03 Aralık 2016 Cumartesi
Öğretmenlik - Hamdi Eyigün
Tartışmalı Başkan
Tezek Kokan Köyleri
Terör ve Terörizm
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak parti Aday Adayları Adilcevaz’da
16 Mart 2011 Çarşamba 19:25

Ak parti Aday Adayları Adilcevaz’da

12 Haziran 2011 Milletvekilliği Genel seçimleri için Ak Parti’den Aday adayı olan adaylar ilçemize ziyarette bulundu.

12 Haziran 2011 Milletvekilliği Genel seçimleri için Ak Parti’den Aday adayı olan adaylar ilçemize ziyarette bulundu.

12 Haziran 2011 Milletvekilliği genel seçimleri için Ak parti aday adayları ilçemize ziyarette bulunarak, il merkezi ve ilçe teşkilatlarında temayül yoklamasında oy kullanacak üyelere kendilerini tanıtma programına katıldılar. Kendilerini tanıtmaları amacıyla ilçemize gelen adaylara Cevizlibağ Otel restaurant’ta Adilcevaz belediyesi tarafından yemek verildi.

Belediye tarafından adaylara verilen yemeğin ardından, Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan Aday Adayları Tanıtım programında Adilcevaz’ı Ahmet Akbaba ve Necati Gürsoy temsil etti. Adaylar özgeçmişleri hakkında delegeleri bilgilendirdi.

Ahmet Akbaba yaptığı konuşmada; İlimizin ve ilçemizin sorunlarının çözümü için çalışmalar yapmak amacıyla aday olduğunu belirtti.

Ak Parti Bitlis Aday Adayları;

Abdulhaluk MutluMaşallah Albeni
Abdurrahim AksoyMehmet Ali Aslan
Ahmet AkbabaMezher Yürek
Ahmet ÇelikMücahit Kumandaveren
Ayetullah GeylaniMuhsin Bayrak
Burhan AksoyNafiz Karabudak
Cemal TaşarNecati Gürsoy
Cevdet ÖzdemirNihat Ceylan
Ergin SönmezlerNiyazi Altılar
Fevzi TaşdemirNuri Dağdağan
Gülhan BayramRujhat Avşar
Hikmetullah ŞengülKasım Erdal
Hüseyin MutluSuat Hayri Aka
İshak BayrakVahit Kiler
Kerem MarangozZeki Ergezen
Kubbettin AydoğduZeki Peker
Mahfuz Bayar 

 

dsc_0082.jpgdsc_0094.jpg


Haber: Tuncer NACAR
www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 2985 defa okunmuştur
YORUMLAR
zeki ergezen olmasında
ahlatlı
Editörün Notu: Birlik , Beraberlik ve Kardeşlik Duygularını Zedeliyici, Adı Soyadı Belirtilmeyen, Küfür, Hakaret, Rencide Edici Cümleler veya İmalar, İnançlara Saldırı İçeren ve Büyük Harflerle Yazılmış Yorumlar Onaylanmamaktadır. Lütfen Kurallar Dahilinde Yorumlarınızı Yazınız... İlginize Teşekkür ederiz. Saygılarımızla!...
19 Mart 2011 Cumartesi 17:37
kim gidecek
elcevaz13
benim tahminime göre vahit kiler,zeki ergezen,zeki peker...
18 Mart 2011 Cuma 12:47
İslam hemşerime
muhammer karacık
İslam hemşerim adayların parti değiştirmesine değinmişsin, en yakınından kürşat tüzmen erturul günay bu saygı değer insanların siyasi geçmişlerine bi bak sonra yorumda bulun siyaset 1980 lerdeki gibi işlemiyor sanırım bilgin az bu konuda.

milletvekili olmasada bu ilçeye hizmet veren bir insanın milletvekili olunca neler yapabileceğini anlıyabiliyorum. eğer adilcevaz da bir ahlat kadar olamıyacak kendi hemşerilerini desteklemeyip köstek olacaksa biz bu adilcevazı yakıp gidelim
17 Mart 2011 Perşembe 15:28
SON YORUMLAR
Yazan: Doç.dr. Dr. Mustafa Atlı
Yazan: Cemal
Hocam ağzınıza ve yüreğinize sağlık. Bir öğretmeni değil bir meleği tanımlamışsınız. Gerçekten hangi mesleği icra ederseniz edin, esas gayenize uygun yaşarsanız insan olsanız da üstünlükte melekleri bile geçebilirsiniz.
Sizin yazınız üzerine hatıralarım canlandı. Birkaç öğretmen davranışıyla geçmişi yad! edelim.
Eti senin kemiği benim dönemleri idi. O zamanlar velisi olması hasebiyle buna kısmen hakkı olduğu düşünülebilen babasından bile işitmediği azarı, yemediği dayağı öğretmeninden işitir yerdi öğrenciler. Bu durum garipsenmez, genel kamuoyu bunu hatta doğru ve gerekli görürdü.
İlk okul 4 ncü sınıfta 9-10 yaşlarında bir sabi iken öğlenci olduğum okula biraz geç gitmiştim. Öğretmenimiz! ile o gün yeni tanışacaktık. Sen misin derse geç gelen. Yaş söğütten bir çubuk ile iki elin avuçlarına sertçe ve insafsızca vurularak yediğim dayağı hiç unutur muyum? Bu muamele hayatımda bana olumlu hiç bir şey öğretmedi. Sadece o öğretmeni hep böyle olumsuz hatırlarım. Bana öğrettiği şey var mı inan hiç sanmıyorum.
Ortaokul yıllarında uzamış saçları sıfıra vursan bile izi geçmeyecek şekilde herkesin içinde koyun kırkar gibi makasla kesen idealist! öğretmenlerle de karşılaştık, karete ve tekvando bilgilerini, savunmasız öğrenciler üzerinde deneyenlerle de. Bugün 30-40 yaşlarının üzerindeki anne ve babaları, bu tip öğretmenler yetiştirdi. Ancak, bereket ülkede hukuka, adalete, bilime, insan hak ve hürriyetlerine inananlar da var mış ki, öğretime yönelik alınan tedbirler soncunda o dönemlerde hiç te azımsanamayacak kadar çok olan bu tür uygulamaların sonu gelmek üzere. Tükendi diyemem zira, halen sabilere iki harf öğretecek diye onlara hakaret eden döven tiplerle karşılaşmak mümkün.
Kısaca herkes sadece vazifesini yapsın. Öğretmen de sadece öğrencisine öğretmesi gereken bilgileri tam ve zamanında öğretsin yeter. Eğiteceğim diye bir öğretmen çocuğun ana-babası yerine geçmesin. Ana-babanın, çevrenin, Toplumun çocuğu eğitmeye dönük vazifelerini üstlenmesin. Zira bütün bu yükü taşıyamaz. Ana-babanın bile çocuğuyla ilişkisinde dikkat ettiği sınırları, ana-baba yerine geçip aşmasın. Öğrenciyi yaşı ne olursa olsun bir birey olarak görsün. Ona sanki okuldaki bir başka öğretmene, müdüre, veliye, sokaktaki bir yetişkine hitap ettiği gibi saygılı ve kibar bir şekilde hitap etsin. Ona bir birey olduğunu hissettirsin yeter. Bir akademik yıl sonunda o öğrenci, o dönemde öğrenmesi gereken bilgiyi öğrenmiş mi, önemli olan budur. Öğretmenlik vazifesinin sınırı aşılırsa o zaman sorunlar başlar. Eğitim işi de önce ailenin eğitimiyle olmalıdır. Ailenin eğitimi, her şeyi yaparım diyenlerce değil, eğitim işinde uzman olanlarca yapılması gereken planlı ve proğramlı bir iştir. Bu husus öğretmenleri aşar. Aileler eğitildikte çocuklar da eğitimli olarak öğretime başlar. Vesselam.
Yazan: Özcan BEŞKARDEŞ
Yazan: Mithat köse