10 Ekim 2015 Cumartesi
Polisten Hırsızlara Suçüstü
Bitlisin Seçim Analizi
Eski İlçe Teşkilatıyla İstişare Toplantısı
Haydi Bismillah
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlçemizdeki Tekstil Atölyesinde Neler Oluyor
07 Haziran 2012 Perşembe 12:09

İlçemizdeki Tekstil Atölyesinde Neler Oluyor

İlçemizde kısa bir süre önce büyük ümitlerle kurulan Ekin Tekstil atölyesi, bir belediye çalışanının çalışanlara sürekli müdahale ederek huzursuzluk yarattığı iddialarıyla çalkalanıyor.

İlçemizde büyük umutlarla açılan ve birçok ailenin ekmek kapısı olan tekstil atölyesinde yaşananlar nedeniyle atölye çalışanlarının rahatsız oldukları iddia edildi.

Edindiğimiz bilgiye göre Adilcevaz belediyesinde çalışan bir kişinin tekstil atölyesine giderek çalışanları toplayıp Adilcevaz halkını dedikoducu olarak nitelemesi atölye çalışanları arasında huzursuzluk yarattı.

Atölye çalışanlarının Ekin Tekstil yönetiminden rahatsız olmadıklarını ve memnuniyet duyduklarını ifade ettikleri açıklamada, ismi açıklanmayan belediye çalışanının çalışanlara sürekli müdahale etmesinden ve ilçe halkını küçük düşürücü açıklamalarından rahatsız oldukları bildirildi.

Edindiğimiz bilgiye göre şu ifadelere yer verildi; "Geçtiğimiz günlerde Adilcevaz belediyesinde çalışan bir kişinin ekin tekstile gelerek çalışanları toplayarak sahibiymiş gibi Süleyman giderse Mehmet gelir. Biz Süleyman’ı nasıl desteklediysek arkasında durduysak Mehmet kardeşimizin de bundan böyle arkasında duvar gibi duracağız. Bu belediye çalışanı Adilcevazlılar dedikoducudur diyerek bizleri orada dedikoduculukla itham etti. Eğer bu belediye çalışanı buranın ortağıysa bizde bilelim ona göre saygımızı gösterelim yok sahibi ve ortağı değilse ne hakla bizleri toplayarak hava atıyor, nasıl olur sıradan bir belediye çalışanı bize hüküm eder anlamıyoruz. Biz çoluğumuzu çocuğumuzu bırakmışız gelmişiz burada rızkımızın peşinde çalışıyoruz. Biz çalışanlar ekin tekstilden çok memnunuz bizim için kim gelirse gelsin biz bize verilen görevi yapmaya çalışırız."


www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 3426 defa okunmuştur
YORUMLAR
dolandırıcılar
seda ezgin
bende orda alışan biriydim ama artık değilim çünkü oranın sahipleri bizi görgüsüz cahil yerine koyuyorlardı kendileri dolandırıcı herkesin hakkını yiyorlar hiç kendilerine bakmıyorlar ve paramızı vermediler şimdi duysun belediye başkanı hani arkamızdaydı
07 Eylül 2012 Cuma 10:45
ADİLCEVAZ HAKEDİYOR
TURAN YÜZER
BENDE ADİLCEVAZLIYIM ÖNCELİKLE HABERİN GÜNDEME GETİRİLMESİ ÖNEMLİ, BU TÜR KONUŞMA GERÇEKTEN YAPILMIŞMI .DOĞRU DEĞİLSE YAZAN VE SÖYLEYENE YAZIKLAR OLSU. FAKAT DOĞRUYSA BU GÜCÜ KİMDEN ALIYOR, HELE ADİLCEVAZLILAR İÇİN O SÖZLERİ SÖYLEMİŞSE BABASININ OĞLUDUR .DİYEYECEK BİR ŞEY YOK. DÜN OY VERENLER BUGÜN, AĞLAMASIN, İNSANLAR HAKKETTİKLERİ ŞEKİLDE YÖNETİLİR. BABASININ MAZİSİNE BAKIN OĞLUNUN NOTUNU VERİN VE LÜTFEN BU İNSANLARI TEŞHİR EDİNİZ, SAYGILARIMLA KOLAY GELSİN,
10 Haziran 2012 Pazar 13:43
tesadüfmü
ö.i
sayın adilcevaz 13 yekılılerı bu haberlerı neden adilcavaz beledıyesıyle ilgili bi anket yaptıktan sonra gundeme getırıyorsunuz tesadüfmü?
08 Haziran 2012 Cuma 16:22
ÜYE İŞLEMLERİ
SON YORUMLAR
Yazan: Merve Altındağ
Yazan: Zararsız siyasi
Bu seçim surecinde bazı şeyleri gördüğümüzde tarihin tekerrür ettiğini görüyorum. Adaylarla ilgili konuşulanları görünce aklıma Sayın Zeki Ergezen in 2002 deki adaylık süreci geldi.Siyasetle az ilgilenenler hatırlar.Zeki Beyin adaylık sürecinde memlekette acayip bir olumsuz propaganda yapılıyordu. Bu propaganda öyle bir yer tutmuştu ki kendisini tanıyan tanımayan herkes ismini duyunca hemen başlıyordu kendisine atmaya.Kendisi hakkında "Zeko" ve "kör ahlatli " ifadeleri en hafif ifadelerdi.Kendisi yıllarca vekillik yapmış ancak hep muhalefette kalmış olduğundan ve siyaseten de güçlü olduğundan kendisini ekarte edemeyenler bir merkezden kendisine karşı psikolojik savaş başlatmislardi. Ama gel gör ki Ak partiden yine aday oldu ve kazanıp bayindirlik bakanı oldu.Bu defa mitinglerde domateslerle yuhalanan ve konusturulmayan Zeki bey eline fırsat geçince memleketine ve ülkeye hizmet etmeye başladı. Bu defa insanların kendisine karşı hürmet ve saygısı arttı. İnsanlar daha önce yaptıklarından dolayı muhtemelen pişman oldular ve yanlış yaptıklarını gördüler. Bitlis için siyasi bir değer olan şahıslara karşı yapılanların haksızlık olduğunu farkettiler.

Şimdi aynı durumu Sayın Vedat Demiröz le birlikte tekrar yaşıyoruz. Aynı şeyler bu defa kendisine yapılıyor. Olur olmaz yüzlerce şey hakkında yazılıp çiziliyor. Buna rağmen parti içindeki çalışması ve faaliyetlerine bakılarak kendisi Ak partinin MYK sına alındı. Ülke politikasını belirleyen çekirdek kadronun içinde yer aldı. Bitlis için bu gerçekten çok büyük bir fırsattır. Bu fırsatı hizmete ve yatırıma dönüştürmek için tüm Bitlislilerin Vedat beye sahip çıkması gerekir diye düşünüyorum.Eminim ki Vedat bey elindeki bu fırsatla Bitlis in eksik kalan tüm hizmetlerini de tamamlayacaktir.

Her partinin adayları bizim gözümüzde kıymetlidir. Ancak hizmet etmek iktidar imkanlarıyla mümkün olmaktadır. Bu iktidarin önemli bir organında görev alan şahıslara da sahip çıkmak Bitlis adına çok önemlidir. Ülkemiz ve bölgemiz için şart olan barış ve huzurun tekrar sağlanması,ekonomik sikintilarin ve issizligin cozumune dair taleplerimizi ve önerilerimizi birinci elden iletebilecegimiz MYK üyesi Vedat beyin ilimizden aday olması büyük bir fırsattır diye düşünüyorum
(Zararsız Siyasi )
Yazan: Zararsız siyasi
Bu seçim surecinde bazı şeyleri gördüğümüzde tarihin tekerrür ettiğini görüyorum. Adaylarla ilgili konuşulanları görünce aklıma Sayın Zeki Ergezen in 2002 deki adaylık süreci geldi.Siyasetle az ilgilenenler hatırlar.Zeki Beyin adaylık sürecinde memlekette acayip bir olumsuz propaganda yapılıyordu. Bu propaganda öyle bir yer tutmuştu ki kendisini tanıyan tanımayan herkes ismini duyunca hemen başlıyordu kendisine atmaya.Kendisi hakkında "Zeko" ve "kör ahlatli " ifadeleri en hafif ifadelerdi.Kendisi yıllarca vekillik yapmış ancak hep muhalefette kalmış olduğundan ve siyaseten de güçlü olduğundan kendisini ekarte edemeyenler bir merkezden kendisine karşı psikolojik savaş başlatmislardi. Ama gel gör ki Ak partiden yine aday oldu ve kazanıp bayindirlik bakanı oldu.Bu defa mitinglerde domateslerle yuhalanan ve konusturulmayan Zeki bey eline fırsat geçince memleketine ve ülkeye hizmet etmeye başladı. Bu defa insanların kendisine karşı hürmet ve saygısı arttı. İnsanlar daha önce yaptıklarından dolayı muhtemelen pişman oldular ve yanlış yaptıklarını gördüler. Bitlis için siyasi bir değer olan şahıslara karşı yapılanların haksızlık olduğunu farkettiler.Şimdi aynı durumu Sayın Vedat Demiröz le birlikte tekrar yaşıyoruz. Aynı şeyler bu defa kendisine yapılıyor. Olur olmaz yüzlerce şey hakkında yazılıp çiziliyor. Buna rağmen parti içindeki çalışması ve faaliyetlerine bakılarak kendisi Ak partinin MYK sına alındı. Ülke politikasını belirleyen çekirdek kadronun içinde yer aldı. Bitlis için bu gerçekten çok büyük bir fırsattır. Bu fırsatı hizmete ve yatırıma dönüştürmek için tüm Bitlislilerin Vedat beye sahip çıkması gerekir diye düşünüyorum.Eminim ki Vedat bey elindeki bu fırsatla Bitlis in eksik kalan tüm hizmetlerini de tamamlayacaktir.Her partinin adayları bizim gözümüzde kıymetlidir. Ancak hizmet etmek iktidar imkanlarıyla mümkün olmaktadır. Bu iktidarin önemli bir organında görev alan şahıslara da sahip çıkmak Bitlis adına çok önemlidir. Ülkemiz ve bölgemiz için şart olan barış ve huzurun tekrar sağlanması,ekonomik sikintilarin ve issizligin cozumune dair taleplerimizi ve önerilerimizi birinci elden iletebilecegimiz MYK üyesi Vedat beyin ilimizden aday olması büyük bir fırsattır diye düşünüyorum.

(Zararsız Siyasi)