1. YAZARLAR

  2. Suat YILMAZ

  3. Vefa Borcu
Suat YILMAZ

Suat YILMAZ

BİTKİSEL ÜRETİM GENEL MÜDÜR YARD
Yazarın Tüm Yazıları >

Vefa Borcu

A+A-

Bir insanın doğup büyüdüğü beldeye pozitif katkı sağlayacak projeler geliştirmesi ve bu projelerin çıktılarının o beldeye ve belde sakinlerine hem de Ülke ve Ülke insanına katma değer kazandırması bizler için en büyük mutluluklardan birisidir. Doğup büyüdüğümüz ve geride bıraktığımız değerleri unutmayıp sahiplenen, problemlerinin çözümü için karınca kadarınca misali uğraş sarf eden bizler, bir nebze de olsa o beldeye vefa borcumuzu ödemenin mutluluğunu tadacak ve sorumluluğumuzu yerine getirmiş olacağız.

Bu duygu ve düşünceler ile bizleri 2-6 Şubat 2015 tarihleri arasında Kadim İlçemizin Belediye Başkanı Sayın Necati GÜRSOY Adilcevaz’a davet etmiş ve bizim hazırladığımız Tarım Projelerinden en önemlisi olan Kapama Ceviz Bahçeleri Projesi ve Aşılı Ceviz Fidanı Yetiştiriciliği konularında değerli Adilcevaz halkına yaptığımız sunular ile anlatılmıştır. Bu çalışmalarımız sırasında edindiğim izlenimlerimi siz değerli Adilcevaz13.com okurlarına ve takipçilerine aktarmak istiyorum.

Öncelikle Belediye başkanımız Sayın Necati GÜRSOY’un on aylık kısa bir sürede Adilcevaz Belediyesinin kurumsallaşması, kurum kimliğinin oluşturulması ve en önemlisi de takım ruhu ile projeleri ön plana çıkarması Adilcevaz’ımız için yeni bir dönemin başlamış olduğunu bizlere göstermiştir. Belediye garajlarını Proje Koordinasyon ve Sevk Merkezi haline getirmesi, sahada çalışanların sağlıklı bir ortamda hazırlanıp planlı ve düzenli olarak işe koyulmaları ve iş dönüşü yapılan işlerin değerlendirilerek bir sonraki günde nelerin yapılacağının planlanması hem kaliteyi artırmış hem de zaman kaybını önlemiş ve en önemlisi de tasarruflu bir şekilde hizmet nasıl verilir anlayışını ortaya koymuştur. Proje sunularını halkımıza ve İlgililere kolayca anlatılabildiği ortamı görünce araştırmacı bir mühendis olarak heyecanımız ve motivasyonumuz artmıştır. Değerli Başkanımızı kutluyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Adilcevaz’da bulunduğum sürede ilk olarak S.S Adilcevaz Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri ve elliye yakın üyelerinin katılımı ile yapılan toplantıda Aygır Gölü Sulama suyunu besleyecek kaynakların neler olacağını kısa vadede alınacak tedbirleri  ve 2015 yılı üretim sezonu için Belediye Başkanımızın öngörüleri ve çözüm önerileri anlatılmıştır. Bende Mersin İlindeki Sulama Birliklerinin işleyişi ve etkilerini anlattım ve alınması gerekli kararlar neler olabilir verdiğim örnekler ile toplantıdaki değerli üreticilerimize anlattım. Toplantı sırasında iki önemli tespitimi sizler ile kısaca paylaşmak istiyorum.

Birincisi Sayın Belediye Başkanımızın 1983 yılında genç bir mühendis iken projelendirdiği eserine şu anda da aynı şevk ve heyecan ile sarılması, sorumluluk alanının dışında olmasına rağmen verdiği çaba, Adilcevaz Çiftçisinin mağdur olmaması için elinden ne gelir ise fazlasını yapma gayreti takdire şayan bir durumdur.

İkinci tespitim ise toplantıya katılan üreticilerimizin yaşlısı ile genci ile sorunun biran önce çözülmesi  isteği ve çoluk çocuklarının rızıklarını temin ettikleri  topraklarının susuz kalmaması için verdikleri  gayretler ile, İlerleyen yaşına rağmen çoğumuza örnek olan Hacı Behçet BAYKARA amcamızın gayretli çabaları oldu. Buradan Kendilerine Hayırlı Uzun Ömürler dileyerek ellerinden öpüyorum.

Toplantılarımızın ikincisi ise Tüm Belediye çalışanlarının katıldığı Misyon-Vizyon ve Motivasyon toplantısı oldu. Bu toplantının sonun da edindiğim izlenim ise; 

Tüm çalışanların Belediye Başkanımıza olan Güvenlerinin tam olduğu ve yeni yapılan iş ortamlarının ve çalışana vermiş olduğu değerin kendilerini motive ettiğini mesai gözetmeden verilen görevlerin en iyi bir şekilde yapılacağını tespit ettik. Tüm Çalışanlara toplantıya vermiş oldukları önem ve katkı için teşekkürlerimi sunarım.

Üçüncü yapılan toplantı ise Belediye Başkanımız Sayın Necati GÜRSOY tarafından Adilcevaz Belediyesi 2014 faaliyet raporu ve 2015 yılı yapılacak proje ve hizmetler’’in anlatıldığı birinci Halk Bilgilendirme toplantısı oldu.

Değerli Başkanımızın 90 dakikalık sunusu ile katılımcılara; Şeffaf Belediyeciliği, Planlı projeli çalışan belediyeciliği, İnsana ve çevreye duyarlı belediyeciliği, İlçede yaşayan herkesin adil ve eşit hizmet aldığı belediyeciliği, İlçenin sosyo- ekonomisine katkı sağlayacak proje ve hizmetlerin verildiği belediyeciliği anlatması bütün katılımcılar tarafından alkış ve tebrikler ile karşılık buldu.  Adilcevaz’ın beş yıl sonunda gelecek vaat eden yaşanabilir huzurlu ve güvenli bir kent olacağının ipuçlarını bizlere verdi. Buradan değerli Başkanımıza, Değerli Belediye Meclis Üyelerine, Değerli Birim Müdürleri ve Tüm Belediye çalışanlarına teşekkür ederim. 

İlçemizde ve İlçe dışında yaşayan değerli hemşerilerimize şunu hatırlatmak istiyorum. Bir çoğumuzun uzmanlık alanları ve bu alanlardaki tecrübeleri vardır. Bunları projelendirerek Sayın Belediye Başkanımıza lütfen aktarınız. Doğup büyüdüğümüz İlçemize vefa borcumuzu ödememiz bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir bir kent bırakmamız ve sorumluluğumuzu yerine getirmemizin hepimizi mutlu edeceğine olan inancımı sizler ile paylaşır, hepinize  saygı ve sevgilerimi sunarım.

Bu yazı toplam 3789 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum