24 Temmuz 2016 Pazar
15 Temmuz Darbe Girişimi Üzerine
Ve Millet Kazandı
Başkanın Darbeye Karşı Yiğit Duruşu
Darbeye Evet Diyenler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Adayları Adilcevaz’da
04 Mayıs 2011 Çarşamba 22:13

Ak Parti Adayları Adilcevaz’da

Ak Parti Bitlis Milletvekili adayları Vedat Demiröz, Vahit Kiler ve Zeki Peker ilçemize gelerek esnafları ziyaret etti. Milletvekili Vahit Kiler Adilcevaz’ın tüm isteklerini yerine getireceklerinin sözünü verdi.

Ak Parti Bitlis Milletvekili adayları Vedat Demiröz, Vahit Kiler ve Zeki Peker ilçemize gelerek esnafları ziyaret etti. Milletvekili Vahit Kiler Adilcevaz’ın tüm isteklerini yerine getireceklerinin sözünü verdi.

Sabah saatlerinde ilçemize gelen Ak Parti Milletvekili adayları Parti binasında partililerle buluştu. Belediye Başkanı Adnan Göksoy, Aydınlar Belediye başkanı Bahattin Alageyik ve İlçe başkanı Salih Göksoy ve partililer tarafından karşılanan Adaylar parti binasında küçük bir toplantı yaptı. Parti binasında konuşma yapan Vahit Kiler ''Adilcevaz’ın en büyük problemi olan işsizliği çözmek amacıyla Gülistan ovasının enerji hattını ihaleye çıkarıyoruz. Bunun müjdesini herkese verin. 2 ay içerisinde İletişim merkezine Adilcevaz’dan en az 80 genç alacağız, bu sayı 4 yıl içinde 250 kişiye ulaşacak ve Adilcevaz’da ki işsizlik sorununu ortadan kaldıracağız'' dedi.

Ak partinin sürpriz Milletvekili adayı Vedat Demiröz ise Bitlis’in Gelişen Türkiye de hakkettiği payı alamadığını belirterek, Kendisinin Bitlis ve ilçelerinin Refah düzeyini arttırmak için geldiğini, Bitlis’i güzel günlerin beklediğini söyledi. Zeki Peker ise Kendisini Bölgesine adadığını belirterek, Daha fazla Demokrasi, Daha fazla Özgürlük, daha fazla Hürriyet için Ak Partiye destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Partililerle yapılan toplantının ardından esnaf ziyaretine geçen Milletvekili adayları, Çarşıda bulunan bütün esnafları ziyaret ettiler. Bazı esnafların tepki gösterdiği Adaylar, Adilcevaz’a bu yıl içerisinde 30 Milyonluk yatırım yapılacağını söylediler. Bazı esnaflar Bitlis’e gelen bütçeden en az Adilcevaz’ın faydalandığını ve ilçenin sahibi olmadığını dile getirirken, bazı esnaflarda yapılan hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirdi.

İlçemizde bulunan resmi kurumları da ziyaret eden Milletvekili adayları Adilcevaz Kaymakamı Ahmet Dilsiz’i de makamında ziyaret ettiler. Adilcevaz Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Adaylara Meyve İkramında bulunuldu. MHP Milletvekili adayı Davut Day Ak Parti Milletvekili adaylarını ziyaret ederek başarılar diledi.

412_338.jpgce7_337.jpg


Haber: Harun NACAR
www.adilcevazhaber.com

Bu haber toplam 2691 defa okunmuştur
YORUMLAR
İYİ AMA
ELCEVAZLI
Allah Recep Tayyip Erdoğan'ın yardımcısı olsun.Ülkede nelere göz yumulmuş, bugüne kadar neler olmuş Hepsiyle başa çıkmaya çalışan Başbakanım keşke adilcevazdaki çirkeflikleri de görseydi. kimler deveyi hamutuyla götürüyor.Gönlüm akp den yana Keşke başka bir ilde olsaydım da oyumu AKP'ye seve seve verseydim İnşallah % 50 ' yi aşacağız Oyumu AKP'ye vermek istiyorum fakat Adilcevaz AKP ilçe teşkilatının tutumu beni son derece rahatsız etti. Topluma yüksekten bakan insanlara hayır. Ama seçime yakın yine bir iki ağız yapıp da adilcevazlının oyunu alacağınızı adım gibi biliyorum Her seçimde öyle oluyor.Adilcevazlının tavır koyamaması bugüne kadar sayılıp değer görmemesine sebep oldu. Alttan vurun üstten sıvazlayın bakalım bu dünya sizin olsun her şey ehline varsın. Mahşer günü karaladığınız insanların haklarıyla, topladığınız kul hakları ile ne yapacağınızı merak ediyorum. ( Sayın editörüm bu yorumu yayınlarsan tarafsızlığını kanıtlarsın. Ama adilcevazda her gerçeğin gizlendiğini bildiğim için bu yorumun yayınlanma olasılığını da çok düşük görüyorum)
10 Mayıs 2011 Salı 15:37
sahte
adil cevaz
Editörün Notu: Sayın Okuyucumuz Yorumlarınızda Adınızı ve Soyadınızı Belirtiniz. İsimsiz yorumlar onaylanmamaktadır. Bilgilerinize sunar. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla…
06 Mayıs 2011 Cuma 11:40
birleşelim
ali
Birleşelim yalnız Adilcevaz için değil Türkiye için oylarımızı hiçbir adaya değil yalnız Recep Tayyib Erdoğan a verelim --- Özal a sahip çıkmadık ---Menderesi gözümüzün önünden alıp götürüp astılar sahip çıkmadık bari Başbakanımızı tek bırakmıyalım sonra zarar gören yine biz oluyoruz
06 Mayıs 2011 Cuma 10:53
SON YORUMLAR
Yazan: Recai Karahan
Saygıdeğer Adilcevazlılar,

Annem ve babamın adını taşıyan yurda el konulduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Dört yıldır yaşadığım olumsuzluklarla mücadele etmekte olduğum hepinizin malumudur. Hamd olsun yaşatana, hamd olsun yaşadıklarım karşısın da direnme gücü verip, sabretmemi sağlayana... İnşa'Allah sonuna yaklaştım.

Kur'an ile gerçek mana da, tanıştığım günden beri sadece Allah rızasını kazanma uğraşı içinde olmuş ve öylede yaşamışım. Bundan sonra da her kim ne derse desin... Her ne olursa olsun beni bu yaşam tarzımdan bir adım bile geri attıramayacaktır. Bilir ve inanırım ki, "Allah'a güvenip dayananlar korkuyu tatmayacaklardır. Mahzun ve mahcup olmayacaklardır. Kazanan da onlar olacaklardır."

Sevgili kardeşlerim... Bugüne kadar yaptığım faaliyetlerin hiç birinden ne pişmanlık ne de mahcubiyet duymuyorum… Hiç keşke demedim. Tam tersine “Allah’ım yaşattığın bütün zamana ve faaliyetlerine hamd olsun.” Demişimdir.

Mehmet Kamile Karahan öğrenci Yurdunun oluşması nasıl oldu? Zamanın Akparti Milletvekili(Eski bakan) Bitlis valisi, Adilcevaz Kaymakamı ve Belediye başkanlarının katıldığı Yurdun açılış programın da açıklamıştım. Bir kez daha yazmak durumundayım af edin lütfen…

Çarşıda kalabalık halde dostlarla oturuyorduk, yaşlı olan amcamız yanımıza geldi. Benimle konuşmak istediğini söyleyince kalktım. "Bizim komşunun evinde kız öğrencilerle erkek öğrenciler aynı evde kalıyor" dediğinde dehşete kapılmıştım. Hemen araştırdım, ev verilmediği için öğrenciler ayrı ayrı kapılardan girseler de aynı bahçeye açılan evde kalıyordu. Zamanın kaymakamı Ömer Faruk Bey, Belediye başkanı Selim Arışbaş'ı, haberdar ettim. Kaymakam bey "Yurt yapımı için müracaatlarının olduğunu fakat yatırım programına alınmadığı" devlet adamına yakışır şekilde izah etti.

"İnşa'Allah ben yapacağım." dedim ve harekete geçtim. Arsayı babam bağışladı binanın yapım giderlerinin tamamına yakınını ben karşıladım. Devreye giren cemaat mensubu tanıdıklar vasıtasıyla, bu işlerin işletmeciliğini iyi yaptıkları iddia edilen ve o günlerde oldukça revaçta olan cemaate... Yetkililerin de onayını alarak tapuyu olduğu gibi devrettik.

Cemaatle başkaca ilişkim olmamıştır. Hatta verdiğim öğrenci burslarını, dağıttığım ramazan erzaklarını kendilerin vasıtasıyla dağıtmasını yönünde telkin ve tekliflerde bulunmuşlarsa da, tarafımdan reddedilmiştir.

Sadece zavallı kul alan ben, insanımıza hep yakın yaşadığımın bilindiğini de bilmekteyim. Adilcevaz da, her mahalle de, her köyde yaşayan insanlarımıza aynı duygu ve yakınlık içinde olduğumu bilmektesiniz. Siyasetten uzak durduğum da hafızalarınızda saklıdır. Adilcevaz da, bütün kurumlara, derneklere, cemaatlere aynı mesafede olduğumu ve bu yerlere ziyaretlerimi, desteklerimi… Sorunların çözümü konusunda ataklığımı da yine Adilcevaz da yaşamakta olan herkes inanmaktayım ki, şahitlik edeceklerdir.

İslam, kalpte tasdik, dilde ikrar, yaşam da tatbikatla yaşanabilir. Yurdun yanındaki, Mehmet ve Kamile Karahan İlk Öğretim okulunun yapımında veya başka bir kurum binasının yapılmasına yaptığım katkılardan nasıl pişmanlık duymuyorsam… Mehmet Kamile Karahan Öğrenci Yurdunun yapım aşamasında yaptıklarım dan da pişmanlık duymuyorum. Ayrıca bu konu da geçmişte barınmış olan birçok gencin velilerinden dua ve teşekkür aldığımda hala kulaklarımın dibinde asılı durmaktadır.

Yine zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından bizat’i tebrik almış Zat-ı Alilerini telefonla babam ile görüşmelerini sağlamıştım.

Eğer yurdu üzerine emanet alanlar; zamanla cemaat olmaktan çıkmış Paralel Devlet Yapılanması (PDY) haline dönüşmüş… Devlete, millete karşı tavır içine girmiştir... Ayıp etmişlerdir, devlete ve millete karşı suç işlemişlerdir ve günahkârdırlar. Buna da benim ve ailemin yaptıkları sebep değildir.

Eğer yurt için yanlış yapmışsam, Milli Eğitim'e okul yeri, Polis'e yaptığım Polis evi(Arsayı ve var olan binayı Süleyman Altay vermiş binanın tadilatının yapımının ekseriyeti tarafımdan karşılanmıştır.) v.b konusunda da yanlış yaptığım anlamı çıkar ki... Bu da insanları hayır yapma konusunda yılgınlaştırır.

Ayrıca inançlarımızda geleneklerimizde ve yasalarımızda suç ve kabahatler şahsidir; şahıslara aittir. (Ör: Hz Nuh ve oğlu, Hz İbrahim ile babası, Hz Lut ile karısı) “Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı da yine kendisinedir.”Sure-İ Bakara 286.Ayet. Ayetten anlaşılacağı üzere inandığım odur ki, yaptıklarımız ilahiyatta kayıt altına alınmıştır. İnşa’Allah Es Semi ve El Basir olan Rabb’ımız bizi af eyler, merhamet eder, bizden razı kalır.

PDY veya eski adıyla cemaat yanlış yaptı diye inançlarımdan veya Allah’ı razı etme çabalarımdan vaz geçecek değilim. İnşa'Allah yaşadığım sıkıntılar tez zamanda biter de kaldığım yerden devam ederim.

Sevgili dostlar,

Allah'ı ve insanı sevdiğini söylemek çok kolay. Allah'a güvenip dayanmak ise yürekten akıp gelendir! Allah'ı çıkarsız ve hesapsız sevmek ise yiğit yüreklere sahip olanların işidir.

O yiğit yürekler Allah'ı, hissederek yaşayanlardır. Allah'ın sevdikleri de; o, yiğit yüreklilerdir.

Allah yolundan dönmeyi, gerilemeyi düşünürsem... Bir an bile şüpheye düşersem Rabb’ım beni helak etsin inşa'Allah.

Allah izniyle, bu günleri de aşacağız. Devleti ve milleti bölmeye çalışanlara, halka mermi sıkanlara dün de karşı durduk, bugün de karşı durulduğundan eminim... Sizler de emin olun lütfen!..

Yakın zamanda görüşmek üzere, inşa'Allah.

Saygı ve selamlarımı sunuyor, sağlıklar diliyorum. Muhabbetle kalın inşa'Allah.

Recai Karahan

Evladınız.