1. YAZARLAR

  2. Salih BEŞKARDEŞ

  3. Bu Olaylar Ahlat’a Hiç Yakışmadı
Salih BEŞKARDEŞ

Salih BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Olaylar Ahlat’a Hiç Yakışmadı

A+A-

30 Mart yerel seçimleri sonrası Ahlat’ta istenmeyen olaylar yaşandı. Bazı kendini bilmez dışarıdan gelen provokatörler ilçenin huzurunu kaçırdı.

Ahlat’ta sandıkların açılmasıyla birlikte Ak Parti adayı A. Mümtaz Çoban’ın yarışı az bir farkla da olsa önde götürmesine rağmen BDP taraftarları daha sandıkların tamamı açılmadan kutlama yapmaya başladılar ancak Yüksek Seçim Kurulu tüm sandıkların açılması ile birlikte; Ak Parti adayı A. Mümtaz Çoban’ın 4 bin 221, BDP adayı Abdurrahman Doğar’ın 3 bin 934 aldığını açıkladı ve ne olduysa bundan sonra oldu…

Daha sandıkların tamamı açılmadan zafer çığlıkları atan BDP’liler Ahlat dışından gelen provokatörlerinde kışkırtmasıyla ortalığı adeta savaş alanına çevirdiler.

Bin yıldır Kürtler Türkler et ve tırnak gibi bu bölgede kardeşçe yaşadı. Ahlat bu yapılanların hiç birisini hak etmedi diye düşünüyorum. Sonuçta bu bir seçim ve yarıştır varsa itirazlarınız kurallar çerçevesinde itiraz yapılır ve sonuçta kim kazanırsa kazanana saygı duymak gerekir. Ortalığı yakıp yıkarak şehir eşkıyalığı yapmak hiç kimsenin haddi değildir.

Son günlerde ülkemizi bir kaosun içine sürüklemek istiyorlar ve Ahlat’ta yıllardır beraberce yaşayan kardeş kardeşe düşürülmeğe çalışılıyor.

Dünyada Türkler ve Kürtler kadar birbirine yakın, kardeş iki halk yoktur. Osmanlı döneminde Türkler ve Kürtler İslam Milletinin birer unsuru olarak birbirlerinden farklı muamele görmediler; yüzyıllar boyunca birbirleriyle evlenerek kaynaştılar. Öyle ki bugün Türkiye'de Türk kimliğinin nerede bittiğini, Kürt kimliğinin nerede başladığını belirlemek kolay değildir.


Biz bu kardeşliği Malazgirt'te ortaya koyduk. Biz bu kardeşliği Haçlılara karşı bütün savaşlarda ortaya koyduk, bu kardeşliği biz Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Anafarta'larda da ortaya koyduk. Biz kardeşliğin ne olduğunu hiç gerek yokken Kore Harbi'nde de dünya âleme gösterdik. Kıbrıs Barış Harekâtı ise bu kardeşliğin unutulmaz destanlarıyla doludur.

Yıllardır kardeşçe yaşadığımız bu güzel memleketimizi bu kirli oyunlara alet etmeyelim. Bu kardeşliğin arasına nifak tohumları ekmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Lütfen uyanık olalım bu oyunlara gelmeyelim. Türk olsun Kürt olsun hepimiz kardeşiz. Allah’ımız, Peygamberimiz, Kitabımız, Kıblemiz hepsi birdir. Bu ülke, bu memleket hepimizindir. Sağduyulu olalım, bu oyunlara gelmeyelim. Bu millet birlik olduğu sürece, bu oyunlara gelmediği sürece hiçbir dış güç bizleri yıkamaz birbirimize düşüremez.


Ahlat’ta provokasyonlara asla izin verilmemeli ve kardeşliğimize asla gölge düşürülmemelidir. Bu konuda en büyük görev siyasi parti yöneticilerine ve Ahlatlı hemşerilerimize düşüyor.

Gelin birlik beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkalım. Bu vatana sahip çıkalım, bizleri bizlere düşman etmek isteyen bu provakatörlere fırsat vermeyelim.

Cenab-ı Allah bizleri düşmanlarımız karşısında mahcup etmesin, utandırmasın inşallah...

Ayrıca yazımın sonunda, Adilcevaz Belediye Başkanlığını kazanan Necati beye hayırlı olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Rabbim ilçemize yapacağı hizmetlerde utandırmasın inşallah. Diğer Belediye Başkan Adaylarına ise yaşamlarında başarılar diliyorum. Gösterdikleri sağduyudan dolayı Başkan adaylarına ve Adilcevaz halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim Ülkemizin ve ilçemizin Birlik beraberliğini bozmasın inşallah...

Bu yazı toplam 2810 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum