23 Ekim 2016 Pazar
Bitlis Köylerinin Temel Sorunları ve Çözüm Yolları
Yazabilmek
Muharrem Ayı ve Hicret
15 Temmuz Devrimini Anlama Üzerine
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaymakam, Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
15 Eylül 2012 Cumartesi 00:48

Kaymakam, Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Adilcevaz Kaymakamlığı, 2012 LYS ve YGS sınavları sonucunda Tıp Fakültesi ve Seviye Belirleme Sınavı(SBS)'nda başarılı olarak Fen Lisesine girmeye hak kazanan öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti.

Mehmet Şakir SÖZER / ADİLCEVAZ - Adilcevaz Kaymakamı Ahmet Dilsiz, kaymakamlık olarak eğitime her zaman büyük önem verdiklerini söyledi.

2011-2012 Eğitim ve Öğretim döneminde ilçemizdeki okullarda okuyan ve son sınıf öğrencisi iken bu yıl yapılan LYS ve YGS sınavları sonucunda Tıp Fakültesi ile Fen Lisesini kazanan 19 öğrenciye Kaymakamımız Ahmet Dilsiz tarafından laptop bilgisayar hediye edildi.

Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen hediye takdimi törenine öğrenciler, öğrenci aileleri ve okul müdürleri de katıldı. Törenin açılış konuşması Milli Eğitim Müdürü Halil Altun tarafından yapıldı.

Hediye takdimi öncesinde konuşma yapan ilçe Kaymakamı Ahmet Dilsiz; Özellikle eğitim başarısının teşvik edilmesi  ve bu başarının yükseltilmesi hususunun önemine değinerek, "Geçtiğimiz eğitim döneminde okullarımıza yaptığımız geziler sırasında eğitimi teşvik amaçlı olarak Fen Lisesi ve Tıp Fakültesini kazanacak olan öğrencilere laptop bilgisayar hediye edeceğimizin sözünü vermiştik. Şuanda ise ilçemizde 18 Fen Lisesi ve 1 Tıp Fakültesini kazanan öğrenci olduğunu görmekteyiz. Diğer sosyal faaliyetlerinden fedakârlık gösteren başta öğrencilerimizi, maddi veya manevi her türlü desteğini esirgemeyen velilerimizi ve tüm eğitim camiasını tebrik eder başarılarının devamını diliyorum." dedi.

img_2708.jpg
img_2714.jpg
img_2722.jpg
img_2723.jpg

www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR