25 Temmuz 2016 Pazartesi
15 Temmuz Darbe Girişimi Üzerine
Ve Millet Kazandı
Başkanın Darbeye Karşı Yiğit Duruşu
Darbeye Evet Diyenler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı
16 Kasım 2013 Cumartesi 13:20

Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı

Mehmet Selim Arıkbaş, Kaldığımız yerden devam edeceğiz diyerek Adilcevaz’da Hizmet Rüzgarını yeniden estireceklerini söyledi.

2004 – 2009 yıllarında Adilcevaz’da belediye başkanlığı yapan ve birçok büyük projeye imza atan M. Selim Arıkbaş, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden aday olduğunu açıkladı.

Hizmete ilk günkü heyecanla devam etmek istediklerini belirten M. Selim Arıkbaş Sitemize yaptığı açıklamada; "İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, bir kısmı heba edilmiş, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, hizmet edemez hale gelmiştir. Belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız." dedi.

Belediye başkanlığına seçilmesi durumunda Adilcevaz’da değişim rüzgârlarını tekrar estireceklerini belirten Arıkbaş; "2014 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde ilçemiz belediye başkanlığı için Saadet Partisi’nden adayım. 5 yıl yaptığım bir önceki belediye başkanlığım döneminde ilçemize birçok hizmette bulundum. İçme suyu, araç alımı, kamulaştırma, çevre düzenlemeleri, şehir içi ulaşım, ticari taksi durakları, toki konutları, park yapımı, her yıl düzenli olarak yapılan Kur’an-ı Kerim ziyafetleri, Sevgi ve Kardeşlik Şöleni, Ceviz Festivali, Belediye Hizmet binası yenileme ve tadilatı, yol genişletmeleri, sulama suyu kanalları, istinat duvarları, ağaçlandırma, yarım kalan otogar ve hamamın tamamlanması gibi sayamadığım birçok hizmetlerimiz oldu. Hizmetlerimizi belediyemizi maddi sıkıntıya sokmadan, borçlanmadan yaptık ve güzel ilçemizde borçsuz bir belediye teslim ettik. En önemlisi beş yıllık belediye başkanlığı dönemimde bana oy veren vermeyen herkese ayrım yapmadan hizmet ettim. Seçim kaybederken de seçim sonrası sabahı ilçedeki tüm esnaf ve kahvelerdeki vatandaşları gezerek herkese teşekkür ettim ve hiçbir vatandaşımıza da küsmedim. Güzel halkımızla beraber ilçede ikametime devam ettim. Yine bu anlayışla, birlik ve beraberlik içerisinde herkesin katılımıyla hizmetlerimize devam etmek istiyoruz." dedi.

"YARIM KALAN PROJELERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ"

Adilcevaz’ı tekrar hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarına değinen Selim Arıkbaş, "Aday olmamın nedeni ilçemizin insanlarına olan sevgimdendir. Yarım kalan projelerimi tamamlamak için ilçemizin güzel insanlarına hizmetlerin en güzelini ilk günkü, aynı heyecanla yapmayı düşünüyorum. Önce Allah’ın sonra da sizlerin takdirleriyle bu görevi layıkıyla yerine getireceğim. İlçemizi tekrar olması gerektiği yere getirmek, şirin Adilcevaz’ımızı tüm ülke ve dünyaya tanıtmak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi korumak, büyük sorun haline gelen göçü önleme adına ilçemizi tekrar cazibe merkezi haline getirmek, turizm potansiyellerini geliştirmek, belediye bünyesinde ciddi manada kuracağımız proje ofisi ile halkımıza DAKA(Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı), AB(Avrupa Birliği), IPA, SODES, KOSGEP Projeleriyle destek olup kalkınmalarını sağlayacağız. Bu projeler kapsamındaki hibelerden faydalanmaları konusunda elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğiz. İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, belediyemiz hizmet edemez hale gelmiştir. Bizler belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız. Bu vesile ile Saadet Partisi’nden Adilcevaz Belediye Başkanlık adaylığımın hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyor, saygı ve sevgilerimi sunarken ilçemizdeki tüm belediye başkanı aday adayı ve aday olan değerli kardeşlerime de başarılar diler, Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun." dedi.

MEHMET SELİM ARIKBAŞ

1956 yılında Adilcevaz’da doğan M. Selim Arıkbaş, ilkokulu Adilcevaz’da, ortaokul ve liseyi Bitlis İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arıkbaş, 1974 yılında imam hatip olarak göreve başladı. 1978 yılında Adilcevaz Süt Endüstrisi Kurumunda Ticaret Şefi olarak memuriyetine devam etti.

1980 yılında Adilcevaz Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Arıkbaş, 28 Mart 2004 mahalli idareler seçimlerinde Adilcevaz Belediye Başkanı seçildi. Belediye başkanlığı döneminde Adilcevaz’da büyük hizmetlere imza atan ve değişim rüzgârı estiren Arıkbaş, evli ve 4 çocuk babası olup Adilcevaz’da ikamet etmektedir.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 11315 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR
Yazan: Recai Karahan
Saygıdeğer Adilcevazlılar,

Annem ve babamın adını taşıyan yurda el konulduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Dört yıldır yaşadığım olumsuzluklarla mücadele etmekte olduğum hepinizin malumudur. Hamd olsun yaşatana, hamd olsun yaşadıklarım karşısın da direnme gücü verip, sabretmemi sağlayana... İnşa'Allah sonuna yaklaştım.

Kur'an ile gerçek mana da, tanıştığım günden beri sadece Allah rızasını kazanma uğraşı içinde olmuş ve öylede yaşamışım. Bundan sonra da her kim ne derse desin... Her ne olursa olsun beni bu yaşam tarzımdan bir adım bile geri attıramayacaktır. Bilir ve inanırım ki, "Allah'a güvenip dayananlar korkuyu tatmayacaklardır. Mahzun ve mahcup olmayacaklardır. Kazanan da onlar olacaklardır."

Sevgili kardeşlerim... Bugüne kadar yaptığım faaliyetlerin hiç birinden ne pişmanlık ne de mahcubiyet duymuyorum… Hiç keşke demedim. Tam tersine “Allah’ım yaşattığın bütün zamana ve faaliyetlerine hamd olsun.” Demişimdir.

Mehmet Kamile Karahan öğrenci Yurdunun oluşması nasıl oldu? Zamanın Akparti Milletvekili(Eski bakan) Bitlis valisi, Adilcevaz Kaymakamı ve Belediye başkanlarının katıldığı Yurdun açılış programın da açıklamıştım. Bir kez daha yazmak durumundayım af edin lütfen…

Çarşıda kalabalık halde dostlarla oturuyorduk, yaşlı olan amcamız yanımıza geldi. Benimle konuşmak istediğini söyleyince kalktım. "Bizim komşunun evinde kız öğrencilerle erkek öğrenciler aynı evde kalıyor" dediğinde dehşete kapılmıştım. Hemen araştırdım, ev verilmediği için öğrenciler ayrı ayrı kapılardan girseler de aynı bahçeye açılan evde kalıyordu. Zamanın kaymakamı Ömer Faruk Bey, Belediye başkanı Selim Arışbaş'ı, haberdar ettim. Kaymakam bey "Yurt yapımı için müracaatlarının olduğunu fakat yatırım programına alınmadığı" devlet adamına yakışır şekilde izah etti.

"İnşa'Allah ben yapacağım." dedim ve harekete geçtim. Arsayı babam bağışladı binanın yapım giderlerinin tamamına yakınını ben karşıladım. Devreye giren cemaat mensubu tanıdıklar vasıtasıyla, bu işlerin işletmeciliğini iyi yaptıkları iddia edilen ve o günlerde oldukça revaçta olan cemaate... Yetkililerin de onayını alarak tapuyu olduğu gibi devrettik.

Cemaatle başkaca ilişkim olmamıştır. Hatta verdiğim öğrenci burslarını, dağıttığım ramazan erzaklarını kendilerin vasıtasıyla dağıtmasını yönünde telkin ve tekliflerde bulunmuşlarsa da, tarafımdan reddedilmiştir.

Sadece zavallı kul alan ben, insanımıza hep yakın yaşadığımın bilindiğini de bilmekteyim. Adilcevaz da, her mahalle de, her köyde yaşayan insanlarımıza aynı duygu ve yakınlık içinde olduğumu bilmektesiniz. Siyasetten uzak durduğum da hafızalarınızda saklıdır. Adilcevaz da, bütün kurumlara, derneklere, cemaatlere aynı mesafede olduğumu ve bu yerlere ziyaretlerimi, desteklerimi… Sorunların çözümü konusunda ataklığımı da yine Adilcevaz da yaşamakta olan herkes inanmaktayım ki, şahitlik edeceklerdir.

İslam, kalpte tasdik, dilde ikrar, yaşam da tatbikatla yaşanabilir. Yurdun yanındaki, Mehmet ve Kamile Karahan İlk Öğretim okulunun yapımında veya başka bir kurum binasının yapılmasına yaptığım katkılardan nasıl pişmanlık duymuyorsam… Mehmet Kamile Karahan Öğrenci Yurdunun yapım aşamasında yaptıklarım dan da pişmanlık duymuyorum. Ayrıca bu konu da geçmişte barınmış olan birçok gencin velilerinden dua ve teşekkür aldığımda hala kulaklarımın dibinde asılı durmaktadır.

Yine zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından bizat’i tebrik almış Zat-ı Alilerini telefonla babam ile görüşmelerini sağlamıştım.

Eğer yurdu üzerine emanet alanlar; zamanla cemaat olmaktan çıkmış Paralel Devlet Yapılanması (PDY) haline dönüşmüş… Devlete, millete karşı tavır içine girmiştir... Ayıp etmişlerdir, devlete ve millete karşı suç işlemişlerdir ve günahkârdırlar. Buna da benim ve ailemin yaptıkları sebep değildir.

Eğer yurt için yanlış yapmışsam, Milli Eğitim'e okul yeri, Polis'e yaptığım Polis evi(Arsayı ve var olan binayı Süleyman Altay vermiş binanın tadilatının yapımının ekseriyeti tarafımdan karşılanmıştır.) v.b konusunda da yanlış yaptığım anlamı çıkar ki... Bu da insanları hayır yapma konusunda yılgınlaştırır.

Ayrıca inançlarımızda geleneklerimizde ve yasalarımızda suç ve kabahatler şahsidir; şahıslara aittir. (Ör: Hz Nuh ve oğlu, Hz İbrahim ile babası, Hz Lut ile karısı) “Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı da yine kendisinedir.”Sure-İ Bakara 286.Ayet. Ayetten anlaşılacağı üzere inandığım odur ki, yaptıklarımız ilahiyatta kayıt altına alınmıştır. İnşa’Allah Es Semi ve El Basir olan Rabb’ımız bizi af eyler, merhamet eder, bizden razı kalır.

PDY veya eski adıyla cemaat yanlış yaptı diye inançlarımdan veya Allah’ı razı etme çabalarımdan vaz geçecek değilim. İnşa'Allah yaşadığım sıkıntılar tez zamanda biter de kaldığım yerden devam ederim.

Sevgili dostlar,

Allah'ı ve insanı sevdiğini söylemek çok kolay. Allah'a güvenip dayanmak ise yürekten akıp gelendir! Allah'ı çıkarsız ve hesapsız sevmek ise yiğit yüreklere sahip olanların işidir.

O yiğit yürekler Allah'ı, hissederek yaşayanlardır. Allah'ın sevdikleri de; o, yiğit yüreklilerdir.

Allah yolundan dönmeyi, gerilemeyi düşünürsem... Bir an bile şüpheye düşersem Rabb’ım beni helak etsin inşa'Allah.

Allah izniyle, bu günleri de aşacağız. Devleti ve milleti bölmeye çalışanlara, halka mermi sıkanlara dün de karşı durduk, bugün de karşı durulduğundan eminim... Sizler de emin olun lütfen!..

Yakın zamanda görüşmek üzere, inşa'Allah.

Saygı ve selamlarımı sunuyor, sağlıklar diliyorum. Muhabbetle kalın inşa'Allah.

Recai Karahan

Evladınız.