28 Ekim 2016 Cuma
Bitlis Köylerinin Temel Sorunları ve Çözüm Yolları
Yazabilmek
Muharrem Ayı ve Hicret
15 Temmuz Devrimini Anlama Üzerine
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı
16 Kasım 2013 Cumartesi 13:20

Selim Arıkbaş Başkanlık Adaylığını Açıkladı

Mehmet Selim Arıkbaş, Kaldığımız yerden devam edeceğiz diyerek Adilcevaz’da Hizmet Rüzgarını yeniden estireceklerini söyledi.

2004 – 2009 yıllarında Adilcevaz’da belediye başkanlığı yapan ve birçok büyük projeye imza atan M. Selim Arıkbaş, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden aday olduğunu açıkladı.

Hizmete ilk günkü heyecanla devam etmek istediklerini belirten M. Selim Arıkbaş Sitemize yaptığı açıklamada; "İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, bir kısmı heba edilmiş, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, hizmet edemez hale gelmiştir. Belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız." dedi.

Belediye başkanlığına seçilmesi durumunda Adilcevaz’da değişim rüzgârlarını tekrar estireceklerini belirten Arıkbaş; "2014 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde ilçemiz belediye başkanlığı için Saadet Partisi’nden adayım. 5 yıl yaptığım bir önceki belediye başkanlığım döneminde ilçemize birçok hizmette bulundum. İçme suyu, araç alımı, kamulaştırma, çevre düzenlemeleri, şehir içi ulaşım, ticari taksi durakları, toki konutları, park yapımı, her yıl düzenli olarak yapılan Kur’an-ı Kerim ziyafetleri, Sevgi ve Kardeşlik Şöleni, Ceviz Festivali, Belediye Hizmet binası yenileme ve tadilatı, yol genişletmeleri, sulama suyu kanalları, istinat duvarları, ağaçlandırma, yarım kalan otogar ve hamamın tamamlanması gibi sayamadığım birçok hizmetlerimiz oldu. Hizmetlerimizi belediyemizi maddi sıkıntıya sokmadan, borçlanmadan yaptık ve güzel ilçemizde borçsuz bir belediye teslim ettik. En önemlisi beş yıllık belediye başkanlığı dönemimde bana oy veren vermeyen herkese ayrım yapmadan hizmet ettim. Seçim kaybederken de seçim sonrası sabahı ilçedeki tüm esnaf ve kahvelerdeki vatandaşları gezerek herkese teşekkür ettim ve hiçbir vatandaşımıza da küsmedim. Güzel halkımızla beraber ilçede ikametime devam ettim. Yine bu anlayışla, birlik ve beraberlik içerisinde herkesin katılımıyla hizmetlerimize devam etmek istiyoruz." dedi.

"YARIM KALAN PROJELERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ"

Adilcevaz’ı tekrar hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarına değinen Selim Arıkbaş, "Aday olmamın nedeni ilçemizin insanlarına olan sevgimdendir. Yarım kalan projelerimi tamamlamak için ilçemizin güzel insanlarına hizmetlerin en güzelini ilk günkü, aynı heyecanla yapmayı düşünüyorum. Önce Allah’ın sonra da sizlerin takdirleriyle bu görevi layıkıyla yerine getireceğim. İlçemizi tekrar olması gerektiği yere getirmek, şirin Adilcevaz’ımızı tüm ülke ve dünyaya tanıtmak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi korumak, büyük sorun haline gelen göçü önleme adına ilçemizi tekrar cazibe merkezi haline getirmek, turizm potansiyellerini geliştirmek, belediye bünyesinde ciddi manada kuracağımız proje ofisi ile halkımıza DAKA(Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı), AB(Avrupa Birliği), IPA, SODES, KOSGEP Projeleriyle destek olup kalkınmalarını sağlayacağız. Bu projeler kapsamındaki hibelerden faydalanmaları konusunda elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğiz. İlçemiz belediyesinin son yıllarda tüm gayrimenkulleri satılmış, ödeme gücü üstünde borçlandırılmış, belediyemiz hizmet edemez hale gelmiştir. Bizler belediyemizi yine inşallah bu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız. Bu vesile ile Saadet Partisi’nden Adilcevaz Belediye Başkanlık adaylığımın hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyor, saygı ve sevgilerimi sunarken ilçemizdeki tüm belediye başkanı aday adayı ve aday olan değerli kardeşlerime de başarılar diler, Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun." dedi.

MEHMET SELİM ARIKBAŞ

1956 yılında Adilcevaz’da doğan M. Selim Arıkbaş, ilkokulu Adilcevaz’da, ortaokul ve liseyi Bitlis İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arıkbaş, 1974 yılında imam hatip olarak göreve başladı. 1978 yılında Adilcevaz Süt Endüstrisi Kurumunda Ticaret Şefi olarak memuriyetine devam etti.

1980 yılında Adilcevaz Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Arıkbaş, 28 Mart 2004 mahalli idareler seçimlerinde Adilcevaz Belediye Başkanı seçildi. Belediye başkanlığı döneminde Adilcevaz’da büyük hizmetlere imza atan ve değişim rüzgârı estiren Arıkbaş, evli ve 4 çocuk babası olup Adilcevaz’da ikamet etmektedir.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 11393 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR