bireylerin şahsi ilişkilerine, detaylı istihbaratın sağlam ve güvenilir kaynaklara dayanarak detaylı incelenmesi de makbuldür. Bu gibi hadiselerin ve bu yapıların güçlenmesinde rolü olanların unutulmamalıdır ki bugün şehit olan 240 kişinin vebalinin ve ellerinin ''soruşturmaları sonucunda suçlu bulunması halinde'' boynunda olduğudur.

Lakin bu soruşturmanın sonucunda soruşturmaya konu olan kişilerin aklanması durumunda; soruşturmaya konu olan bireyin töhmet altında kalmaması da vatandaşların nezdinde bir erdem, kamunun da gerekli tedbirleri alması için yapılan usullere göre bir süreç kabul etmeliyiz.

Soruşturmanın sonucunun hak yolunca bir süreç olduğu unutulmamalı ve sonucuna göre hareket edilmesi ilçe halkından beklenmelidir.