04 Ekim 2015 Pazar
Bitlisin Seçim Analizi
Eski İlçe Teşkilatıyla İstişare Toplantısı
Haydi Bismillah
Vedat Demiröz Yeni Eğitim Öğretim Yılını Kutladı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı
16 Kasım 2013 Cumartesi 13:20

Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı

Mehmet Selim Arıkbaş, Kaldığımız yerden devam edeceğiz diyerek Adilcevaz’da Hizmet Rüzgarını yeniden estireceklerini söyledi.

2004 – 2009 yıllarında Adilcevaz’da belediye başkanlığı yapan ve birçok büyük projeye imza atan M. Selim Arıkbaş, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden aday olduğunu açıkladı.

Hizmete ilk günkü heyecanla devam etmek istediklerini belirten M. Selim Arıkbaş Sitemize yaptığı açıklamada; "İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, bir kısmı heba edilmiş, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, hizmet edemez hale gelmiştir. Belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız." dedi.

Belediye başkanlığına seçilmesi durumunda Adilcevaz’da değişim rüzgârlarını tekrar estireceklerini belirten Arıkbaş; "2014 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde ilçemiz belediye başkanlığı için Saadet Partisi’nden adayım. 5 yıl yaptığım bir önceki belediye başkanlığım döneminde ilçemize birçok hizmette bulundum. İçme suyu, araç alımı, kamulaştırma, çevre düzenlemeleri, şehir içi ulaşım, ticari taksi durakları, toki konutları, park yapımı, her yıl düzenli olarak yapılan Kur’an-ı Kerim ziyafetleri, Sevgi ve Kardeşlik Şöleni, Ceviz Festivali, Belediye Hizmet binası yenileme ve tadilatı, yol genişletmeleri, sulama suyu kanalları, istinat duvarları, ağaçlandırma, yarım kalan otogar ve hamamın tamamlanması gibi sayamadığım birçok hizmetlerimiz oldu. Hizmetlerimizi belediyemizi maddi sıkıntıya sokmadan, borçlanmadan yaptık ve güzel ilçemizde borçsuz bir belediye teslim ettik. En önemlisi beş yıllık belediye başkanlığı dönemimde bana oy veren vermeyen herkese ayrım yapmadan hizmet ettim. Seçim kaybederken de seçim sonrası sabahı ilçedeki tüm esnaf ve kahvelerdeki vatandaşları gezerek herkese teşekkür ettim ve hiçbir vatandaşımıza da küsmedim. Güzel halkımızla beraber ilçede ikametime devam ettim. Yine bu anlayışla, birlik ve beraberlik içerisinde herkesin katılımıyla hizmetlerimize devam etmek istiyoruz." dedi.

"YARIM KALAN PROJELERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ"

Adilcevaz’ı tekrar hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarına değinen Selim Arıkbaş, "Aday olmamın nedeni ilçemizin insanlarına olan sevgimdendir. Yarım kalan projelerimi tamamlamak için ilçemizin güzel insanlarına hizmetlerin en güzelini ilk günkü, aynı heyecanla yapmayı düşünüyorum. Önce Allah’ın sonra da sizlerin takdirleriyle bu görevi layıkıyla yerine getireceğim. İlçemizi tekrar olması gerektiği yere getirmek, şirin Adilcevaz’ımızı tüm ülke ve dünyaya tanıtmak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi korumak, büyük sorun haline gelen göçü önleme adına ilçemizi tekrar cazibe merkezi haline getirmek, turizm potansiyellerini geliştirmek, belediye bünyesinde ciddi manada kuracağımız proje ofisi ile halkımıza DAKA(Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı), AB(Avrupa Birliği), IPA, SODES, KOSGEP Projeleriyle destek olup kalkınmalarını sağlayacağız. Bu projeler kapsamındaki hibelerden faydalanmaları konusunda elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğiz. İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, belediyemiz hizmet edemez hale gelmiştir. Bizler belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız. Bu vesile ile Saadet Partisi’nden Adilcevaz Belediye Başkanlık adaylığımın hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyor, saygı ve sevgilerimi sunarken ilçemizdeki tüm belediye başkanı aday adayı ve aday olan değerli kardeşlerime de başarılar diler, Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun." dedi.

MEHMET SELİM ARIKBAŞ

1956 yılında Adilcevaz’da doğan M. Selim Arıkbaş, ilkokulu Adilcevaz’da, ortaokul ve liseyi Bitlis İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arıkbaş, 1974 yılında imam hatip olarak göreve başladı. 1978 yılında Adilcevaz Süt Endüstrisi Kurumunda Ticaret Şefi olarak memuriyetine devam etti.

1980 yılında Adilcevaz Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Arıkbaş, 28 Mart 2004 mahalli idareler seçimlerinde Adilcevaz Belediye Başkanı seçildi. Belediye başkanlığı döneminde Adilcevaz’da büyük hizmetlere imza atan ve değişim rüzgârı estiren Arıkbaş, evli ve 4 çocuk babası olup Adilcevaz’da ikamet etmektedir.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 11000 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
SON YORUMLAR
Yazan: Merve Altındağ
Yazan: Zararsız siyasi
Bu seçim surecinde bazı şeyleri gördüğümüzde tarihin tekerrür ettiğini görüyorum. Adaylarla ilgili konuşulanları görünce aklıma Sayın Zeki Ergezen in 2002 deki adaylık süreci geldi.Siyasetle az ilgilenenler hatırlar.Zeki Beyin adaylık sürecinde memlekette acayip bir olumsuz propaganda yapılıyordu. Bu propaganda öyle bir yer tutmuştu ki kendisini tanıyan tanımayan herkes ismini duyunca hemen başlıyordu kendisine atmaya.Kendisi hakkında "Zeko" ve "kör ahlatli " ifadeleri en hafif ifadelerdi.Kendisi yıllarca vekillik yapmış ancak hep muhalefette kalmış olduğundan ve siyaseten de güçlü olduğundan kendisini ekarte edemeyenler bir merkezden kendisine karşı psikolojik savaş başlatmislardi. Ama gel gör ki Ak partiden yine aday oldu ve kazanıp bayindirlik bakanı oldu.Bu defa mitinglerde domateslerle yuhalanan ve konusturulmayan Zeki bey eline fırsat geçince memleketine ve ülkeye hizmet etmeye başladı. Bu defa insanların kendisine karşı hürmet ve saygısı arttı. İnsanlar daha önce yaptıklarından dolayı muhtemelen pişman oldular ve yanlış yaptıklarını gördüler. Bitlis için siyasi bir değer olan şahıslara karşı yapılanların haksızlık olduğunu farkettiler.

Şimdi aynı durumu Sayın Vedat Demiröz le birlikte tekrar yaşıyoruz. Aynı şeyler bu defa kendisine yapılıyor. Olur olmaz yüzlerce şey hakkında yazılıp çiziliyor. Buna rağmen parti içindeki çalışması ve faaliyetlerine bakılarak kendisi Ak partinin MYK sına alındı. Ülke politikasını belirleyen çekirdek kadronun içinde yer aldı. Bitlis için bu gerçekten çok büyük bir fırsattır. Bu fırsatı hizmete ve yatırıma dönüştürmek için tüm Bitlislilerin Vedat beye sahip çıkması gerekir diye düşünüyorum.Eminim ki Vedat bey elindeki bu fırsatla Bitlis in eksik kalan tüm hizmetlerini de tamamlayacaktir.

Her partinin adayları bizim gözümüzde kıymetlidir. Ancak hizmet etmek iktidar imkanlarıyla mümkün olmaktadır. Bu iktidarin önemli bir organında görev alan şahıslara da sahip çıkmak Bitlis adına çok önemlidir. Ülkemiz ve bölgemiz için şart olan barış ve huzurun tekrar sağlanması,ekonomik sikintilarin ve issizligin cozumune dair taleplerimizi ve önerilerimizi birinci elden iletebilecegimiz MYK üyesi Vedat beyin ilimizden aday olması büyük bir fırsattır diye düşünüyorum
(Zararsız Siyasi )
Yazan: Zararsız siyasi
Bu seçim surecinde bazı şeyleri gördüğümüzde tarihin tekerrür ettiğini görüyorum. Adaylarla ilgili konuşulanları görünce aklıma Sayın Zeki Ergezen in 2002 deki adaylık süreci geldi.Siyasetle az ilgilenenler hatırlar.Zeki Beyin adaylık sürecinde memlekette acayip bir olumsuz propaganda yapılıyordu. Bu propaganda öyle bir yer tutmuştu ki kendisini tanıyan tanımayan herkes ismini duyunca hemen başlıyordu kendisine atmaya.Kendisi hakkında "Zeko" ve "kör ahlatli " ifadeleri en hafif ifadelerdi.Kendisi yıllarca vekillik yapmış ancak hep muhalefette kalmış olduğundan ve siyaseten de güçlü olduğundan kendisini ekarte edemeyenler bir merkezden kendisine karşı psikolojik savaş başlatmislardi. Ama gel gör ki Ak partiden yine aday oldu ve kazanıp bayindirlik bakanı oldu.Bu defa mitinglerde domateslerle yuhalanan ve konusturulmayan Zeki bey eline fırsat geçince memleketine ve ülkeye hizmet etmeye başladı. Bu defa insanların kendisine karşı hürmet ve saygısı arttı. İnsanlar daha önce yaptıklarından dolayı muhtemelen pişman oldular ve yanlış yaptıklarını gördüler. Bitlis için siyasi bir değer olan şahıslara karşı yapılanların haksızlık olduğunu farkettiler.Şimdi aynı durumu Sayın Vedat Demiröz le birlikte tekrar yaşıyoruz. Aynı şeyler bu defa kendisine yapılıyor. Olur olmaz yüzlerce şey hakkında yazılıp çiziliyor. Buna rağmen parti içindeki çalışması ve faaliyetlerine bakılarak kendisi Ak partinin MYK sına alındı. Ülke politikasını belirleyen çekirdek kadronun içinde yer aldı. Bitlis için bu gerçekten çok büyük bir fırsattır. Bu fırsatı hizmete ve yatırıma dönüştürmek için tüm Bitlislilerin Vedat beye sahip çıkması gerekir diye düşünüyorum.Eminim ki Vedat bey elindeki bu fırsatla Bitlis in eksik kalan tüm hizmetlerini de tamamlayacaktir.Her partinin adayları bizim gözümüzde kıymetlidir. Ancak hizmet etmek iktidar imkanlarıyla mümkün olmaktadır. Bu iktidarin önemli bir organında görev alan şahıslara da sahip çıkmak Bitlis adına çok önemlidir. Ülkemiz ve bölgemiz için şart olan barış ve huzurun tekrar sağlanması,ekonomik sikintilarin ve issizligin cozumune dair taleplerimizi ve önerilerimizi birinci elden iletebilecegimiz MYK üyesi Vedat beyin ilimizden aday olması büyük bir fırsattır diye düşünüyorum.

(Zararsız Siyasi)