30 Temmuz 2016 Cumartesi
Bayrağa Uzanan Eli Millet Kıracak - Burhan ŞAHİNER
Memleketine Sahip Çık
Asrın Ebabilleri Yendi
15 Temmuz Darbe Girişimi Üzerine
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlçemizdeki Tekstil Atölyesinde Neler Oluyor
07 Haziran 2012 Perşembe 12:09

İlçemizdeki Tekstil Atölyesinde Neler Oluyor

İlçemizde kısa bir süre önce büyük ümitlerle kurulan Ekin Tekstil atölyesi, bir belediye çalışanının çalışanlara sürekli müdahale ederek huzursuzluk yarattığı iddialarıyla çalkalanıyor.

İlçemizde büyük umutlarla açılan ve birçok ailenin ekmek kapısı olan tekstil atölyesinde yaşananlar nedeniyle atölye çalışanlarının rahatsız oldukları iddia edildi.

Edindiğimiz bilgiye göre Adilcevaz belediyesinde çalışan bir kişinin tekstil atölyesine giderek çalışanları toplayıp Adilcevaz halkını dedikoducu olarak nitelemesi atölye çalışanları arasında huzursuzluk yarattı.

Atölye çalışanlarının Ekin Tekstil yönetiminden rahatsız olmadıklarını ve memnuniyet duyduklarını ifade ettikleri açıklamada, ismi açıklanmayan belediye çalışanının çalışanlara sürekli müdahale etmesinden ve ilçe halkını küçük düşürücü açıklamalarından rahatsız oldukları bildirildi.

Edindiğimiz bilgiye göre şu ifadelere yer verildi; "Geçtiğimiz günlerde Adilcevaz belediyesinde çalışan bir kişinin ekin tekstile gelerek çalışanları toplayarak sahibiymiş gibi Süleyman giderse Mehmet gelir. Biz Süleyman’ı nasıl desteklediysek arkasında durduysak Mehmet kardeşimizin de bundan böyle arkasında duvar gibi duracağız. Bu belediye çalışanı Adilcevazlılar dedikoducudur diyerek bizleri orada dedikoduculukla itham etti. Eğer bu belediye çalışanı buranın ortağıysa bizde bilelim ona göre saygımızı gösterelim yok sahibi ve ortağı değilse ne hakla bizleri toplayarak hava atıyor, nasıl olur sıradan bir belediye çalışanı bize hüküm eder anlamıyoruz. Biz çoluğumuzu çocuğumuzu bırakmışız gelmişiz burada rızkımızın peşinde çalışıyoruz. Biz çalışanlar ekin tekstilden çok memnunuz bizim için kim gelirse gelsin biz bize verilen görevi yapmaya çalışırız."


www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 3869 defa okunmuştur
YORUMLAR
dolandırıcılar
seda ezgin
bende orda alışan biriydim ama artık değilim çünkü oranın sahipleri bizi görgüsüz cahil yerine koyuyorlardı kendileri dolandırıcı herkesin hakkını yiyorlar hiç kendilerine bakmıyorlar ve paramızı vermediler şimdi duysun belediye başkanı hani arkamızdaydı
07 Eylül 2012 Cuma 10:45
ADİLCEVAZ HAKEDİYOR
TURAN YÜZER
BENDE ADİLCEVAZLIYIM ÖNCELİKLE HABERİN GÜNDEME GETİRİLMESİ ÖNEMLİ, BU TÜR KONUŞMA GERÇEKTEN YAPILMIŞMI .DOĞRU DEĞİLSE YAZAN VE SÖYLEYENE YAZIKLAR OLSU. FAKAT DOĞRUYSA BU GÜCÜ KİMDEN ALIYOR, HELE ADİLCEVAZLILAR İÇİN O SÖZLERİ SÖYLEMİŞSE BABASININ OĞLUDUR .DİYEYECEK BİR ŞEY YOK. DÜN OY VERENLER BUGÜN, AĞLAMASIN, İNSANLAR HAKKETTİKLERİ ŞEKİLDE YÖNETİLİR. BABASININ MAZİSİNE BAKIN OĞLUNUN NOTUNU VERİN VE LÜTFEN BU İNSANLARI TEŞHİR EDİNİZ, SAYGILARIMLA KOLAY GELSİN,
10 Haziran 2012 Pazar 13:43
tesadüfmü
ö.i
sayın adilcevaz 13 yekılılerı bu haberlerı neden adilcavaz beledıyesıyle ilgili bi anket yaptıktan sonra gundeme getırıyorsunuz tesadüfmü?
08 Haziran 2012 Cuma 16:22
SON YORUMLAR
Yazan: Recai Karahan
Saygıdeğer Adilcevazlılar,

Annem ve babamın adını taşıyan yurda el konulduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Dört yıldır yaşadığım olumsuzluklarla mücadele etmekte olduğum hepinizin malumudur. Hamd olsun yaşatana, hamd olsun yaşadıklarım karşısın da direnme gücü verip, sabretmemi sağlayana... İnşa'Allah sonuna yaklaştım.

Kur'an ile gerçek mana da, tanıştığım günden beri sadece Allah rızasını kazanma uğraşı içinde olmuş ve öylede yaşamışım. Bundan sonra da her kim ne derse desin... Her ne olursa olsun beni bu yaşam tarzımdan bir adım bile geri attıramayacaktır. Bilir ve inanırım ki, "Allah'a güvenip dayananlar korkuyu tatmayacaklardır. Mahzun ve mahcup olmayacaklardır. Kazanan da onlar olacaklardır."

Sevgili kardeşlerim... Bugüne kadar yaptığım faaliyetlerin hiç birinden ne pişmanlık ne de mahcubiyet duymuyorum… Hiç keşke demedim. Tam tersine “Allah’ım yaşattığın bütün zamana ve faaliyetlerine hamd olsun.” Demişimdir.

Mehmet Kamile Karahan öğrenci Yurdunun oluşması nasıl oldu? Zamanın Akparti Milletvekili(Eski bakan) Bitlis valisi, Adilcevaz Kaymakamı ve Belediye başkanlarının katıldığı Yurdun açılış programın da açıklamıştım. Bir kez daha yazmak durumundayım af edin lütfen…

Çarşıda kalabalık halde dostlarla oturuyorduk, yaşlı olan amcamız yanımıza geldi. Benimle konuşmak istediğini söyleyince kalktım. "Bizim komşunun evinde kız öğrencilerle erkek öğrenciler aynı evde kalıyor" dediğinde dehşete kapılmıştım. Hemen araştırdım, ev verilmediği için öğrenciler ayrı ayrı kapılardan girseler de aynı bahçeye açılan evde kalıyordu. Zamanın kaymakamı Ömer Faruk Bey, Belediye başkanı Selim Arışbaş'ı, haberdar ettim. Kaymakam bey "Yurt yapımı için müracaatlarının olduğunu fakat yatırım programına alınmadığı" devlet adamına yakışır şekilde izah etti.

"İnşa'Allah ben yapacağım." dedim ve harekete geçtim. Arsayı babam bağışladı binanın yapım giderlerinin tamamına yakınını ben karşıladım. Devreye giren cemaat mensubu tanıdıklar vasıtasıyla, bu işlerin işletmeciliğini iyi yaptıkları iddia edilen ve o günlerde oldukça revaçta olan cemaate... Yetkililerin de onayını alarak tapuyu olduğu gibi devrettik.

Cemaatle başkaca ilişkim olmamıştır. Hatta verdiğim öğrenci burslarını, dağıttığım ramazan erzaklarını kendilerin vasıtasıyla dağıtmasını yönünde telkin ve tekliflerde bulunmuşlarsa da, tarafımdan reddedilmiştir.

Sadece zavallı kul alan ben, insanımıza hep yakın yaşadığımın bilindiğini de bilmekteyim. Adilcevaz da, her mahalle de, her köyde yaşayan insanlarımıza aynı duygu ve yakınlık içinde olduğumu bilmektesiniz. Siyasetten uzak durduğum da hafızalarınızda saklıdır. Adilcevaz da, bütün kurumlara, derneklere, cemaatlere aynı mesafede olduğumu ve bu yerlere ziyaretlerimi, desteklerimi… Sorunların çözümü konusunda ataklığımı da yine Adilcevaz da yaşamakta olan herkes inanmaktayım ki, şahitlik edeceklerdir.

İslam, kalpte tasdik, dilde ikrar, yaşam da tatbikatla yaşanabilir. Yurdun yanındaki, Mehmet ve Kamile Karahan İlk Öğretim okulunun yapımında veya başka bir kurum binasının yapılmasına yaptığım katkılardan nasıl pişmanlık duymuyorsam… Mehmet Kamile Karahan Öğrenci Yurdunun yapım aşamasında yaptıklarım dan da pişmanlık duymuyorum. Ayrıca bu konu da geçmişte barınmış olan birçok gencin velilerinden dua ve teşekkür aldığımda hala kulaklarımın dibinde asılı durmaktadır.

Yine zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından bizat’i tebrik almış Zat-ı Alilerini telefonla babam ile görüşmelerini sağlamıştım.

Eğer yurdu üzerine emanet alanlar; zamanla cemaat olmaktan çıkmış Paralel Devlet Yapılanması (PDY) haline dönüşmüş… Devlete, millete karşı tavır içine girmiştir... Ayıp etmişlerdir, devlete ve millete karşı suç işlemişlerdir ve günahkârdırlar. Buna da benim ve ailemin yaptıkları sebep değildir.

Eğer yurt için yanlış yapmışsam, Milli Eğitim'e okul yeri, Polis'e yaptığım Polis evi(Arsayı ve var olan binayı Süleyman Altay vermiş binanın tadilatının yapımının ekseriyeti tarafımdan karşılanmıştır.) v.b konusunda da yanlış yaptığım anlamı çıkar ki... Bu da insanları hayır yapma konusunda yılgınlaştırır.

Ayrıca inançlarımızda geleneklerimizde ve yasalarımızda suç ve kabahatler şahsidir; şahıslara aittir. (Ör: Hz Nuh ve oğlu, Hz İbrahim ile babası, Hz Lut ile karısı) “Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı da yine kendisinedir.”Sure-İ Bakara 286.Ayet. Ayetten anlaşılacağı üzere inandığım odur ki, yaptıklarımız ilahiyatta kayıt altına alınmıştır. İnşa’Allah Es Semi ve El Basir olan Rabb’ımız bizi af eyler, merhamet eder, bizden razı kalır.

PDY veya eski adıyla cemaat yanlış yaptı diye inançlarımdan veya Allah’ı razı etme çabalarımdan vaz geçecek değilim. İnşa'Allah yaşadığım sıkıntılar tez zamanda biter de kaldığım yerden devam ederim.

Sevgili dostlar,

Allah'ı ve insanı sevdiğini söylemek çok kolay. Allah'a güvenip dayanmak ise yürekten akıp gelendir! Allah'ı çıkarsız ve hesapsız sevmek ise yiğit yüreklere sahip olanların işidir.

O yiğit yürekler Allah'ı, hissederek yaşayanlardır. Allah'ın sevdikleri de; o, yiğit yüreklilerdir.

Allah yolundan dönmeyi, gerilemeyi düşünürsem... Bir an bile şüpheye düşersem Rabb’ım beni helak etsin inşa'Allah.

Allah izniyle, bu günleri de aşacağız. Devleti ve milleti bölmeye çalışanlara, halka mermi sıkanlara dün de karşı durduk, bugün de karşı durulduğundan eminim... Sizler de emin olun lütfen!..

Yakın zamanda görüşmek üzere, inşa'Allah.

Saygı ve selamlarımı sunuyor, sağlıklar diliyorum. Muhabbetle kalın inşa'Allah.

Recai Karahan

Evladınız.