27 Ağustos 2016 Cumartesi
Ne Mutlu Türküm Diyene
Milletin Direnişine Bin Selam Olsun
Darbe ve Direniş
Türkiyenin NATO ve AB Açmazları
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sinan Hallaçtan Bir Başarı Daha
19 Nisan 2011 Salı 21:08

Sinan Hallaç'tan Bir Başarı Daha

Hemşerimiz Sinan Hallaç, Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Türkiye üniversiteler arası Field Day atletizm şampiyonasında iki birincilik kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Hemşerimiz Sinan Hallaç, Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Türkiye üniversiteler arası Field Day atletizm şampiyonasında iki birincilik kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye Üniversiteler Şampiyonasından sonra, en büyük üniversiteler arası atletizm organizasyonu olan, Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Field Day şampiyonasına katılan Sinan Hallaç, 200 metre ve 400 metre branşlarında iki Türkiye birinciliği kazandı.

Geçmişte de birçok başarılara imza atan hemşerimiz Sinan Hallaç, gözünü Avrupa ve olimpiyat şampiyonalarına dikti. Kastamonu üniversitesi beden eğitimi ve spor öğretmenliği okuyan Sinan Hallaç Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Field Day şampiyonasında iki birincilik kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, ''Rabbim nasip ederse Avrupa şampiyonaları ve olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil ederek, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracağım. Tüm başarılarımı Bitlisli ve Adilcevazlı hemşerilerime armağan ediyorum. Hemşerilerimiz dualarını esirgemesinler. İnşallah sizlerin dualarıyla daha büyük başarılara imza atacağım.'' dedi.

Türkiye Üniversiteler Şampiyonası'ndan sonra, en büyük üniversiteler arası atletizm organizasyonu olan, Boğaziçi Üniversitesi Field Day, sadece öğrencilerden oluşan bir grubun düzenlemesi açısından bir ilki oluşturuyor. İlki 1898’de düzenlenen ve Türkiye’nin en eski spor organizasyonlarından olan Field Day, yıllardır pek çok sporcuyu ağırlayarak rekabet ve centilmenlik ruhunu nesilden nesile aktaran bir spor dalı olarak biliniyor.

100_0555.jpg100_0562.jpg


Haber: Salih BEŞKARDEŞ
www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 4269 defa okunmuştur
YORUMLAR
GURURUMUZSUN
Murat HALLAÇ
Yeğenim başarılarının devamını dilerim. Seninle gurur duyuyorum, yolun açık olsun.
27 Nisan 2011 Çarşamba 16:53
Başarılar
Adem LEVENT
Kardeşimm önceliklşe senii tebrikk eder .. Başarılarının devamını en içten dileklerimle temennii ederim ...İnş olimpiyatlarda da derecelerinii görürüz ...
25 Nisan 2011 Pazartesi 13:03
İNANIYORUZ OLACAK
Hüseyin HALLAÇ
yeğenim yeni bir başarından dolayı kutlar,inşallah dünya,avrupa ve olimpiyat şampiyonu olmanı dualarımızla diliyoruz.
21 Nisan 2011 Perşembe 05:17
SON YORUMLAR
Yazan: Ertan Dilaveroğlu
Yazan: Mihfer
Bence durum kaymakamla sınırlandırılıp soruşturmalar yalnızlaştırılmamalı, açığa alınmak işten atılmak yada hapis yatmak değildir.

Bir soruşturmanın sulh ve selameti için görevinden belirli bir süre dolayısı ile uzaklaştırıp, soruşturmayı yürütenin soruşturmayı sağlıklı ve sağlam niteliklere kavuşmasını sonucuna göre adil bir karar almasını sağlamaya yöneliktir.

Bunları yaparken, soruşturmacı evrak tahribatı, yada benzeri ikili ilişkilerin önüne geçmek istemesinden dolayı kurum içerisine yada dışında soruşturmaya konu olan bireyler ve bu bireylerin ikili ilişkilerini bilmekle yetinmemelidir, diye düşünmekteyim.

Zannımca da yukarıda ifade ettiğim gibi açığa alınmanın daha anlamlı ve sağlıklı olması ve varsa aklanacak durumları için açığa alınmanın bence bir kişiyle sınırlandırılmayıp, ilçe halkınında tahmin ettiği konular üzerinden, soruşturmaya konu edilen kişinin yanında belli kişilerinde bu süreçte açığa alınması gerekir ve gereklidir. Suçlu bulunmaları halinde bu suça karışmış ekibin kimler olduğu ve kimlerin direktifleri ile kaymakamlığın bu hale geldiğinin de bilinmesi hem kamusal hemde toplumsal vicdanlarda sorgulanmalarının önünü açacağından eminim. Kaymakamlığımız belirli bir ''aileye ve belirli kişilerin tekeline'' geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bence doğru olanı ve adil olanı savunmak gereklidir. İdareciler belli kişilerin ve gurupların altında eğilmektense, Devlet-i Aliye' nin işlerini adilce ve tarafsızca yerine getirmelidir ve getirmekte zorundadırlar.

Tabi ki taktir devletimizin idari birimlerinin aldığı kararda meşrudur. İllegal yapılarla mücadelede alınması gereken tedbirleri zamanında almayıp, bilakis bunlarla sarmaş dolaş olanların, kamusal harcamaların tespiti, kurumsal hizmetlerin gittiği yer- kişi- zaman tespitine, bireylerin şahsi ilişkilerine, detaylı istihbaratın sağlam ve güvenilir kaynaklara dayanarak detaylı incelenmesi de makbuldür. Bu gibi hadiselerin ve bu yapıların güçlenmesinde rolü olanların unutulmamalıdır ki bugün şehit olan 240 kişinin vebalinin ve ellerinin ''soruşturmaları sonucunda suçlu bulunması halinde'' boynunda olduğudur.

Lakin bu soruşturmanın sonucunda soruşturmaya konu olan kişilerin aklanması durumunda; soruşturmaya konu olan bireyin töhmet altında kalmaması da vatandaşların nezdinde bir erdem, kamunun da gerekli tedbirleri alması için yapılan usullere göre bir süreç kabul etmeliyiz.

Soruşturmanın sonucunun hak yolunca bir süreç olduğu unutulmamalı ve sonucuna göre hareket edilmesi ilçe halkından beklenmelidir.