1. YAZARLAR

  2. Nedim IŞIK

  3. Taşerona Kadro Vermek Bir Devletin Emekçilerine Jestidir
Nedim IŞIK

Nedim IŞIK

Yazarın Tüm Yazıları >

Taşerona Kadro Vermek Bir Devletin Emekçilerine Jestidir

A+A-

Taşeron kadro beklentisi bir umut, çalışanlar için. İnsanın umudunu yitirmediği dünyada, ağızdan çıkan her cümle  bir beklenti yaratmaktadır.

Beklenti içine giren insan hep umutla beklemektedir öyle bir durum söz konusu oluyor ki taşeron artık sofrasında rahat etmek istiyor, taşeron artık uykusunda rahat etmek istiyor.. Bir nebze hayatında ki yaşantısına yansıyor. Gelişmeler sokakta, kahvede... Artık umutlu bir bekleyiş söz konusu. Acaba ne zaman çözülecek bu iş? Ben özellikle dinledim, dikkatle bakanların ağzından, başbakanın ağzından çıkan sözleri dinlerken bende kendimde empati kurdum sevindim bu iş olsa ne güzel olur diye... Düşünün bir aile seviniyor, çocuklar, anne, baba seviniyor en önemlisi sokak... Garibanı sevindirmek yada  emekçiyi ödüllendirmek ne kadar güzel bir jesttir. Bundan daha güzel bir duygu olabilir mi Sizce..? Bence hayır, kesinlikle olamaz.

Kişiyi var eden devlettir, devleti var eden  ise millettir. Devlet garibanına lütuf yapabilir yaparken şefkatli yüzünü gösterir. Başbakanımız Binali Yıldırım Taşeron konusuna değinirken yeni çalışma bakanının  yüzünde bir tebessüm belirginleşiyordu, vücut diline yansıyordu. İşte devlet aklı budur içten isteyebilmek... Garip, garibanın hakkını verdiğiniz takdirde sürekli yüceleceksiniz.

En son devlet başkanımız bu konuda hassasiyetini dile getirdi bunun düzene kavuşması için hükümete talimat verdi bu talimatın asla havada kalmayacağı artık aşikardır. Artık umutların beklentilerin gerçeğe dönüşme vakti gelmiştir hadi hayırlı olsun emekçilerimiz için. Burada emek sarf eden tüm emektarlarımıza halk olarak minnet duyuyoruz sağ olsunlar var olsunlar.

Bu yazı toplam 1171 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar