28 Haziran 2016 Salı
Bize Selam Getir Adilcevazdan
Milli Eğitim Bakanlığına Açık Mektup
Duanın Önemi
Erdoğan ve Muhammed Ali
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Korucuların Özlük Hakları İyileştiriliyor
18 Kasım 2012 Pazar 23:27

Korucuların Özlük Hakları İyileştiriliyor

Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, köy korucularının özlük haklarının iyileştirileceğini söyledi.

Adilcevaz13.Com / HABER MERKEZİ - Bitlis Ak parti Milletvekili Vedat Demiröz sitemize yaptığı açıklamada; Korucuların özlük haklarına ilişkin çalışma yaptıklarını ifade ederek, korucuların özlük haklarında iyileştirme yapacaklarını söyledi.

Plan Bütçe Komisyonunda 
Korucuların özlük haklarına ilişkin Bakan İdris Naim Şahin ile görüşen Demiröz, "Korucularımız zor şartlar altında çalışıyor ve özlük hakları noktasında da ciddi mağduriyetler yaşıyorlar. Daha önce Sayın Başbakanımızla da bu konuyu görüştüğümüzde kendileri de korucularla ilgili  iyileştirme yapılaması gerektiğini ifade ettiler. Bakanımızla da aynı konuyu detaylı değerlendirdik. Korucularımızın sağlık ve emeklilik hakları ile ilgili iyileştirme yapılacağının da sözünü aldık. Bununla ilgili çalışma yapılıyor. Korucu kardeşlerimiz biraz sabretsinler, yıllardır bekledikleri iyileştirmeler hayata geçecek." dedi.

Demiröz, Biber Gazlı Eyleme Tepki Gösterdi

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, CHP’li milletvekillerinin Plan Bütçe komisyonunda yapmış olduğu biber gazlı eyleme tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığının bütçesi görüşüldüğünde komisyon muhalefetin biber gazlı eylemine sahne olmuştu.

Tepki çeken eylemde CHP’li üyeler İçişleri Bakanını protesto etmek için komisyonda biber gazı ve sprey sıkmıştı. Bu esnada komisyon divanında bulunan Demiröz gazdan etkilenmiş ve eylemi yapan Milletvekillerini uyarmıştı.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 1621 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR
Yazan: Murat ÇİFTÇİ
Yazan: Adilcevazlı
Osmanlı Devleti döneminde Adilcevaz, 1550 yılında Van Eyaletine bağlı bir sancak idi, 1846 da ise aynı eyaletin bir kazası olmuştur. 1912 de Van Eyaleti ismi Van Vilayeti olmuştur. Bu düzenlemede Adilcevaz yine Van vilayetine bağlı kazadır.
Adilcevaz, jeopolitik ve jeostratejik konumu itibariyle Ahlat, Erçiş, Muradiye ve Patnos ilçelerini içine alabilecek il merkezi olmaya en layık ilçedir. Adilcevaz, Erciş ve Patnos üçgeninden müteşekkil alanda bir havaalanı yapılabilir ve bu bölge il ve ilçe merkezlerinin havayolu ulaşımı için en uygun yerdir.
Adilcevaz ülkemizin birlik ve beraberliği için de ayrıca önemli bir sembol olabilir. Zira Adilcevaz'da farklı etnik kökenli insanlar barış ve kardeşlik içinde bin yıldır yaşamayı başarmıştır.
Öte yandan Anadolu'nun diğer etnik ve dini yapılara mensup insanların her türlü güvenlik içinde yaşayabileceği bir İslam memleketi olduğunun nişanesi de burada yapılacak Cumhurbaşkanlığı yazlık köşkü ile önemli bir anlam kazanacaktır. Cumhurbaşkanlığı yazlık köşkü, Adilcevaz'da (Ahlat ta da) yapılabilir ve bu ülkemizin birlik ve beraberliği adına önemli bir sembol oluşturacaktır.
Adilcevaz lıların her türlü iletişim imkanını kullanarak başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Başbakan ve bakanlara TBMM üyelerine kurulacak il merkezinin Adilcevaz olması yönündeki talep ve dileklerini iletmelerini tavsiye ediyorum.
Not: Yazıda isimleri geçen ilçelere mensup kardeşlerimizin alınmasını istemem, onlar da bu tür talep ve dileklerini dile getirebilirler. Kuşkusuz bütün adı geçen ilçeler de bu yazıda belirtilen özellik ve nitelikleri haizdir. Hepsi değerlidir, bölgede yaşayan insanlar hep kardeştir, kardeş kalmaya devam etmelidir. Bütün güzellikler paylaşılmalıdır. Zira bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Saygı ve sevgilerimle...