28 Ağustos 2016 Pazar
Ne Mutlu Türküm Diyene
Milletin Direnişine Bin Selam Olsun
Darbe ve Direniş
Türkiyenin NATO ve AB Açmazları
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaymakam, Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
15 Eylül 2012 Cumartesi 00:48

Kaymakam, Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Adilcevaz Kaymakamlığı, 2012 LYS ve YGS sınavları sonucunda Tıp Fakültesi ve Seviye Belirleme Sınavı(SBS)'nda başarılı olarak Fen Lisesine girmeye hak kazanan öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti.

Mehmet Şakir SÖZER / ADİLCEVAZ - Adilcevaz Kaymakamı Ahmet Dilsiz, kaymakamlık olarak eğitime her zaman büyük önem verdiklerini söyledi.

2011-2012 Eğitim ve Öğretim döneminde ilçemizdeki okullarda okuyan ve son sınıf öğrencisi iken bu yıl yapılan LYS ve YGS sınavları sonucunda Tıp Fakültesi ile Fen Lisesini kazanan 19 öğrenciye Kaymakamımız Ahmet Dilsiz tarafından laptop bilgisayar hediye edildi.

Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen hediye takdimi törenine öğrenciler, öğrenci aileleri ve okul müdürleri de katıldı. Törenin açılış konuşması Milli Eğitim Müdürü Halil Altun tarafından yapıldı.

Hediye takdimi öncesinde konuşma yapan ilçe Kaymakamı Ahmet Dilsiz; Özellikle eğitim başarısının teşvik edilmesi  ve bu başarının yükseltilmesi hususunun önemine değinerek, "Geçtiğimiz eğitim döneminde okullarımıza yaptığımız geziler sırasında eğitimi teşvik amaçlı olarak Fen Lisesi ve Tıp Fakültesini kazanacak olan öğrencilere laptop bilgisayar hediye edeceğimizin sözünü vermiştik. Şuanda ise ilçemizde 18 Fen Lisesi ve 1 Tıp Fakültesini kazanan öğrenci olduğunu görmekteyiz. Diğer sosyal faaliyetlerinden fedakârlık gösteren başta öğrencilerimizi, maddi veya manevi her türlü desteğini esirgemeyen velilerimizi ve tüm eğitim camiasını tebrik eder başarılarının devamını diliyorum." dedi.

img_2708.jpg
img_2714.jpg
img_2722.jpg
img_2723.jpg

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR
Yazan: Ertan Dilaveroğlu
Yazan: Mihfer
Bence durum kaymakamla sınırlandırılıp soruşturmalar yalnızlaştırılmamalı, açığa alınmak işten atılmak yada hapis yatmak değildir.

Bir soruşturmanın sulh ve selameti için görevinden belirli bir süre dolayısı ile uzaklaştırıp, soruşturmayı yürütenin soruşturmayı sağlıklı ve sağlam niteliklere kavuşmasını sonucuna göre adil bir karar almasını sağlamaya yöneliktir.

Bunları yaparken, soruşturmacı evrak tahribatı, yada benzeri ikili ilişkilerin önüne geçmek istemesinden dolayı kurum içerisine yada dışında soruşturmaya konu olan bireyler ve bu bireylerin ikili ilişkilerini bilmekle yetinmemelidir, diye düşünmekteyim.

Zannımca da yukarıda ifade ettiğim gibi açığa alınmanın daha anlamlı ve sağlıklı olması ve varsa aklanacak durumları için açığa alınmanın bence bir kişiyle sınırlandırılmayıp, ilçe halkınında tahmin ettiği konular üzerinden, soruşturmaya konu edilen kişinin yanında belli kişilerinde bu süreçte açığa alınması gerekir ve gereklidir. Suçlu bulunmaları halinde bu suça karışmış ekibin kimler olduğu ve kimlerin direktifleri ile kaymakamlığın bu hale geldiğinin de bilinmesi hem kamusal hemde toplumsal vicdanlarda sorgulanmalarının önünü açacağından eminim. Kaymakamlığımız belirli bir ''aileye ve belirli kişilerin tekeline'' geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bence doğru olanı ve adil olanı savunmak gereklidir. İdareciler belli kişilerin ve gurupların altında eğilmektense, Devlet-i Aliye' nin işlerini adilce ve tarafsızca yerine getirmelidir ve getirmekte zorundadırlar.

Tabi ki taktir devletimizin idari birimlerinin aldığı kararda meşrudur. İllegal yapılarla mücadelede alınması gereken tedbirleri zamanında almayıp, bilakis bunlarla sarmaş dolaş olanların, kamusal harcamaların tespiti, kurumsal hizmetlerin gittiği yer- kişi- zaman tespitine, bireylerin şahsi ilişkilerine, detaylı istihbaratın sağlam ve güvenilir kaynaklara dayanarak detaylı incelenmesi de makbuldür. Bu gibi hadiselerin ve bu yapıların güçlenmesinde rolü olanların unutulmamalıdır ki bugün şehit olan 240 kişinin vebalinin ve ellerinin ''soruşturmaları sonucunda suçlu bulunması halinde'' boynunda olduğudur.

Lakin bu soruşturmanın sonucunda soruşturmaya konu olan kişilerin aklanması durumunda; soruşturmaya konu olan bireyin töhmet altında kalmaması da vatandaşların nezdinde bir erdem, kamunun da gerekli tedbirleri alması için yapılan usullere göre bir süreç kabul etmeliyiz.

Soruşturmanın sonucunun hak yolunca bir süreç olduğu unutulmamalı ve sonucuna göre hareket edilmesi ilçe halkından beklenmelidir.