25 Ekim 2016 Salı
Bitlis Köylerinin Temel Sorunları ve Çözüm Yolları
Yazabilmek
Muharrem Ayı ve Hicret
15 Temmuz Devrimini Anlama Üzerine
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiftçilere Traktör Kredisi
05 Mart 2011 Cumartesi 13:22

Çiftçilere Traktör Kredisi

Ziraat bankası traktör almak isteyen çiftçilere traktör fiyatının yüzde 25'lik kısmını çiftçi ödedikten sonra geriye kalan yüzde 75'lik kısmına da 5 yıl vadeyle kredi veriyor.

Ziraat bankası traktör almak isteyen çiftçilere traktör fiyatının yüzde 25'lik kısmını çiftçi ödedikten sonra geriye kalan yüzde 75'lik kısmına da 5 yıl vadeyle kredi veriyor.

Ziraat Bankası Tatvan Şubesi Müdürü Hacı Ali Durmaz, çiftçilerin, traktör satışı yapan bayilerle protokol imzalamasının ardından traktör ücretinin yüzde 25'inin öz kaynaktan, yüzde 75'inin ise banka kredisiyle karşılanacağını söyledi.

 

Yapılan düzenlemeyle çiftçiler için güzel ve uygun bir imkan doğduğunu ifade eden Durmaz, "Hazineden sorumlu Devlet Bakanlığı ile traktör satışı yapan firmalar arasında yapılan anlaşma gereği isteyen her çiftçi traktör sahibi olacak. Traktör kredisinden yararlanmak isteyenler, yılda bir kez ödeme yapacak. Müşteriyle, bayi arasında imzalanan protokolden sonra bankamız aracılığıyla düşük faizle traktörler alınacak. Sulu tarım yapan çiftçilerimiz için en ideal traktör imkanı doğdu. Arazisi olan herkes traktör kredisinden yararlanmak için müracaatını yapabilir. Başkasının arazisini anlaşmayla kiralayanlarda bu krediden faydalanabilir. Müracaat ve traktör sayısında herhangi bir kısıtlama yok. 5 yıl vadeyle tanınan haktan yararlanmak isteyen çiftçilerimiz, bankamızdan detaylı bilgi alabilir."  dedi.

 

Traktör satışı yapan firma yetkilisi Mehmet Şirin Nacar, konforlu ve az yakıt tüketen traktörün, çiftçiler için çok ideal olduğunu bildirdi.

 

Nacar, "Bunlar Türkiye'nin 3 yıl garantili ve tek yerli traktörü. Diğer traktörlere oranla yüzde 30 yakıt tasarrufu var. Traktörün yerli olmasından dolayı yakın servis imkanı, bol ve ucuz yedek parçası bulunuyor. Traktör sahip olmak isteyen çiftçiler, fiyatın yüzde 25'lik kısmını ödedikten sonra geriye kalan yüzde 75'lik kısmı da 5 yıl vadeyle Ziraat Bankası karşılıyor. Ürün ve kredi imkanı uygun olduğu için traktörler rağbet görüyor" dedi.

 

Ziraat Bankası Tatvan Şubesi önünde tanıtım amaçlı bulundurulan traktörü inceleyen çiftçiler, traktöre ve sağlanan traktör kredisinin uygun olduğunu ifade etti.

Bu haber toplam 12308 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR