1. YAZARLAR

  2. Salih BEŞKARDEŞ

  3. Halkın Başkanı Necati Gürsoy
Salih BEŞKARDEŞ

Salih BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Halkın Başkanı Necati Gürsoy

A+A-

Adilcevaz Belediye başkanı Necati Gürsoy, son zamanlarda yaptığı güzel çalışmalarla halkın başkanı olduğunu kanıtladı.

Yaptığı birçok çalışmada halkın ve vatandaşın menfaatlerini ön planda tutan Başkan Gürsoy, ilçe halkının daha insanca çağdaş bir biçimde yaşaması için, ilçede bulunan belediyeye ait birçok mekânı tadilattan geçirerek insana verdiği değeri gözler önüne serdi.

Başkan Necati Gürsoy, çalışmalarını halkın talebine göre şekillendirerek belediyenin hizmet kalitesini ve memnuniyetini artırmak için Belediye bünyesinde 'Beyaz Masa' birimini kurarak vatandaşın sıkıntı ve sorunlarının çabuk çözülmesi için gereken ilk adımı attı.

Belediye bünyesinde kurulan 'Beyaz Masa' birimi öyle bir konuma geldi ki, vatandaşlar işlerinin takip edilerek çözülmesinin ardından kendilerine tekrardan geri dönüş yapılarak sorununun çözülüp çözülmediğini sorduğumuzda, o anda kendilerine verilen değerin farkına varıyorlar. Her ulaştığımız vatandaş, memnuniyetlerini 'Allah razı olsun' diyerek gösterip adeta Başkan Gürsoy’a dua ediyorlar.

*******

Bir gün 'Beyaz Masa' birimine gelen bir vatandaş, çok sinirli halde içeriye giriş yaparak evinin patlayan su borusu sorununu birçok yere söylediğini ve günlerdir yapılmadığını iddia edip bizlere tepkisini dile getirirken adeta gözlerinden ateş fışkırıyordu.

Bu sinirle içeriye giren vatandaşı ekip olarak sakinleştirip bir çay ikram ettikten sonra gerekli işlemlerini yapıp kaydını alarak sorununu gerekli yerlere ilettik ve bu vatandaş aynı gün iki saat sonra tekrar 'Beyaz Masa' birimine gelerek hepimize ayrı ayrı teşekkür etti. İnanın bu vatandaşımız sabah belediyeye geldiğinde bizi dövecek gibi gözlerinden ateş fışkırırken, aynı vatandaş iki saat sonra teşekkür etmek için geldiğinde, 'Beyaz Masa' birimi tarafından sorununun kısa süre içinde halledilmesinden dolayı yaşadığı mutluluk adeta gözlerinden okunuyordu.

Böyle vatandaşların duasını almak kadar önemli bir şey olabilir mi sizce?

İşte başkanımız Sayın Necati Gürsoy, Şeyh Edebali’nin dediği gibi "İnsanı yaştaki Devlet Yaşasın" anlayışıyla çalışmalar yaparak halkın hayır duasına her zaman mazhar olmaktadır.

*******

Sayın Başkanımız atıl durumda olan Belediye garajlarını baştan aşağı yenileyerek aynı zamanda işçiye verdiği değeri gösterdi. Belediye işçisi ve çalışanları Başkan Gürsoy sayesinde insan olduklarının farkına vardı.

Ayrıca Adilcevaz otogarı yıllardır kaderine terkedilmiş durumdaydı. Otogarın içler acısı bu hali ilçemize hiç mi hiç yakışmıyordu. Otogar bir şehrin görünen aynasıdır. Çünkü ilçemize gelen yabancı misafirlerin ve ilçeden ayrılıp başka şehirlere gidenleri buluştuğu ortak yerdir otogar.

Başkan Gürsoy, yıkık, dökük elektriği, suyu ve ısıtması çalışmayan otogarı tadilattan geçirerek insana ve halkımıza verdiği değeri bir kez daha göstermiş oldu.

*******

Halkın Başkanı Necati Gürsoy insana verdiği değeri, Belediye bünyesinde bulunan Öğretmen evinde başlattığı çalışma ile de gösterdi.

İlçede görev yapan öğretmenlerin daha temiz ve rahat bir mekânda vakitlerini geçirmelerini sağlamak için başlatılan çalışmalar için Başkan Gürsoy, "Bizim için en önemli şey öğretmene verilen değerdir. Bizler hizmet edip öğretmenlere değer vereceğiz ki öğretmenlerimizde çocuklarımıza değer verip onları en güzel şekilde eğitsinler" şeklinde açıklama yapması, öğretmene ve insana verdiği değerin en güzel kanıtıydı.

Umarım öğretmenler için yapılan bu çalışmalar neticesinde hem Başkan Gürsoy’a dua eder, hem de kendilerine gösterilen değerin karşılığında çocuklarımızın daha güzel eğitim almaları için fedakârlıklarını esirgemezler.

Sayın Başkanım, insan odaklı başlatmış olduğunuz bu çalışmalar karşılığında emin olun ki bu halkın duaları her zaman sizinle beraberdir. Bu dualar öyle hayırlı bir duadır ki, ileriki günlerde ilçemiz için yapacağınız projelerinizin faaliyete geçmesinde en büyük yardımcınız olacaklardır. 

İnsan odaklı çalışmalarınızın devamının gelmesi temennisiyle Rabbim yar ver yardımcınız olsun inşallah…

Bu yazı toplam 3394 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.