25 Ağustos 2016 Perşembe
Ne Mutlu Türküm Diyene
Milletin Direnişine Bin Selam Olsun
Darbe ve Direniş
Türkiyenin NATO ve AB Açmazları
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Adayları Adilcevaz’da
04 Mayıs 2011 Çarşamba 22:13

Ak Parti Adayları Adilcevaz’da

Ak Parti Bitlis Milletvekili adayları Vedat Demiröz, Vahit Kiler ve Zeki Peker ilçemize gelerek esnafları ziyaret etti. Milletvekili Vahit Kiler Adilcevaz’ın tüm isteklerini yerine getireceklerinin sözünü verdi.

Ak Parti Bitlis Milletvekili adayları Vedat Demiröz, Vahit Kiler ve Zeki Peker ilçemize gelerek esnafları ziyaret etti. Milletvekili Vahit Kiler Adilcevaz’ın tüm isteklerini yerine getireceklerinin sözünü verdi.

Sabah saatlerinde ilçemize gelen Ak Parti Milletvekili adayları Parti binasında partililerle buluştu. Belediye Başkanı Adnan Göksoy, Aydınlar Belediye başkanı Bahattin Alageyik ve İlçe başkanı Salih Göksoy ve partililer tarafından karşılanan Adaylar parti binasında küçük bir toplantı yaptı. Parti binasında konuşma yapan Vahit Kiler ''Adilcevaz’ın en büyük problemi olan işsizliği çözmek amacıyla Gülistan ovasının enerji hattını ihaleye çıkarıyoruz. Bunun müjdesini herkese verin. 2 ay içerisinde İletişim merkezine Adilcevaz’dan en az 80 genç alacağız, bu sayı 4 yıl içinde 250 kişiye ulaşacak ve Adilcevaz’da ki işsizlik sorununu ortadan kaldıracağız'' dedi.

Ak partinin sürpriz Milletvekili adayı Vedat Demiröz ise Bitlis’in Gelişen Türkiye de hakkettiği payı alamadığını belirterek, Kendisinin Bitlis ve ilçelerinin Refah düzeyini arttırmak için geldiğini, Bitlis’i güzel günlerin beklediğini söyledi. Zeki Peker ise Kendisini Bölgesine adadığını belirterek, Daha fazla Demokrasi, Daha fazla Özgürlük, daha fazla Hürriyet için Ak Partiye destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Partililerle yapılan toplantının ardından esnaf ziyaretine geçen Milletvekili adayları, Çarşıda bulunan bütün esnafları ziyaret ettiler. Bazı esnafların tepki gösterdiği Adaylar, Adilcevaz’a bu yıl içerisinde 30 Milyonluk yatırım yapılacağını söylediler. Bazı esnaflar Bitlis’e gelen bütçeden en az Adilcevaz’ın faydalandığını ve ilçenin sahibi olmadığını dile getirirken, bazı esnaflarda yapılan hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirdi.

İlçemizde bulunan resmi kurumları da ziyaret eden Milletvekili adayları Adilcevaz Kaymakamı Ahmet Dilsiz’i de makamında ziyaret ettiler. Adilcevaz Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Adaylara Meyve İkramında bulunuldu. MHP Milletvekili adayı Davut Day Ak Parti Milletvekili adaylarını ziyaret ederek başarılar diledi.

412_338.jpgce7_337.jpg


Haber: Harun NACAR
www.adilcevazhaber.com

Bu haber toplam 2712 defa okunmuştur
YORUMLAR
İYİ AMA
ELCEVAZLI
Allah Recep Tayyip Erdoğan'ın yardımcısı olsun.Ülkede nelere göz yumulmuş, bugüne kadar neler olmuş Hepsiyle başa çıkmaya çalışan Başbakanım keşke adilcevazdaki çirkeflikleri de görseydi. kimler deveyi hamutuyla götürüyor.Gönlüm akp den yana Keşke başka bir ilde olsaydım da oyumu AKP'ye seve seve verseydim İnşallah % 50 ' yi aşacağız Oyumu AKP'ye vermek istiyorum fakat Adilcevaz AKP ilçe teşkilatının tutumu beni son derece rahatsız etti. Topluma yüksekten bakan insanlara hayır. Ama seçime yakın yine bir iki ağız yapıp da adilcevazlının oyunu alacağınızı adım gibi biliyorum Her seçimde öyle oluyor.Adilcevazlının tavır koyamaması bugüne kadar sayılıp değer görmemesine sebep oldu. Alttan vurun üstten sıvazlayın bakalım bu dünya sizin olsun her şey ehline varsın. Mahşer günü karaladığınız insanların haklarıyla, topladığınız kul hakları ile ne yapacağınızı merak ediyorum. ( Sayın editörüm bu yorumu yayınlarsan tarafsızlığını kanıtlarsın. Ama adilcevazda her gerçeğin gizlendiğini bildiğim için bu yorumun yayınlanma olasılığını da çok düşük görüyorum)
10 Mayıs 2011 Salı 15:37
sahte
adil cevaz
Editörün Notu: Sayın Okuyucumuz Yorumlarınızda Adınızı ve Soyadınızı Belirtiniz. İsimsiz yorumlar onaylanmamaktadır. Bilgilerinize sunar. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla…
06 Mayıs 2011 Cuma 11:40
birleşelim
ali
Birleşelim yalnız Adilcevaz için değil Türkiye için oylarımızı hiçbir adaya değil yalnız Recep Tayyib Erdoğan a verelim --- Özal a sahip çıkmadık ---Menderesi gözümüzün önünden alıp götürüp astılar sahip çıkmadık bari Başbakanımızı tek bırakmıyalım sonra zarar gören yine biz oluyoruz
06 Mayıs 2011 Cuma 10:53
SON YORUMLAR
Yazan: Mihfer
Bence durum kaymakamla sınırlandırılıp soruşturmalar yalnızlaştırılmamalı, açığa alınmak işten atılmak yada hapis yatmak değildir.

Bir soruşturmanın sulh ve selameti için görevinden belirli bir süre dolayısı ile uzaklaştırıp, soruşturmayı yürütenin soruşturmayı sağlıklı ve sağlam niteliklere kavuşmasını sonucuna göre adil bir karar almasını sağlamaya yöneliktir.

Bunları yaparken, soruşturmacı evrak tahribatı, yada benzeri ikili ilişkilerin önüne geçmek istemesinden dolayı kurum içerisine yada dışında soruşturmaya konu olan bireyler ve bu bireylerin ikili ilişkilerini bilmekle yetinmemelidir, diye düşünmekteyim.

Zannımca da yukarıda ifade ettiğim gibi açığa alınmanın daha anlamlı ve sağlıklı olması ve varsa aklanacak durumları için açığa alınmanın bence bir kişiyle sınırlandırılmayıp, ilçe halkınında tahmin ettiği konular üzerinden, soruşturmaya konu edilen kişinin yanında belli kişilerinde bu süreçte açığa alınması gerekir ve gereklidir. Suçlu bulunmaları halinde bu suça karışmış ekibin kimler olduğu ve kimlerin direktifleri ile kaymakamlığın bu hale geldiğinin de bilinmesi hem kamusal hemde toplumsal vicdanlarda sorgulanmalarının önünü açacağından eminim. Kaymakamlığımız belirli bir ''aileye ve belirli kişilerin tekeline'' geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bence doğru olanı ve adil olanı savunmak gereklidir. İdareciler belli kişilerin ve gurupların altında eğilmektense, Devlet-i Aliye' nin işlerini adilce ve tarafsızca yerine getirmelidir ve getirmekte zorundadırlar.

Tabi ki taktir devletimizin idari birimlerinin aldığı kararda meşrudur. İllegal yapılarla mücadelede alınması gereken tedbirleri zamanında almayıp, bilakis bunlarla sarmaş dolaş olanların, kamusal harcamaların tespiti, kurumsal hizmetlerin gittiği yer- kişi- zaman tespitine, bireylerin şahsi ilişkilerine, detaylı istihbaratın sağlam ve güvenilir kaynaklara dayanarak detaylı incelenmesi de makbuldür. Bu gibi hadiselerin ve bu yapıların güçlenmesinde rolü olanların unutulmamalıdır ki bugün şehit olan 240 kişinin vebalinin ve ellerinin ''soruşturmaları sonucunda suçlu bulunması halinde'' boynunda olduğudur.

Lakin bu soruşturmanın sonucunda soruşturmaya konu olan kişilerin aklanması durumunda; soruşturmaya konu olan bireyin töhmet altında kalmaması da vatandaşların nezdinde bir erdem, kamunun da gerekli tedbirleri alması için yapılan usullere göre bir süreç kabul etmeliyiz.

Soruşturmanın sonucunun hak yolunca bir süreç olduğu unutulmamalı ve sonucuna göre hareket edilmesi ilçe halkından beklenmelidir.