26 Ağustos 2016 Cuma
Ne Mutlu Türküm Diyene
Milletin Direnişine Bin Selam Olsun
Darbe ve Direniş
Türkiyenin NATO ve AB Açmazları
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı
16 Kasım 2013 Cumartesi 13:20

Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı

Mehmet Selim Arıkbaş, Kaldığımız yerden devam edeceğiz diyerek Adilcevaz’da Hizmet Rüzgarını yeniden estireceklerini söyledi.

2004 – 2009 yıllarında Adilcevaz’da belediye başkanlığı yapan ve birçok büyük projeye imza atan M. Selim Arıkbaş, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden aday olduğunu açıkladı.

Hizmete ilk günkü heyecanla devam etmek istediklerini belirten M. Selim Arıkbaş Sitemize yaptığı açıklamada; "İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, bir kısmı heba edilmiş, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, hizmet edemez hale gelmiştir. Belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız." dedi.

Belediye başkanlığına seçilmesi durumunda Adilcevaz’da değişim rüzgârlarını tekrar estireceklerini belirten Arıkbaş; "2014 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde ilçemiz belediye başkanlığı için Saadet Partisi’nden adayım. 5 yıl yaptığım bir önceki belediye başkanlığım döneminde ilçemize birçok hizmette bulundum. İçme suyu, araç alımı, kamulaştırma, çevre düzenlemeleri, şehir içi ulaşım, ticari taksi durakları, toki konutları, park yapımı, her yıl düzenli olarak yapılan Kur’an-ı Kerim ziyafetleri, Sevgi ve Kardeşlik Şöleni, Ceviz Festivali, Belediye Hizmet binası yenileme ve tadilatı, yol genişletmeleri, sulama suyu kanalları, istinat duvarları, ağaçlandırma, yarım kalan otogar ve hamamın tamamlanması gibi sayamadığım birçok hizmetlerimiz oldu. Hizmetlerimizi belediyemizi maddi sıkıntıya sokmadan, borçlanmadan yaptık ve güzel ilçemizde borçsuz bir belediye teslim ettik. En önemlisi beş yıllık belediye başkanlığı dönemimde bana oy veren vermeyen herkese ayrım yapmadan hizmet ettim. Seçim kaybederken de seçim sonrası sabahı ilçedeki tüm esnaf ve kahvelerdeki vatandaşları gezerek herkese teşekkür ettim ve hiçbir vatandaşımıza da küsmedim. Güzel halkımızla beraber ilçede ikametime devam ettim. Yine bu anlayışla, birlik ve beraberlik içerisinde herkesin katılımıyla hizmetlerimize devam etmek istiyoruz." dedi.

"YARIM KALAN PROJELERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ"

Adilcevaz’ı tekrar hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarına değinen Selim Arıkbaş, "Aday olmamın nedeni ilçemizin insanlarına olan sevgimdendir. Yarım kalan projelerimi tamamlamak için ilçemizin güzel insanlarına hizmetlerin en güzelini ilk günkü, aynı heyecanla yapmayı düşünüyorum. Önce Allah’ın sonra da sizlerin takdirleriyle bu görevi layıkıyla yerine getireceğim. İlçemizi tekrar olması gerektiği yere getirmek, şirin Adilcevaz’ımızı tüm ülke ve dünyaya tanıtmak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi korumak, büyük sorun haline gelen göçü önleme adına ilçemizi tekrar cazibe merkezi haline getirmek, turizm potansiyellerini geliştirmek, belediye bünyesinde ciddi manada kuracağımız proje ofisi ile halkımıza DAKA(Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı), AB(Avrupa Birliği), IPA, SODES, KOSGEP Projeleriyle destek olup kalkınmalarını sağlayacağız. Bu projeler kapsamındaki hibelerden faydalanmaları konusunda elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğiz. İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, belediyemiz hizmet edemez hale gelmiştir. Bizler belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız. Bu vesile ile Saadet Partisi’nden Adilcevaz Belediye Başkanlık adaylığımın hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyor, saygı ve sevgilerimi sunarken ilçemizdeki tüm belediye başkanı aday adayı ve aday olan değerli kardeşlerime de başarılar diler, Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun." dedi.

MEHMET SELİM ARIKBAŞ

1956 yılında Adilcevaz’da doğan M. Selim Arıkbaş, ilkokulu Adilcevaz’da, ortaokul ve liseyi Bitlis İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arıkbaş, 1974 yılında imam hatip olarak göreve başladı. 1978 yılında Adilcevaz Süt Endüstrisi Kurumunda Ticaret Şefi olarak memuriyetine devam etti.

1980 yılında Adilcevaz Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Arıkbaş, 28 Mart 2004 mahalli idareler seçimlerinde Adilcevaz Belediye Başkanı seçildi. Belediye başkanlığı döneminde Adilcevaz’da büyük hizmetlere imza atan ve değişim rüzgârı estiren Arıkbaş, evli ve 4 çocuk babası olup Adilcevaz’da ikamet etmektedir.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 11336 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR
Yazan: Ertan Dilaveroğlu
Yazan: Mihfer
Bence durum kaymakamla sınırlandırılıp soruşturmalar yalnızlaştırılmamalı, açığa alınmak işten atılmak yada hapis yatmak değildir.

Bir soruşturmanın sulh ve selameti için görevinden belirli bir süre dolayısı ile uzaklaştırıp, soruşturmayı yürütenin soruşturmayı sağlıklı ve sağlam niteliklere kavuşmasını sonucuna göre adil bir karar almasını sağlamaya yöneliktir.

Bunları yaparken, soruşturmacı evrak tahribatı, yada benzeri ikili ilişkilerin önüne geçmek istemesinden dolayı kurum içerisine yada dışında soruşturmaya konu olan bireyler ve bu bireylerin ikili ilişkilerini bilmekle yetinmemelidir, diye düşünmekteyim.

Zannımca da yukarıda ifade ettiğim gibi açığa alınmanın daha anlamlı ve sağlıklı olması ve varsa aklanacak durumları için açığa alınmanın bence bir kişiyle sınırlandırılmayıp, ilçe halkınında tahmin ettiği konular üzerinden, soruşturmaya konu edilen kişinin yanında belli kişilerinde bu süreçte açığa alınması gerekir ve gereklidir. Suçlu bulunmaları halinde bu suça karışmış ekibin kimler olduğu ve kimlerin direktifleri ile kaymakamlığın bu hale geldiğinin de bilinmesi hem kamusal hemde toplumsal vicdanlarda sorgulanmalarının önünü açacağından eminim. Kaymakamlığımız belirli bir ''aileye ve belirli kişilerin tekeline'' geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bence doğru olanı ve adil olanı savunmak gereklidir. İdareciler belli kişilerin ve gurupların altında eğilmektense, Devlet-i Aliye' nin işlerini adilce ve tarafsızca yerine getirmelidir ve getirmekte zorundadırlar.

Tabi ki taktir devletimizin idari birimlerinin aldığı kararda meşrudur. İllegal yapılarla mücadelede alınması gereken tedbirleri zamanında almayıp, bilakis bunlarla sarmaş dolaş olanların, kamusal harcamaların tespiti, kurumsal hizmetlerin gittiği yer- kişi- zaman tespitine, bireylerin şahsi ilişkilerine, detaylı istihbaratın sağlam ve güvenilir kaynaklara dayanarak detaylı incelenmesi de makbuldür. Bu gibi hadiselerin ve bu yapıların güçlenmesinde rolü olanların unutulmamalıdır ki bugün şehit olan 240 kişinin vebalinin ve ellerinin ''soruşturmaları sonucunda suçlu bulunması halinde'' boynunda olduğudur.

Lakin bu soruşturmanın sonucunda soruşturmaya konu olan kişilerin aklanması durumunda; soruşturmaya konu olan bireyin töhmet altında kalmaması da vatandaşların nezdinde bir erdem, kamunun da gerekli tedbirleri alması için yapılan usullere göre bir süreç kabul etmeliyiz.

Soruşturmanın sonucunun hak yolunca bir süreç olduğu unutulmamalı ve sonucuna göre hareket edilmesi ilçe halkından beklenmelidir.