24 Ekim 2016 Pazartesi
Bitlis Köylerinin Temel Sorunları ve Çözüm Yolları
Yazabilmek
Muharrem Ayı ve Hicret
15 Temmuz Devrimini Anlama Üzerine
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Korucuların Özlük Hakları İyileştiriliyor
18 Kasım 2012 Pazar 23:27

Korucuların Özlük Hakları İyileştiriliyor

Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, köy korucularının özlük haklarının iyileştirileceğini söyledi.

Adilcevaz13.Com / HABER MERKEZİ - Bitlis Ak parti Milletvekili Vedat Demiröz sitemize yaptığı açıklamada; Korucuların özlük haklarına ilişkin çalışma yaptıklarını ifade ederek, korucuların özlük haklarında iyileştirme yapacaklarını söyledi.

Plan Bütçe Komisyonunda 
Korucuların özlük haklarına ilişkin Bakan İdris Naim Şahin ile görüşen Demiröz, "Korucularımız zor şartlar altında çalışıyor ve özlük hakları noktasında da ciddi mağduriyetler yaşıyorlar. Daha önce Sayın Başbakanımızla da bu konuyu görüştüğümüzde kendileri de korucularla ilgili  iyileştirme yapılaması gerektiğini ifade ettiler. Bakanımızla da aynı konuyu detaylı değerlendirdik. Korucularımızın sağlık ve emeklilik hakları ile ilgili iyileştirme yapılacağının da sözünü aldık. Bununla ilgili çalışma yapılıyor. Korucu kardeşlerimiz biraz sabretsinler, yıllardır bekledikleri iyileştirmeler hayata geçecek." dedi.

Demiröz, Biber Gazlı Eyleme Tepki Gösterdi

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, CHP’li milletvekillerinin Plan Bütçe komisyonunda yapmış olduğu biber gazlı eyleme tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığının bütçesi görüşüldüğünde komisyon muhalefetin biber gazlı eylemine sahne olmuştu.

Tepki çeken eylemde CHP’li üyeler İçişleri Bakanını protesto etmek için komisyonda biber gazı ve sprey sıkmıştı. Bu esnada komisyon divanında bulunan Demiröz gazdan etkilenmiş ve eylemi yapan Milletvekillerini uyarmıştı.

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 1694 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR