1. YAZARLAR

  2. Salih BEŞKARDEŞ

  3. Ne Olacak Bu TOKİ’nin Hali?
Salih BEŞKARDEŞ

Salih BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ne Olacak Bu TOKİ’nin Hali?

A+A-

İlçemizde büyük umutlarla yapılan ve 2009 yılında hak sahiplerine teslim edilen TOKİ konutlarında sorunlar bitmek bilmiyor.

İlki 2010 yılında meydana gelen şiddetli rüzgâr sonrası TOKİ’de bulunan birçok apartmanın çatısı uçmuş ve yağışlardan dolayı bazı daireleri su basmış vatandaşlar önemli ölçüde mağdur olmuştu.

Aradan geçen 3 yıl içerisinde bu yaşananlardan ders alınmamış olunacak ki; TOKİ konutlarında tekrardan yeni bir faciadan dönülmüş oldu.

Meydana gelen olayda tek teselli can kaybı olmaması ancak TOKİ sakinleri gelecek olunan tehlikenin farkında. Çocukları başta olmak üzere can güvenliklerinin tehlikede olduğunu dile getirmekteler. Çünkü ilçede meydana gelen rüzgâr ve fırtına her an için maddi hasara yol açacak hatta beklenmeyen kazalara ya da ölümlere davetiye çıkarabilir.

Vatandaşın canına tak eden bu sorunların halledilmesi için illaki can kaybımı olması gerekiyor?

Yetkili kurumları herhangi bir can kaybı ve meydana gelen olayların tekrarı yaşanmadan TOKİ konutlarını tekrardan gözden geçirip önlem almaları gerekiyor. Aksi takdirde meydana gelebilecek olumsuz bir hadisenin vebali boyunlarına olacaktır.

Seçilmişi, atanmışı, yerlisi, yabancısı her ne şekilde düşünürse düşünsün idarecisi olduğu memleketin sorunlarını çözmek sorumluluğu ile hareket etmek zorundadır.

Bu memlekete yaşayan insanların yarısından fazlası birbirlerini sevmedikçe sorunlarını çözemeyeceklerinin farkında olmak zorundadırlar. Farklı olmak, farklı düşünmek, farklı davranmak insanın özü ile ilgili bir gerçek olarak kabul ediliyorsa ortak çıkarlar için ortak hareket etmek, ortak çözümler bulmak ve ortak birlikteliği sağlamak da bu kapsamda ele alınmalı ve değerlendirilmelidir.

TOKİ’de ki bütün konutların başta çatı kısımları acilen onarım ve bakımdan geçmek zorundadır. Adilcevaz halkı artık bu vakalarla ve korkularla yaşamak istemiyor. Lütfen yetkili kurumlar bu sorunu dikkate alsın ve yaşanan sorunları biran önce çözsün.

Şunu da unutmadan yazayım birçok hemşerimiz TOKİ başta olmak üzere birçok mahalle yollarının tozdan ve çukurdan geçilmediğini dile getiriyor. Bu konuda da yetkili kişi ve kurumları göreve davet ediyorum.

Bir önemli konu ise; Adilcevaz halk kütüphanesi hakkında gelen şikâyetler… Vatandaşlar Kütüphanenin ilçe merkezine uzak yerde bulunmasının yanlış olduğunu ve bundan dolayı çocuklarının kütüphaneden faydalanamadıklarını sık sık tarafımıza bildirmekteler. Bu konu hakkında da Adilcevaz kaymakamlığı başta olmak üzere yetkili kurumları bu sorunu çözme konusunda hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Kütüphanemizi merkezi bir yere taşıyarak herkesin faydalanabileceği yerde olması, ilçemiz ve öğrenci kardeşlerimiz açısından önem teşkil etmektedir.

Bu yazı toplam 1946 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum