27 Ağustos 2016 Cumartesi
Ne Mutlu Türküm Diyene
Milletin Direnişine Bin Selam Olsun
Darbe ve Direniş
Türkiyenin NATO ve AB Açmazları
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak parti Aday Adayları Adilcevaz’da
16 Mart 2011 Çarşamba 19:25

Ak parti Aday Adayları Adilcevaz’da

12 Haziran 2011 Milletvekilliği Genel seçimleri için Ak Parti’den Aday adayı olan adaylar ilçemize ziyarette bulundu.

12 Haziran 2011 Milletvekilliği Genel seçimleri için Ak Parti’den Aday adayı olan adaylar ilçemize ziyarette bulundu.

12 Haziran 2011 Milletvekilliği genel seçimleri için Ak parti aday adayları ilçemize ziyarette bulunarak, il merkezi ve ilçe teşkilatlarında temayül yoklamasında oy kullanacak üyelere kendilerini tanıtma programına katıldılar. Kendilerini tanıtmaları amacıyla ilçemize gelen adaylara Cevizlibağ Otel restaurant’ta Adilcevaz belediyesi tarafından yemek verildi.

Belediye tarafından adaylara verilen yemeğin ardından, Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan Aday Adayları Tanıtım programında Adilcevaz’ı Ahmet Akbaba ve Necati Gürsoy temsil etti. Adaylar özgeçmişleri hakkında delegeleri bilgilendirdi.

Ahmet Akbaba yaptığı konuşmada; İlimizin ve ilçemizin sorunlarının çözümü için çalışmalar yapmak amacıyla aday olduğunu belirtti.

Ak Parti Bitlis Aday Adayları;

Abdulhaluk MutluMaşallah Albeni
Abdurrahim AksoyMehmet Ali Aslan
Ahmet AkbabaMezher Yürek
Ahmet ÇelikMücahit Kumandaveren
Ayetullah GeylaniMuhsin Bayrak
Burhan AksoyNafiz Karabudak
Cemal TaşarNecati Gürsoy
Cevdet ÖzdemirNihat Ceylan
Ergin SönmezlerNiyazi Altılar
Fevzi TaşdemirNuri Dağdağan
Gülhan BayramRujhat Avşar
Hikmetullah ŞengülKasım Erdal
Hüseyin MutluSuat Hayri Aka
İshak BayrakVahit Kiler
Kerem MarangozZeki Ergezen
Kubbettin AydoğduZeki Peker
Mahfuz Bayar 

 

dsc_0082.jpgdsc_0094.jpg


Haber: Tuncer NACAR
www.adilcevaz13.com

Bu haber toplam 2919 defa okunmuştur
YORUMLAR
zeki ergezen olmasında
ahlatlı
Editörün Notu: Birlik , Beraberlik ve Kardeşlik Duygularını Zedeliyici, Adı Soyadı Belirtilmeyen, Küfür, Hakaret, Rencide Edici Cümleler veya İmalar, İnançlara Saldırı İçeren ve Büyük Harflerle Yazılmış Yorumlar Onaylanmamaktadır. Lütfen Kurallar Dahilinde Yorumlarınızı Yazınız... İlginize Teşekkür ederiz. Saygılarımızla!...
19 Mart 2011 Cumartesi 17:37
kim gidecek
elcevaz13
benim tahminime göre vahit kiler,zeki ergezen,zeki peker...
18 Mart 2011 Cuma 12:47
İslam hemşerime
muhammer karacık
İslam hemşerim adayların parti değiştirmesine değinmişsin, en yakınından kürşat tüzmen erturul günay bu saygı değer insanların siyasi geçmişlerine bi bak sonra yorumda bulun siyaset 1980 lerdeki gibi işlemiyor sanırım bilgin az bu konuda.

milletvekili olmasada bu ilçeye hizmet veren bir insanın milletvekili olunca neler yapabileceğini anlıyabiliyorum. eğer adilcevaz da bir ahlat kadar olamıyacak kendi hemşerilerini desteklemeyip köstek olacaksa biz bu adilcevazı yakıp gidelim
17 Mart 2011 Perşembe 15:28
SON YORUMLAR
Yazan: Ertan Dilaveroğlu
Yazan: Mihfer
Bence durum kaymakamla sınırlandırılıp soruşturmalar yalnızlaştırılmamalı, açığa alınmak işten atılmak yada hapis yatmak değildir.

Bir soruşturmanın sulh ve selameti için görevinden belirli bir süre dolayısı ile uzaklaştırıp, soruşturmayı yürütenin soruşturmayı sağlıklı ve sağlam niteliklere kavuşmasını sonucuna göre adil bir karar almasını sağlamaya yöneliktir.

Bunları yaparken, soruşturmacı evrak tahribatı, yada benzeri ikili ilişkilerin önüne geçmek istemesinden dolayı kurum içerisine yada dışında soruşturmaya konu olan bireyler ve bu bireylerin ikili ilişkilerini bilmekle yetinmemelidir, diye düşünmekteyim.

Zannımca da yukarıda ifade ettiğim gibi açığa alınmanın daha anlamlı ve sağlıklı olması ve varsa aklanacak durumları için açığa alınmanın bence bir kişiyle sınırlandırılmayıp, ilçe halkınında tahmin ettiği konular üzerinden, soruşturmaya konu edilen kişinin yanında belli kişilerinde bu süreçte açığa alınması gerekir ve gereklidir. Suçlu bulunmaları halinde bu suça karışmış ekibin kimler olduğu ve kimlerin direktifleri ile kaymakamlığın bu hale geldiğinin de bilinmesi hem kamusal hemde toplumsal vicdanlarda sorgulanmalarının önünü açacağından eminim. Kaymakamlığımız belirli bir ''aileye ve belirli kişilerin tekeline'' geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bence doğru olanı ve adil olanı savunmak gereklidir. İdareciler belli kişilerin ve gurupların altında eğilmektense, Devlet-i Aliye' nin işlerini adilce ve tarafsızca yerine getirmelidir ve getirmekte zorundadırlar.

Tabi ki taktir devletimizin idari birimlerinin aldığı kararda meşrudur. İllegal yapılarla mücadelede alınması gereken tedbirleri zamanında almayıp, bilakis bunlarla sarmaş dolaş olanların, kamusal harcamaların tespiti, kurumsal hizmetlerin gittiği yer- kişi- zaman tespitine, bireylerin şahsi ilişkilerine, detaylı istihbaratın sağlam ve güvenilir kaynaklara dayanarak detaylı incelenmesi de makbuldür. Bu gibi hadiselerin ve bu yapıların güçlenmesinde rolü olanların unutulmamalıdır ki bugün şehit olan 240 kişinin vebalinin ve ellerinin ''soruşturmaları sonucunda suçlu bulunması halinde'' boynunda olduğudur.

Lakin bu soruşturmanın sonucunda soruşturmaya konu olan kişilerin aklanması durumunda; soruşturmaya konu olan bireyin töhmet altında kalmaması da vatandaşların nezdinde bir erdem, kamunun da gerekli tedbirleri alması için yapılan usullere göre bir süreç kabul etmeliyiz.

Soruşturmanın sonucunun hak yolunca bir süreç olduğu unutulmamalı ve sonucuna göre hareket edilmesi ilçe halkından beklenmelidir.