1. YAZARLAR

  2. Salih BEŞKARDEŞ

  3. Teşekkürler Kaymakam Bey
Salih BEŞKARDEŞ

Salih BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Teşekkürler Kaymakam Bey

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Adilcevaz Kaymakamlığına ait web sitesinin neden aktif durumda olmadığı üzerine yazdığım yazı sonrası, Kaymakamlık sitesi uzun bir aradan sonra güncellenerek aktif duruma geçti.

İlçemiz açısından önemli bir eksiklik olarak görülen bu durumun yazdığım yazı üzerine dikkate alınarak değerlendirilmesi neticesinde, Sayın Kaymakamımız Özer Özbek bey başta olmak üzere tüm Kaymakamlık çalışanlarına teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Yerel siteler bulundukları yörenin sorunları başta olmak üzere güzelliklerini ve tanıtımını yaparak önemli bir eksikliği gidermektedirler.

2009 yılından beri her geçen gün kendisini geliştirerek ilçemizin sorunları ve eksiklikleri başta olmak üzere, ilçenin ve ilimizin tanıtımının yanı sıra yaptığımız haberlerle birçok kesim tarafından takdir edilerek takip edilmekteyiz.

Sitemizde yayınladığımız haber ve yazılarımızı takdir ederek beğenen okuyucularımızın yanı sıra her nedense bazı kendini bilmez kişiler tarafından ağır küfürlere maruz kalmaktayız.

Şahsım olarak genelde yazdığım yazılarda Adilcevaz’ın sorunlarını ve eksikliklerini gündeme taşıyıp, yetkililerin bu konular hakkında haberdar olmalarını sağlayarak gerekli çalışmaları yapmalarına yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu konularda yazdığım her yazı ilçemizin menfaati ve gelişmesi içindir.

KÜFÜR VE HAKARET YAKIŞIYORMU?

2009 yılında yayın hayatına başlayan web sitemiz her şeye rağmen vicdan muhasebesi yaparak çoğu zaman vatandaşlarımızın ve ilçemizin sorunlarını gündeme getirerek hakkın ve haklının yanında olmuştur.

Adilcevaz’ın sorunları ile ilgili yazdığım her köşe yazısı sonrasında olduğu gibi, geçtiğimiz günlerde "Kaymakamlık Sitesinin Neden Aktif Değil?" başlıklı yazdığım yazı sonrası yine bazı kendini bilmez ahlaksız kişiler, yaptıkları küfürlü yorumlarla yolumuza taş koymaya çalıştıklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar.

Aile terbiyesi görmemiş bu mahlûklara tek diyeceğim şey; her düşünceye ve görüşe saygılı olmak zorundasınız. Sizin keyfinize ya da isteğinize göre davranmak zorunda değiliz. Bir yazıyı ya da haberi beğenir ya da beğenmezsiniz ancak buna saygı göstermek zorundasınız. Eğer ki varsa fikir ya da düşünceleriniz delikanlıca çıkıp adınızı soyadını yazarak sizlerin görüş ve düşünelerinize rahatça ifade edebilmeniz için açtığımız "Bir Fikrim Var" köşemizde, Ziyaretçi Defterinde yada yorumlarda fikirlerinizi yazabilirsiniz.

Küfür; zayıflıktan ve acizlikten doğan çirkin bir duygunun dışa vurumudur. Sahte rumuzlarla Küfür etmek ne kadar aciz olduğunuzun ve aile terbiyesi almadığınızın kanıtıdır. Yazdığınız yorumlarda tüm bilgileriniz tarafımızca kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgiler kişilik haklarımıza saldırı olarak suç teşkil etmektedir. Gerekirse hakkınızda suç duyurusunda bulunmak en doğal yasal hakkımızdır. Ancak sizin gibi karaktersiz insanları Allah’a havale etmek en doğru karardır diye düşünüyorum.

Bir Müslümanın dili temiz ve nezih olmalı. Hele ki bir diğer Müslümana karşı konuşuyorsa diline bin kez daha dikkat etmelidir.

Dinimize göre kızgınlık hatta şaka sebebiyle de olsa söylenilen küfür, dil ile yapılan en büyük günahlardan biridir. Peygamberimiz Veda Hutbesinde özellikle bir Müslüman’ın diğerinin ırz ve namusuna dil uzatmasını yasaklıyor, açıkça bunun haram olduğunu beyan ediyor.

Umarım bundan sonra yazacağınız yorumlara kul hakkını düşünerek ve gözeterek kurallar dahilinde küfür ve hakaret etmeden fikir ve düşüncelerinizi yazmanızı temenni ediyorum.

Bu yazı toplam 1707 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.